infa.lt

VTAĮT tarnyba Seime faktais griovė mitą apie „vaikų grobimus“

VTAĮT tarnyba Seime faktais griovė mitą apie „vaikų grobimus“

19 vasario
11:20 2019

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos (VTAĮT) prie SADM direktorė Alina Jakavonienė Seime vykusioje diskusijoje: „Vaikų teisės: kokių sprendimų reikia Lietuvai?“ pabrėžė, kad kai kurie atskirų organizacijų nariai kuria mitus apie naująją vaikų apsaugos sistemą, tačiau jie visi sudūžta į faktus. Skaidres galite rasti čia

„Vaikų teisių gynėjų tikslas yra saugoti ir ginti kiekvieno vaiko teises ir teisėtus interesus. Mūsų tikslas nėra bausti tėvus, mūsų tikslas – saugoti vaikus. Mūsų misija – ginti, gelbėti, gerbti, girdėti, globoti kiekvieną vaiką“, – konferencijos pradžioje sakė A. Jakavonienė.

Kaip pagrindinius pertvarkos tikslus A. Jakavonienė išskyrė ankstyvą atpažinimą šeimų, auginančių vaikus, kurios galimai patiria smurtą ar kitus socialinės rizikos veiksnius. Anot jos, šiame kontekste labai svarbus nepakantumo vaiko teisių pažeidimams visuomenėje ugdymas, visuomenės įtraukimo į šeimų, patiriančių socialinę riziką, atpažinimo didinimas bei pareigos informuoti apie galimus vaiko teisių pažeidimus įtvirtinimas įstatyme.

Tarnybos direktorė A. Jakavonienė pažymėjo, kad vaiko teisių ir interesų apsaugos stiprinimas užtikrinamas keliomis pagrindinėmis priemonėmis: vaiko teisių apsaugos užtikrinimas 24/7, valstybės vaiko teisių apsaugos funkcijos delegavimas Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai, vienodo vaiko teisių apsaugos standarto užtikrinimas visoje LR teritorijoje bei vaiko teisių apsaugos sistemos skaidrumo užtikrinimas.

„Gavę informaciją apie galimą vaiko teisių pažeidimą, vaiko gyvenamojoje ar kitoje neutralioje aplinkoje, kurioje tuo metu yra vaikas, vaiko teisių apsaugos specialistai apsilanko itin skubiai: smurto atveju – tą pačią dieną, tačiau ne vėliau kaip per 6 valandas (gavus pranešimą iš policijos – per 1 valandą), kitais atvejais – per 3 darbo dienas“, – sakė A. Jakavonienė.

Per 7 mėnesius (nuo 2018 m. liepos 1 dienos) gauta apie 10 tūkst. pranešimų dėl beveik 14 tūkst. vaikų, kai galimai buvo pažeistos vaiko teisės. Beveik 70 proc. tokių pranešimų gaunama iš policijos, rečiausiai pranešimai gaunami iš mokytojų ir medikų.

Daugiau statistikos rasite čia.

Renginio metu auditorija supažindinta su vaikų teisių apsaugos teisine aplinka, prelegentai pateikė savo požiūrį į atskirus politikų siūlymus, diskutavo apie  VTAĮT darbuotojų kompetencijas ir kvalifikaciją.

Diskusijos vaizdo įrašas


Žymos

komentarai 8

 1. Lukas    -  2019-02-19, 12:46

  Puikiai koreliuojasi, kaip URODAI is VTAT siautejo rudeni, kol visuomene bent kiek nesukilo ir kaip skaiciai krito, kai nuo ziemos pradzios jie gavo spaudima is pilieciu. Nenustokit ju spausti, ju tikslas tikrai nera padeti vaikams, jie ardo padorias seimas ir zlugdo zmoniu gyvenimus, ginkite savo vaikus iki paskutinio kraujo laso jei prireiks.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Loreta    -  2019-02-19, 14:21

  neitikino nei skaidreas

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Rita    -  2019-03-03, 14:59

  Kai kurių asmenų pasipriešinimas pataisoms kelia klausimus ar tik ne savo klaidas siekia paslėpti vaikų gerovės sąskaita?

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Rita    -  2019-03-03, 15:03

  Klausimas ar išsilavinusi „mąstanti“ Šakalienė prisiims atsakomybę už VTAT klaidas?
  Ar išsilavinę „mąstantys“ VTAT darbuotojai ir atvejo vadybininkai prisiims atsakomybę už savo klaidas ir piktnaudžiavims tarnybine padėtimi?!!!

  KOKIU ĮSTATYMU SIŪLOTE BAUSTI DARBUOTOJUS? A jie visgi – šventos ne baudžiamosios karvės?

  Atsakyti į šį komentarą
 5. to - Lukas    -  2019-03-09, 13:09

  pritariu 100 proc.

  Atsakyti į šį komentarą
 6. būtinai    -  2019-03-09, 13:11

  reikia atsikratyti šios naujos sistemos leidžiančios grobti vaikus iš šeimų.
  Gerb. tėveliai nesustokite ir toliau kovokite už savo vaikus.

  Atsakyti į šį komentarą
 7. kur dingo ~ 136 vaikai    -  2019-03-09, 13:12

  lietuvos vaikus dabar yra be galo lengva pradanginti. Daugiau info apie tai video: Kaip Lietuva saugo ir atiminėja mūsų vaikus. 2019 01 21 Zigmas Vaišvila

  Atsakyti į šį komentarą
 8. nesileiskite kvailinami skaidrių    -  2019-03-09, 13:14

  kurias pateikė vagis, kad įrodytų, kad ‘nevagia’.
  KUR TĖVŲ LIUDIJIMAI IŠ KURIŲ BUVO PAGROBTI VAIKAI? KODĖL JIEMS YRA UŽČIAUPIAMOS BURNOS?

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *VTAĮT tarnyba Seime faktais griovė mitą apie „vaikų grobimus“* - nuoroda: https://infa.lt/29673/vtait-tarnyba-seime-faktais-griove-mita-apie-vaiku-grobimus/