infa.lt

Dirbtinis intelektas. Kiberdiktorė priimta į darbą naujienų agentūroje Xinhua

Dirbtinis intelektas. Kiberdiktorė priimta į darbą naujienų agentūroje Xinhua

23 vasario
17:23 2019

Dirbtinis intelektas - Xinhua TV kibervedančioji

TV kiberdiktorė „Xin Xiaomeng“ pasirodys ekranuose jau kovo mėnesį. Ji papildys „vyrišką“ dirbtinio intelekto (DI) kolektyvą, kuris sėkmingai dirba „Xinhua“ nuo praėjusių metų lapkričio.

Kinijos naujienų agentūra „Xinhua“ priėmė į darbą pirmąją pasaulyje TV naujienų DI vedančiąją, praneša Quartz. Kibermergina, vardu „Xin Xiaomeng“, sukurta bendrai su paieškos kompanija „Sogou“, debiutuos kovo pradžioje. Jai patikėta nušviesti kasmetinius Visos Kinijos liaudies atstovų susirinkimo ir Visos Kinijos politinės konsultacinės liaudies tarybos posėdžius. Tai svarbiausi šalies politiniai įvykiai.

Naujos vedančiosios išvaizda ir balsas buvo sumodeliuoti pagal „Xinhua“ naujienų vedėją Qu Meng.

Praėjusių metų lapkritį „Xinhua“ atsirado vyriškos lyties TV kibervedėjai, tame tarpe ir anglakalbis Zhang Zhao. Jie dirbo Pasaulio interneto konferencijos metu. Tačiau jie bus pamažu „atleisti“ – jau parengta sekanti, tobulesnė skaitmeninių TV vedančiųjų versija. Pavyzdžiui, DI-komentatorius Xin Xiahao moka atsistoti iš vietos ir gestikuliuoti, o jo lūpų judesiai labiau natūralūs.

Dirbantys „Xinhua“ skaitmeniniai vedantieji užrašė jau 3400 naujienų laidų, kurių bendra trukmė 10 000 minučių.

Pastaraisiais metais naujienų agentūra reguliariai eksperimentuoja su žurnalistika, pagrįsta dirbtiniu intelektu. Pavyzdžiui, 2017 metas „Xingua“ žiūrovai galėjo stebėti robožurnalistę Jia Jia, primenančią jauną moterį ir aprengtą tradiciniais kiniškais drabužiais. Jia Jia turėjo paimti interviu pas DI ekspertą ir žurnalo Wired įkūrėją Keviną Kelly, tačiau ne ypač gerai susidorojo su užduotimi. Kiberkorespondentė atsakydavo su pauzėmis trukdavusiomis iki dešimties sekundžių, o jos trumpos replikos ne visada buvo prasmingos.

Kitose šalyse žurnalistai taip pat rizikuoja likti be darbo dėl DI tobulėjimo. Pavyzdžiui japonų naujienų startuolis JX Press, besispecializuojantis greitosiose naujienose, vietoje žmogaus darbo naudojasi algoritmais.

 

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 330

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...