• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

EFSA nustatė, kad antimikrobinės medžiagos, naudojamos infekcinėms ligoms gydyti, tampa vis mažiau veiksmingos

EFSA nustatė, kad antimikrobinės medžiagos, naudojamos infekcinėms ligoms gydyti, tampa vis mažiau veiksmingos

06 kovo
20:13 2019
vaistai

bruker.com nuotrauka

Mikrobai kelia vis didesnį pavojų. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC) ir Europos maisto saugos tarnyba (EFSA) priėjo išvados, kad antimikrobinės medžiagos, naudojamos gyvūnų ar žmonių užkrečiamosioms ligoms (pvz., kampilobakteriozei, salmoneliozei ir kt.) gydyti, tampa vis mažiau veiksmingos.

ECDC ir EFSA paskelbė bendrą mokslinę ataskaitą, kurioje aprašytas bakterijų atsparumas antimikrobinėms medžiagoms. Mokslinė ataskaita parengta remiantis 28 Europos Sąjungos (ES) valstybių narių pateiktais duomenimis apie atskirose šalyse atliktus bakterijų atsparumo antimikrobinėms medžiagoms tyrimus.

Tirtos buvo bakterijos, išskirtos iš maisto, žmonių ir ūkinių gyvūnų (penimų kiaulių ir jaunesnių nei vienerių metų veršelių). Rezultatai patvirtino, kad ankstesniais metais nustatytas atsparumas antibiotikams neišvengiamai didėja.

Ataskaitoje teigiama, kad kai kuriose ES valstybėse kampilobakterijų atsparumas antibiotikams (pvz. ciprofloksacinui) yra toks didelis, kad antimikrobinės medžiagos nebeveikia gydant sunkius kampilobakteriozės atvejus. Nustatyta, kad Europoje paplitusios kampilobakterijos yra atsparios ciprofloksacinui ir tetraciklinams. Daugumos ES valstybių specialistai patvirtino, kad salmonelių atsparumas fluorochinolonams taip pat didėja.

Europos Komisija kovai su antimikrobiniu atsparumu 2017 m. birželio mėn. patvirtino ES „Vienos sveikatos“ veiksmų planą, raginantį imtis efektyvių veiksmų prieš šią grėsmę. Planu siekiama pabrėžti bendrų kovos priemonių svarbą žmonių ir gyvūnų sveikatos bei aplinkos apsaugos srityse.

„Vienos sveikatos” principas pasaulyje šiandien labai aktualus, nes daugiau kaip pusė gyvūnų užkrečiamųjų ligų yra zoonozės (žmonėms ir gyvūnams bendros ligos, kuriomis užsikrečiama tiesioginiu ar netiesioginiu būdu).

Europos specialistų nuomone, žmonių ir gyvūnų atsparumą antimikrobinėms medžiagoms gali sumažinant tik tinkamas antimikrobinių medžiagų naudojimas. Šie nauji iššūkiai verčia veterinarijos, medicinos, visuomenės sveikatos, aplinkos specialistus ieškoti bendrų sprendimų, glaudžiau bendradarbiauti saugant žmonių ir gyvūnų sveikatą ir užtikrinant maisto saugą.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Skelbiama apie vakcinas nuo koronos. Ar ryšitės skiepytis?


  • Ne. Nė už ką. (67%, 222 balsavo)
  • Dar nežinau. Neturiu nuomonės. (17%, 56 balsavo)
  • Taip. Be abejonės. (16%, 54 balsavo)

Viso balsavo: 332
Pradėta - 2020 5 gruodžio @ 11:49
Pabaiga - 2021 5 sausio @ 11:49

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *EFSA nustatė, kad antimikrobinės medžiagos, naudojamos infekcinėms ligoms gydyti, tampa vis mažiau veiksmingos* - nuoroda: https://infa.lt/30029/efsa-nustate-kad-antimikrobines-medziagos-naudojamos-infekcinems-ligoms-gydyti-tampa-vis-maziau-veiksmingos/