• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

L. Kasčiūnas kreipėsi į prokuratūrą dėl G. Grabausko galimai skleidžiamo šmeižto Rusijos TV apie Joną Žemaitį-Vytautą

L. Kasčiūnas kreipėsi į prokuratūrą dėl G. Grabausko galimai skleidžiamo šmeižto Rusijos TV apie Joną Žemaitį-Vytautą

26 kovo
15:40 2019

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydamas įvertinti Giedriaus Grabausko pasisakymus dėl galimo šmeižimo ir galimo mirusiojo atminimo paniekinimo.

Rusijos televizijos kanalo „Rossija 1“, kurio programas Lietuvoje transliuoja Rusijos televizijos kanalas „Rossija 24“, 2019 m. kovo 3 d. transliuotos savaitės naujienų ir aktualijų laidos „Vesti nedeli“ (rus. – «Вести недели») buvo rodytas reportažas apie Lietuvos partizaninį pasipriešinimą sovietinei okupacijai.

Reportaže prie Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje esančio paminklo Lietuvos partizanų vadui Jonui Žemaičiui-Vytautui Kaune kalbintas žurnalistu prisistatantis „Socialistinio liaudies fronto“ pirmininkas Giedrius Grabauskas teigė, kad „tai paminklas taip vadinamam herojui, o faktiškai Holokausto dalyviui Jonui Žemaičiui-Vytautui, kuris 1941 m. Kaune ir Vilniuje žudė žydus ir po karo buvo miško brolių vadu“.

L. Kasčiūno teigimu, akivaizdu, kad šioje Rusijos televizijos laidos „Vesti nedeli“ ištraukoje buvo skelbiama melaginga informacija apie Lietuvos partizaninį pasipriešinimą, menkinami Lietuvos partizanai, kurstoma neapykanta jų atžvilgiu.

Tai nėra pirmas atvejis, kada Rusijos televizijos kanalai skleidžia tokio ir panašaus pobūdžio informaciją apie Lietuvą ar kitas Baltijos šalis. Vykdydama informacinį karą ir skleisdama priešišką propagandą, melagingas žinias, Rusija siekia kurstyti visuomenės įtampą ir Lietuvos žmonių nepasitikėjimą savo valstybe.

„Todėl šiuo atveju prašau įvertinti G. Grabausko pasisakymus dėl galimo šmeižimo ir galimo mirusiojo atminimo paniekinimo. Taip pat prašau įvertinti, ar jo pasisakymuose nėra tautinės neapykantos kurstymo požymių.

Tai jau ne pirmas kartas, kuomet G. Grabauskas šmeižia mūsų partizanus ir jų atminimą Rusijos televizijos reportažuose. Turime imtis veiksmų ir netoleruoti tokių veikėjų, kaip G. Grabauskas, veiksmų ir mūsų valstybei svarbių žmonių atminimo šmeižto“, – savo kreipimąsi komentavo Seimo narys.

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 172

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Uolumas    -  2019-03-26, 16:25

    O kada Kasčiūnas kreipsis į prokuratūrą dėl respublinkinės premijos komisijos darbo dalinant premijas Ivaškevičiams?

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate Vyriausybės politikai nelegalų-imigrantų į Lietuvą atžvilgiu


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...