infa.lt

Jurga Lago. Kodėl aš nesu feministė

Jurga Lago. Kodėl aš nesu feministė

09 kovo
10:10 2019
Jurga Lago

Facebook nuotr.

Žinoma dizainerė ir verslininkė Jurga Lago savo Facebook paskyroje pasidalino mintimis straipsnio pavadinime nurodyta tema:

“Man moteris – stipriausia būtybė žemėje! O kai ji virsta gležna gėlele, prasideda senas, kaip pasaulis žaidimas”, – sako mano knygos herojė Liucija.

1. Todėl, kad daug laiko praleidžiu Ispanijoje, o Lietuva, kaip žinia, kiek “atsilieka nuo vakarų”, tad matau, į ką išvirs ši moterų kova “prieš smurtą ir už lygias teises” po kokių poros metų.

2. Todėl, kad ši “kova” neskaidri ir vagianti dėmesį ir dar šį tą – vien Andalūzijos regione 800 milijonų Eurų per metus (straipsnį su duomenimis prisegu žemiau)! Ne, ne ligoniams, ne vaikams – “moteriškai kovai”, nes ten – tūkstančiai asociacijų ir reikaliukų, spausdinančių skrajutes.

3. Todėl, kad pati turiu verslą – puikų 20 žmonių kolektyvą. Ir žinau – jeigu tikrai moterys dirbtų “geriau už mažiau”, vyrai seniai būtų likę be darbo. Taip veikia verslas.

4. Norime “lygių teisių” darbe? Kokiame? Parlamente, bankuose, vyriausybėje? O kaip su moterimis elektrikėmis, santechnikėmis, gaisrininkėmis, gatvių darbininkėmis – čia nekovojama? Nelygybė – akivaizdi“.

5. Todėl, kad iš principo manau, jog mes visi lygūs – vyrai ir moterys. Ir mūsų kovos gali būti vienodai kvailos, o kvailybei ribų nėra – šiandien, kovo 8-ąją, Huelvos miesto mokykloje įsisuko policija, nes… mokyklos vadovė nusprendė “parodyti visiems berniukams, kas yra diskriminacija” – jiems draudžiama žaisti per pertraukas, eiti į kiemą ir dar šis tas. (Straipsnis žemiau).

6. Todėl, kad teismai patiria didžiulį spaudimą ir jau tampa šališki.

7. Todėl, kad “mano teisę balsuoti” iškovojusių feminisčių vardui seniai traukia debesį trečioji jų banga, paskelbusi karą… vyrams. Nori “padėti” moterims? Važiuoji “kovoti” į Bangladešą, Afganistaną. Bet ten nėra gerai apmokamų nuleftėjusios ES projektų.
O kare, kaip kare, patys suprantate – su “chroniškos aukos” sindomu (aukščiausia agresijos forma psichologijoje) nelaimėsi.  Tad nenustebčiau, jei tą teisę balsuoti bobos ims šiandien ir praras.

8. Todėl, kad Madride šiandien kabo plakatai už 800000 Eur – su komunistiniu raudonu kumščiu – kur maždaug parašyta “mes nesiimsime jėgos, nes šiandien jėga – feminizmas!” Tokiame fone mažam berniukui turi darytis nebejauku.

9. Todėl, kad šiandien tai – genderizmo dalis, sakanti, “jog moterimi negimstama – biologija nieko nelemia – ja tampa bet kas” ir stumiama į valdiškas mokslo įstaigas.

10. Last but not least: tai yra judėjimas su komunistinėmis šaknimis. Gili jo esmė, jau vėl matoma plika akimi šiandien – nukreipta prieš “buržuazinę šeimą” anuomet ir tęsianti kovą “už visi vienodi, visi lygūs šiandien”. Todėl jas dar vadina leftistėmis – Markso užveista ideologija, sunokinusi visai vislius vaisius…

Užtenka tik poros istorinių knygų ir frazės: “seksualinė laisvė ir moters teisės – kaip priešprieša buržuazinei šventeiviškai moralei”. (Reminiscences of Lenin, 1934: Clara Zetkin, Lenin on the woman question)

Išmintis skiria žmogų nuo gyvūno, nes instinktus lipti vieni kitiems per galvas turi ir vieni, ir kiti.

Atsakymas kelioms piktoms boboms-feministėms (gana tikslus man šis žodžių junginys), rašinėjančioms man, kad “esu nesolidari ir kad “man reikėtų parodyti: uždrausti mano tekstus, paskambinti klientams ir… užsienio spaudai, kad nespausdintų”. Taigi. Smurtas prieš moteris – galimas, jeigu jos nėra feministės.


Žymos

komentarai 2

 1. Ryšard Maceikianec    -  2019-03-10, 14:00

  Protingi vyrai mano, kad moterims reikia ne lygybės, o privilegijų todėl, kad tik jos gali gimdyti ir auklėti vaikus, tesant žmonijos palikimą. Pilnai sutinku.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Hm    -  2019-03-11, 11:14

  Pagarba Jurgai – sveiko proto moteriai… Pirmą kartą ją pamačiau TV laidoje kai tik prasidėjo „me too“ judėjimas Lietuvoje, iš karto supratau – mąsto… O ten toje TV laidoje likusieji (-ios) – zombiai… „ateina atidunda“…
  Džiaugiuos, kad tokių moterų, kaip Jurga, Lietuvoje kol kas dar yra ir visai nemažai… Vienu žodžiu Lietuvoje moterų dar yra…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Balsuosite ateinančiuose rinkimuose UŽ?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Jurga Lago. Kodėl aš nesu feministė* - nuoroda: https://infa.lt/30076/jurga-lago-kodel-as-nesu-feministe/