infa.lt

Europos duomenys apie bakterijų atsparumą antimikrobinėms medžiagoms – interaktyvioje EFSA priemonėje

Europos duomenys apie bakterijų atsparumą antimikrobinėms medžiagoms – interaktyvioje EFSA priemonėje

27 kovo
14:28 2019

Europos maisto saugos tarnyba (EFSA) paskelbė interaktyvią priemonę, kurioje galima rasti visos Europos duomenis apie bakterijų atsparumą antimikrobinėms medžiagoms nuo 2017 m.

Ši priemonė parengta remiantis 28 ES valstybių narių, Islandijos, Norvegijos ir Šveicarijos pateiktais duomenimis apie 2017 m. šalyse atliktus bakterijų atsparumo antimikrobinėms medžiagoms tyrimus. Ji leidžia paprasčiau analizuoti EFSA ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) surinktus Salmonella, E. Coli ir Campylobacter atsparumo antimikrobinėms medžiagoms duomenis pagal šalis.

Duomenys surinkti ištyrus iš maisto, gyvūnų (penimų kiaulių ir jaunesnių nei vienerių metų veršelių) bei žmonių išskirtas bakterijas. Iš šių duomenų matyti, kad nuo 2017 m. Salmonella, E. Coli ir Campylobacter yra atsparios maistui, gyvūnams ir žmonėms.

ECDC ir EFSA skelbia, kad antimikrobinės medžiagos, naudojamos gyvūnų žmonėms perduodamoms ligoms (pvz., kampilobakteriozei ar salmoneliozei) gydyti, tampa mažiau veiksmingos.

Išsamesnės informacijos galima rasti 2017 m. Europos Sąjungos suvestinėje ataskaitoje apie zoonotinių ir indikatorinių bakterijų, išskirtų iš žmonių, gyvūnų ir maisto, atsparumą antimikrobinėms medžiagoms (anglų k.).

EFSA interaktyvią bakterijų atsparumo antimikrobinėms medžiagoms duomenų atvaizdavimo priemonę galima rasti čia.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Europos duomenys apie bakterijų atsparumą antimikrobinėms medžiagoms – interaktyvioje EFSA priemonėje* - nuoroda: https://infa.lt/30520/europos-duomenys-apie-bakteriju-atsparuma-antimikrobinems-medziagoms-interaktyvioje-efsa-priemoneje/