infa.lt

Vyšegrado grupės šalių lyderiai atmetė EK pabėgėlių kvotų sistemą

Vyšegrado grupės šalių lyderiai atmetė EK pabėgėlių kvotų sistemą

05 rugsėjo
22:19 2015
Vyšegrado ketveriukė

Nuotraukoje (iš kairės) Viktoras Orbanas, Bohuslav Sobotka, Ewa Kopacz, Robertas Fico

Pati didžiausia problema su kuria šiandien susidūrė Europa, tai prarasta galimybė kontroliuoti migraciją. Apie tai, po Vyšegrado grupės valstybių lyderių aukščiausio lygio susitikimo penktadienį pasakė ČR premjeras Bohuslav Sobotka. Situaciją, kuri susiklostė pabėgėliams užplūdus senąjį kontinentą jis pavadino chaosu, rašo novinky.cz.

Vakarykščiame susitikime V4 premjerai (Lenkijos, Čekijos, Slovakijos, Vengrijos) atsisakė pabėgėlių skirstymo tarp šalių privalomų kvotų pagrindu. Kaip skaito Sobotka, debatai dėl kvotų atitraukia dėmesį nuo svarbiausio: nuo to, kad Europa daugiau nebegali kontroliuoti migracijos.

Sudėtingoje situacijoje atsidūrė kaip pabėgėliai, taip ir europietiškų šalių gyventojai. Sunkiausiai šiandien sekasi Vengrijai. Žmonės praranda pasitikėjimą Europa, krenta jos prestižas užsienyje. Taip pat Sobotka pabrėžė, jog tai visos ES problema, o ne kažkokios atskiros šalies, ir spręsti ją reikia visiems kartu.

Premjeras priminė, jog būtina priimti skubų sprendimą dėl išorinių Šengeno zonos pasienio ribų saugojimo, pabėgėlių registracijos centrų statybos ir dėti pastangas, kad kuo skubiau užsibaigtų karas Libijoje ir Sirijoje.

Dokumente, kuris buvo pasirašytas aukščiausio lygio susitikimo pabaigoje, Vyšegrado grupės šalių premjerai pasiūlė techninę pagalbą saugojant išorines pasienio ribas, padarė akcentą į kovą su žmonių kontrabanda ir atsisakė privalomų kvotų.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Vyšegrado grupės šalių lyderiai atmetė EK pabėgėlių kvotų sistemą* - nuoroda: https://infa.lt/3012/vysegrado-grupes-saliu-lyderiai-atmete-ek-pabegeliu-kvotu-sistema/