infa.lt

Bažnyčia prieš pedofiliją – antra diena

Bažnyčia prieš pedofiliją – antra diena

22 vasario
21:03 2019

Vatikane tęsia darbą Romos katalikų bažnyčios hierarchų suvažiavimas, skirtas apsaugoti nepilnamečius nuo kunigų pedofilų priekabiavimo. Susirinkimas prasidėjo nuo maldos ir penkių nukentėjusių nuo seksualinės prievartos liudijimų išklausymo. Jie pakvietė susirinkusius patraukti atsakomybėn hierarchus, kaltus slėpus dvasininkų nusikaltimus, vykusius jų vyskupijose.

Kardinolas Oswald Gracias paragino kolegas nebijoti nešti šiukšlių iš trobos:

„Bažnyčia negyvena nuosavame uždarame pasaulyje. Bažnyčia gyvena pasaulyje ir kartu su pasauliu. Kaltieji dėl nusikalstamo elgesio turi būti teisiami pilietinės valdžios. Nors bažnyčia nedirba valstybei, ji pripažįsta pilietinių įstatymų galią ir valstybės įgaliojimus“.

Taip pat jis pabrėžė, jog pedofilija, kaip problema nesusiveda vien į konkrečius nusikaltėlius, bet yra iššūkis visai bažnyčiai.

„Nė vienas vyskupas neturi teisės pasakyti: ištvirkusio elgesio problema bažnyčioje jo neliečia, todėl, kad jo vyskupijoje tas nevyksta. Tai netiesa, broliai ir seserys. Visi vyskupai kartu, kolegialiai, yra atsakingi už visą Bažnyčią“.

Pasak Čikagos arkivyskupo Blase Joseph Cupich, pedofilijos problema išsiplėtė iki katastrofiško masto dėl sisteminių trūkumų Romos katalikų bažnyčios organizacijoje.

„Negalima priešintis pranešimams apie nusikaltimus, remiantis slaptumo ir konfidencialumo taisyklėmis. Negalima diskriminuoti ir keršyti žmonėms už tai, kad jie paskelbė kaltinimus vyskupo adresu bažnytinei valdžiai“.

Tuo tarpu visuomenė reikalauja Vatikano išplėsti seksualinio priekabiavimo atvejų tyrimą, skyrus ypatingą dėmesį moterų vienuolynams.

Buvusi vienuolė Meri Dispenza: „Kaip jūs žinote , dabar daug dėmesio skiriama priekabiavimo vienuolių moterų atžvilgiu iš dvasininkų pusės atvejams. Gerai, kad tai galų gale vyksta – kalba eina apie šokiruojančius faktus. Tačiau mums dar teks nušviesti tūkstančius priekabiavimo atvejų iš moterų vienuolių pusės“.

Vatikano suvažiavimas skirtas pedofilijos problemai beprecedentis: savo mastu jis artėja prie bažnyčios susirinkimo. Susitikimas, kuriame dalyvauja 190 Romos katalikų bažnyčios hierarchų, finišuos sekmadienį.


Žymos

komentarai 3

 1. Algirdas    -  2019-02-23, 01:03

  „Šventieji“ susirinko :) O jeigu rimtai, tai koks procentas pedofilų tarp, sakysim, mūrininkų? Arba tarp virėjų? Arba vairuotojų? Jeigu būtų tokia statistika, tikiu, kad lyderiai būtų kunigai, įvairiausio plauko valdžios atstovai, policininkai, slaptų tarnybų atstovai, vaikų teisių gynėjai, milijardieriai, „karališkų“ šeimų nariai, teisėjai, MIP savininkai, žodžiu, visi tie kurie gyvena iš kitų žmonių triūso, tskant parazitai.
  Viduramžiais žmonės kur kas geriau gaudėsi tokiuose reikaluose. Jeigu kas nors jų paklausdavo kur artimiausias viešnamis jie nedvejodami nurodydavo artimiausią vienuolyną :))

  Atsakyti į šį komentarą
 2. tai, kad...    -  2019-02-24, 08:58

  bažnyčia ir yra pedofilų irštva.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. to - Algirdas    -  2019-02-24, 08:59

  super komentaras, nei pridursi, nei atimsi.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Bažnyčia prieš pedofiliją – antra diena* - nuoroda: https://infa.lt/29759/baznycia-pries-pedofilija-antra-diena/