infa.lt

Man ne gėda būti iš kaimo

Man ne gėda būti iš kaimo

13 kovo
09:43 2019

Facebook nuotr.

Jurga Lago

Man ne gėda būti iš kaimo.

Vakar perskaičiau vieno FB draugo įrašą, kur jis rašo, kad „ar turime transliuoti pasauliui savo kaimietiškumą?“

Na, čia apie dainų šventę, mūsų keistą norą vilktis tuos visokius (gėdingai kaimietiškus, matyt) nacionalinius kostiumus, dainavimą „ne cool“ – bandomis.

Žinote, mane gyvenimas stumtelėjo iš Lietuvos ir kai suvoki, kad gali netekti savo namų, savo dviejų žemės metrų (Lietuva mažytė), savo kelių draugų, kalbančių vienintele tavo kalba (jėzau, jėzau, aš dar iš tos kartos, kurios gimtoji nėra anglų  )…

O svarbiausia – kai pamatai, kur atsiduria žmonės be šaknų, kurie gėdijasi savo seno tėvo, o seneliai jiems kelia natūralų norą varyti kuo toliau neatsigręžiant ir pasikeisti pavardes. Tie žmonės – „nebe kaimiečiai“, ne – šiandien jiems gėda pripažinti, kad jie kilę iš kaimo, o ryt bus gėda pasakyti, kad kilo iš Lietuvos. Nieko neprimena?

Ir tokie „modernūs vaikai“ pusvelčiui parduoda senelių turtą, pasidarydami euroremontus, taip iškerta senus medžius, taip pamiršta senas dainas, norėdami “kietai pavaryti”, tačiau ir vėl tapdami… NULIU pasauliui.

Taigi, man stebint išdidžiai savo nacionalinį kostiumą vilkinčius ispanus, nė kiek ne gėda apsivilkti stilizuotą (taip, nes tokia mano profesija) Vakarų Lietuvos tautinį kostiumą su rankomis juvelyriškai siuvinėtu dalmonu.

Nė kiek ne gėda pasakyti, kad aš irgi kilusi „nuo žemės“ ir esu tik antra karta nuo žagrės. Ne gėda ir babytės dainų, o vakar siunčiau Dainų šventės nuotraukas savo vyrui ir rašiau: „žiūrėk – mums negėda iškelti savo vėliavas, kaip jums.  Mes nesame susiskaldę į regionus ir jie nesipjauna tarpusavyje, kaip šunys.“ Jo atsakymas buvo – „aš jums to pavydžiu!“

Tik noriu pasakyti, kas nežino – mano vyras ispanas.

Taigi. Moku žemaitiškai. Turiu babos skarelę ir druskinę – jas saugau, kaip didžiausią turtą, kaip prisiminimus apie šaltus žiemos rytus, vasaros tylą kaime, genamus gyvulius, sodinamas bulves – kaimas iš manęs padarė jautrų, bet kartu stiprų žmogų ir netrukdo dirbti Paryžiuj, Madride ir dar bala žino kur.

Instagram nuotrauka

šaltinis: Facebook


Žymos

komentarai 3

 1. Hm    -  2019-03-13, 19:16

  Pagarba… tik va sužinojau, kad vyras ispanas ir pati jau ne Lietuvoje. Na ką padarysi, suprantama, kad geriau gyventi su vyru kuris tau pavydi kilmės, nei su glušiu, kuriam gėda dėl savo kilmės…

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Kaimas    -  2019-03-13, 22:56

  Tam pačiam kaime dažnai yra dar protingesnių ir kultūringesnių žmonių nei didmiestyje :)

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Auksė Muleronkienė    -  2019-03-14, 19:48

  Šauniai rašote. Bent tokią Lietuvai naudą duodate. O kiti vietoje gyvendami noriai ją keikia.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Balsuosite ateinančiuose rinkimuose UŽ?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Man ne gėda būti iš kaimo* - nuoroda: https://infa.lt/30163/man-ne-geda-buti-is-kaimo/