infa.lt

A. Ažubalis ir L. Kasčiūnas kviečia pasiaiškinti L. Linkevičių dėl Lietuvos pozicijos „Nord Strem 2“ klausimu

A. Ažubalis ir L. Kasčiūnas kviečia pasiaiškinti L. Linkevičių dėl Lietuvos pozicijos „Nord Strem 2“ klausimu

14 vasario
18:46 2019

Nord Stream 2 - Šiaurės Srautas 2

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Užsienio reikalų, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos ir Europos reikalų komitetus prašydami artimiausiu metu surengti bendrą komitetų posėdį ir į jį pakviesti užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių tam, kad būtų aptartas svarstomų Europos Sąjungos (ES) dujų direktyvos pataisų klausimas ir Lietuvos pozicija šiuo klausimu.

2019 m. vasario 8 d. Europos Sąjungos valstybių narių vyriausybių atstovai, o 2019 m. vasario 12 d. – ir Europos Parlamentas, patvirtino kompromisines ES dujų direktyvos pataisas, kurios tik sugriežtins Rusijos Baltijos jūros dugnu tiesiamo dujotiekio „Nord Stream 2“ kontrolę, tačiau nesutrukdys jį nutiesti.

L. Kasčiūno teigimu, direktyva neišspręs esminių Lietuvos ir Europos energetinio saugumo iššūkių.

Pasak parlamentaro, „Nord Stream 2“ projektas prieštarauja ES energetikos sąjungos tikslams ir dar labiau padidins visos Europos priklausomybę nuo rusiškų dujų.

Po ES valstybių vyriausybių atstovų pritarimo (pritarė 27 narės, išskyrus Bulgariją) praėjusį penktadienį, kilo įvairių svarstymų, ar taip nebus atvertas kelias šiam projektui.

Audronius Ažubalis ir Laurynas KasčiūnasKol kas aišku tai, kad ES dujų direktyvos pataisomis „Nord Stream 2“ projektas „pakištas“ po Trečiojo energetikos paketo reikalavimais.

Tačiau tai nėra sprendimas, kadangi, kaip minėjau, pats dujotiekio projektas kenkia ne tik Lietuvos, bet ir Europos energetiniam saugumui“, – teigė L. Kasčiūnas.

Pasak parlamentarų, Seimo neinformavimas šiais klausimais yra nepateisinamas.

„Iki šiol susilaikiau nuo šio itin svarbaus klausimo komentavimo viešojoje erdvėje, tikėdamasis sulaukti iš ministro Linkevičiaus paaiškinimo ir aiškaus Lietuvos pozicijų pristatymo.

Tačiau, švelniai tariant, darosi neramu, kai apie strateginius Lietuvai ir visam regionui klausimus sužinome iš žiniasklaidos, o ne Vyriausybės atstovų.

Todėl kviečiame už užsienio ir saugumo politiką atsakingus Seimo komitetus susirinkti ir su Vyriausybės atstovais išsiaiškinti pozicijas apie šį Lietuvos ir viso regiono energetiniam saugumui svarbų klausimą“, – teigė A. Ažubalis.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *A. Ažubalis ir L. Kasčiūnas kviečia pasiaiškinti L. Linkevičių dėl Lietuvos pozicijos "Nord Strem 2" klausimu* - nuoroda: https://infa.lt/29532/a-azubalis-ir-l-kasciunas-kviecia-pasiaiskinti-l-linkeviciu-del-lietuvos-pozicijos-nord-strem-2-klausimu/