• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Konstitucinis teismas pasakė NE dviejų dienų referendumui su dviejų savaičių pertrauka tarp balsavimų

Konstitucinis teismas pasakė NE dviejų dienų referendumui su dviejų savaičių pertrauka tarp balsavimų

15 vasario
20:40 2019

Konstitucinis Teismas šiandien priimtu nutarimu pripažino, kad Seimo nutarimo „Dėl privalomojo referendumo dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo paskelbimo“, kuriame suformuluota nuostata vykdyti referendumą dėl dvigubos pilietybės dvi dienas su dviejų savaičių pertrauka tarp jų, prieštarauja konstituciniam teisinės valstybės principui.

Konstitucinis Teismas konstatavo, kad Konstitucijoje yra nustatytas reikalavimas Seimo ir Respublikos Prezidento rinkimus rengti vieną dieną (eiliniams rinkimams nustatant konkrečią datą), kuri turi būti sekmadienis.

Tikslios eilinių rinkimų dienos nustatymas Konstitucijoje ir nuožiūros parinkti pakartotinių ar pirmalaikių rinkimų dieną ir trukmę ribojimas pagal Konstituciją užkerta kelią valstybės vadžios institucijoms, turinčioms įgaliojimus skelbti rinkimus, piktnaudžiauti šiais įgaliojimais, be kita ko, juos įgyvendinant daryti įtaką rinkimų rezultatams.

Kadangi nėra konstitucinio pagrindo taikyti kitokius principus įstatymu reguliuojant tai, kiek referendumo dienų gali būti nustatyta jį paskelbiant, Konstitucinis Teismas padarė išvadą, kad iš Konstitucijos kylantis imperatyvas referendumo skelbimui ir vykdymui taip pat suponuoja reikalavimą skelbiant referendumą nustatyti vieną jo dieną.

Tokiu reikalavimu taip pat sudaromos prielaidos užtikrinti referendumo proceso sąžiningumą ir skaidrumą, ir iš Konstitucijos 9 straipsnio 1 dalies kylantį imperatyvą per referendumą nustatyti tikrąją Tautos valią.

Taigi iš Konstitucijos 9 straipsnio 1, 4 dalių, konstitucinio teisinės valstybės principo kyla reikalavimas įstatymų leidėjui, reguliuojant referendumo skelbimo ir vykdymo tvarką, nustatyti, kad skelbiant referendumą galima nustatyti tik vieną jo dieną.

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 76

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Reklama

Apklausa

Kokią psichologinę pagalbą rinktumėtės?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas