infa.lt

Vyriausioji rinkimų komisija, prieš Lietuvos piliečius

Vyriausioji rinkimų komisija, prieš Lietuvos piliečius

27 vasario
20:10 2019

Vyriausioji rinkimų komisija

Tai, piliečių iniciatyvinės grupės, referendumui, dėl vienmandatinės rinkimų sistemos įteisinimo, rinkimams į Seimą ir Savivaldybių Tarybas, patirtis

Buvo taip: Asociacija „Pilietinės savivaldos sąjunga“ nusprendėme registruoti VRK iniciatyvinę grupę, referendumui paskelbti, siūlydami tokius sprendimus: 1) Rinkimams į Seimą ir Savivaldybių Tarybas įteisinti tik vienmandatę (mažoritarinę) rinkimų sistemą. 2) Seniūnijoms suteikti pilnas savivaldos teises.

Grupės registravimas buvo sunkus, nes vyriausioji rinkimų komisija, užuot geranoriškai bendravusi su grupe, ieškojo priežasčių jos neregistruoti – siuntė mūsų prašymo tekstą Seimo teisės departamentui, po to vėl į posėdį kvietė visą grupę, nors pirmame posėdyje visi grupės nariai aiškiai pasisakė už sprendimų tekstus.

Kadangi į antrą posėdį susirinko reikiamas grupės narių skaičius ( tikriausiai buvo tikimasi, kad pritrūks) patvirtino referendumu siūlomą sprendimą – „įteisinti vienmandatę (mažoritarinę) rinkimų sistemą, rinkimams į Seimą ir Savivaldybių tarybas“, padalinant jį į du atskirus klausimus ir išduodant dvejus parašų rinkimo lapus.

Vienus – „Rinkimams į Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybas įteisinti tik mažoritarinę (daugumos) rinkimų sistemą“ , kitus – „Rinkimams į Lietuvos Respublikos Seimą įteisinti tik mažoritarinę (daugumos) rinkimų sistemą, taip apsunkinant parašų rinkimą. Sprendimo – „Seniūnijoms suteikti pilnas savivaldos teises“ iš vis neregistravo, nes VRK „nesuprato“ ką tai reiškia ir nubalsavo – prieš.

Skaitytojas gali suabejoti, taip pat ir grupės nariai nebuvome tikri, kad VRK nariai sąmoningai darė kliūtis mūsų iniciatyvos registravimui, bet kai VRK, iniciatyvos agitacijai skirtas laidas, paskyrė, paskutinį – šeštą parašų rinkimo mėnesį, abejonės išsisklaidė – supratome, kad VRK nariai, deleguoti į komisiją Seimo Pirmininko, Lietuvos Prezidento, Teisingumo ministro, teisininkų draugijos ir politinių partijų, sutartinai veikia prieš Lietuvos piliečius, sutrukdydami jiems pasinaudoti Konstitucine teise – referendumu priimti sprendimą.

Niekaip kitaip negalima paaiškinti šio fakto, nes referendumo iniciatyvinė grupė VRK registruota 2018-12-21., o agitacinės laidos, kurių metu Lietuvos piliečiai gali sužinoti apie referendumą ir sužinoję prisidėti prie parašų surinkimo, bus rengiamos (grupės net nepaklausus, kada pageidautumėm) paskutinį, parašų rinkimo mėnesį – birželį. Ne parašų rinkimo pradžioje, bet pabaigoje, kai ne parašus laikas rinkti, bet parašų lapus surinkti.

VRK – viena iš aukščiausių valstybės institucijų, veikianti valstybės vardu, mūsų atveju, suveikė prieš Lietuvos piliečius trukdydama piliečių teisei į savalaikę informaciją – trukdydama piliečių teisei išreikšti pilietinę valią. Išlieka vienintelis klausimas – tai valstybės institucijos nesąmoninga klaida, ar sąmoningas veiksmas, ginant esamą sistemą?

Referendumo iniciatyvinė grupė. Kontaktinis tel. 861651390

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 132

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...