infa.lt

NSA atvėrė prieigą prie slaptos reversinės inžinerijos programos

NSA atvėrė prieigą prie slaptos reversinės inžinerijos programos

09 kovo
09:38 2019

paveikslėlis

RSA konferencijoje San Franciske, vyresnysis kibersaugumo agentūros patarėjas Rob Joyce pristatė „Ghidra“ programą. Ghidra gali dekompiliuoti, vykdyti atbulinį projektavimą ir analizuoti kenkėjišką programą.

Nacionalinio saugumo agentūra Ghidra pristatymą anonsavo jau prieš keletą savaičių Kibernetinio saugumo ekspertų jaudulys buvo panašus į „Star Wars“ gerbėjų, laukiančių sekančio epizodo, jaudulį. Jau daugelį metų „Ghidra“ buvo vidinis NSA instrumentas.

Netgi apie Ghidros egzistavimo faktą iki 2017 metų – kai WikiLeaks paviešino slaptus CŽV dokumentus – buvo nežinoma.

Žinoma, tai nėra vienintelė atgalinio inžineringo priemonė tinkle. Yra keletas alternatyvų, pavyzdžiui, Europos bendrovės „Hex Rays“ programa IDA, kurią sukūrė „Radare“ ar „Binary Ninja“ savanoriai iš Vektor 35. Tačiau dauguma iš šių programų mokamos, tuomet kai Ghidrą prieinama laisvai – atsisiųsti ją galima iš GitHub puslapio. Prie viso to, i programa buvo kuria,a ir tobulinta metų metus, rašo Motherboard.

Specialistai aukštai įvertino Ghidrą ir jos funkcionalumą: pavyzdžiui, galimybę dirbti bendrai su vienu projektu, įvairių procesorių palaikymą, derinamą naudotojo sąsają, šablonų, papildinių ir plėtinių naudojimą.

„Ir tuo pačiu man nereikia parduoti inksto ar priduoti savęs su viduriais“, – sako Darren’as Martin’as, nepriklausomas saugumo ekspertas, turėdamas omenyje tą faktą, jog, pavyzdžiui, IDA iš naudotojų reikalauja daugybę asmeninės informacijos.

„Iki šiol nebuvo gerų ir prieinamų dekompiliatorių“, – sako Markus Hutchins, taip pat žinomas kaip „MalwareTech“. „Prieš tai žmonės turėjo rinktis iš baisios programinės įrangos arba ieškoti piratinės IDA versijos.“. Dabar viskas pasikeitė.

Specialistų tarpe sklando gandai, jog NSA atidavė programą viešam naudojimui todėl, kad pati jau naudojasi dirbtinio intelekto galimybėmis, gerokai viršijančiomis baigtines programinės įrangos galias.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *NSA atvėrė prieigą prie slaptos reversinės inžinerijos programos* - nuoroda: https://infa.lt/30059/nsa-atvere-prieiga-prie-slaptos-reversines-inzinerijos-programos/