infa.lt

Vilnius tampa liberalų sostine

Vilnius tampa liberalų sostine

04 kovo
13:38 2019

Jau pradedant nuo 2000-ųjų Vilnius su nedidelėmis pertraukomis yra valdomas liberalų.

2000-aisias Vilniaus mero postą iškovojo Artūras Zuokas, būsimasis liberalų lyderis, o tuomet dar Rolando Pakso vadovaujamos Lietuvos Liberalų Sąjungos narys.

2003 metais Vilniaus meru vėl buvo perrinktas liberalas Artūras Zuokas, neužilgo po to tapęs naujo liberalų politinio darinio LiCS pirmininku. Būtent tuometinio A. Zuoko vadovavimo Vilniui metu nuskambėjo „Rubikon Group“ koncerno juodosios buhalterijos skandalas, o pačiam merui prilipo „Abonento“ pravardė. Dėl šio skandalo iš Seimo pasitraukė net vienas dabartinių kandidatų į prezidentus – Vytenis Andriukaitis. Tačiau nuteistas šioje byloje buvo tik vienas – A. Zuokas.

2007 vadovavimą Vilniui trumpam perėmė tuo metu jau „Tvarka ir teisingumas“ partijos narys Juozas Imbrasas, prieš tai spėjęs pabuvoti „Tėvynės sąjungos“ ir LLS (Liberalų sąjūdis) partijose, kas iš esmės rodo paramą liberalioms idėjoms. Tą įrodo žymusis VEKS 2009 eksponatas – Vilniaus „Vamzdis“ (Krantinės arka), kurio nesirengė pašalinti po jo atėję liberalai. Beje, „Vamzdžiui“ leidimą išdavė, kaip bebūtų keista, socialdemokratas – tuometinis Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius, dabartinių socialdemokratų lyderis – Gintaras Paluckas, šiandien, matomai, patyliukais „tarp savų“ priskiriantis sau šio eksponato autorystę, kadangi leidimą jam išdavė be miesto Kultūros ir švietimo departamento žinios, nors VEKS “paminklai” buvo pastatyti už Kultūros ministerijos lėšas ir turėjo būti eksponuojami laikinai (respublika.lt).

masiulis, šimašius, steponavičius

Beje, po visų šių dalykų Kultūros ministerija atšaukė A. Zuoką iš „VšĮ – Vilnius Europos Kultūros sostinė 2009“ tarybos pirmininko posto. (LRytas)

2011 estafetę prie Vilniaus vairo susigrąžino liberalas Artūras Zuokas, atgaivinęs „Oranžinių dviračių“ idėją po beveik 12 metų pertraukos, kai miestiečių buvo išsidalinti 800 be jokios kontrolės pasivažinėjimui duotų dviračių. Šį kartą, reikia pripažint, dviračiai tapo neatskiriama Vilniaus veido dalimi ir teisėta transporto priemone, kurią daugelis miestiečių naudojasi keliaudami į darbą ar iš jo, į miestą ir atgal ir šiaip pasivažinėjimui.

2015 miestą perėmė kita liberalų atmaina – LLS – (Liberalų sąjūdis), kurios su korupcija susiję skandalai lydi Lietuvą pastaruosius metus, o tiksliau jų atstovas ir vienu metu buvęs šios partijos pirmininkas Remigijus Šimašius, išgarsėjęs tuo, jog priešingai galiojantiems įstatymams, LGBT pageidavimu, vieną iš Vilniaus perėjų nudažė vaivorykštės spalvomis ir dar tuo, jog, citata:

Vilniaus miesto savivaldybė atėmė iš Lietuvos Žinijos draugijos (LŽD) panaudos sutartimi suteiktas patalpas. LŽD turi išsikraustyti iš savo istorinės būstinės Vilniaus g. 22 ir nutraukti visų savo diskusijų klubų, kalbų kursų, vaikų ir pensininkų būrelių ir kitokią kultūrinę bei švietėjišką veiklą“ alkas.lt

Ir štai atėjo 2019-ieji, kurie atnešė nemažai staigmenų, apvertusių aukštyn kojomis daugelio iš mūsų suvokimą apie moralę, sveiką protą, politiką ir šiaip gyvenimą. Pasirodo, jog bet kokie skandalai politikoje eina jų herojams tik į naudą, kas dar kartą patvirtina, kad netgi antireklama yra ne kas kita, kaip tik eilinė, galbūt ir ne tokia veiksminga, tačiau – reklama. Vienas iš būdų pasireklamuoti – apsilankymas naktiniame gėjų klube „Soho“, kuo tik ką pasižymėjo pretendentas į Vilniaus merus R. Šimašius, rašo lrytas. Ko nepadarysi vardan populiarumo. Iš tikrųjų, ko nepadarytų R. Šimašius populiarumo vardan?

2019-ųjų metų Vilniaus mero rinkimuose susitinka labiausiai išgarsėjusių savo skandalais partijų, labiausiai išgarsėję jų atstovai, – dabartinis Vilniaus meras Remigijus Šimašius ir buvęs daugkartinis Vilniaus meras – Artūras Zuokas, kas eilinį kartą įrodo, jog kandidatui blogiausia yra būti ne paskendusiam skandaluose, o pamirštam ir niekam nežinomam. Tik va klausimas – ar tas taip pat vienodai yra naudinga visuomenei.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 239

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...