infa.lt

Geoterminę jėgainę Klaipėdoje planuojama atgaivinti

Geoterminę jėgainę Klaipėdoje planuojama atgaivinti

21 vasario
14:42 2019

Geoterma

Praėjus kiek daugiau nei metams po UAB „Geoterma“ veiklos sustabdymo, pagrindinis įmonės akcininkas – VĮ „Turto bankas“ paskelbė, kad inicijuoja įmonės bankrotą. Bankroto metu planuojama nurašyti įmonės skolas ir atskirti geoterminės jėgainės įrenginį nuo įmonės. Liberalas Simonas Gentvilas pasidžiaugė, kad tokio sprendimo dėka unikali geotermijos veikla Lietuvoje ir Klaipėdoje bus išsaugota.

„Dar 2017 m. sustabdžius UAB „Geoterma“ veiklą, sudarėme laikinąją parlamentarų grupę, kurios tikslas buvo surasti tinkamiausią sprendimą geotermijos veiklai prikelti. Apmaudu, kad jėgainės turtas daugiau nei metus buvo tiesiog konservuojamas, neieškant sprendimų. Tačiau galima pasidžiaugti, kad klaipėdiečių Seimo narių ir Finansų ministerijos pastangomis išeitis visgi surasta“, – išgirdęs VĮ „Turto bankas“ sprendimą, džiaugėsi S. Gentvilas.

Parlamentaro teigimu, inicijuoti UAB „Geoterma“ bankroto procedūrą yra sveikintinas sprendimas, kuris išgelbės įmonę nuo smaugiančių skolų ir leis išsaugoti valstybės nacionaliniam saugumui  svarbų turtą. S. Gentvilas viliasi, kad bankroto procedūras pavyks užbaigti iki 2019 m. pabaigos ir geoterminės jėgainės įrenginius Vyriausybės nutarimu perduoti Klaipėdos miesto savivaldybei.

Parlamentaras įžvelgia didelį geotermijos potencialą ir ragina Klaipėdos savivaldybę ir Klaipėdos universitetą jau dabar pradėti planuoti geoterminės jėgainės sugrąžinimą į Klaipėdos šilumos gamintojų ratą.

„Geologai yra įvertinę, kad geoterminės energijos ištekliai regione yra praktiškai neriboti, o po žeme – dešimt kartų didesni nei Klaipėdos regiono poreikiai, todėl galima mąstyti ir apie platesnį vandens panaudojimą. Ypač, kai 500 kilometrų spindulių nuo Klaipėdos nėra tokio geoterminio vandens, kuris galėtų būti panaudotas sveikatinimo paslaugoms, šilumos energijos gamybai, krevečių ar kosmetikos produktų gamybai“, – vardijo geoterminio vandens pranašumus S. Gentvilas, pridurdamas, kad Klaipėdos universitete dr. Lolitos Rapolienės atlikti tyrimai įrodė netikėtas gydomąsias geoterminio vandens savybes.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Geoterminę jėgainę Klaipėdoje planuojama atgaivinti* - nuoroda: https://infa.lt/29724/geotermine-jegaine-klaipedoje-planuojama-atgaivinti/