infa.lt

Kovai prieš smurtą artimoje aplinkoje liberalė kviečia šokiui

Kovai prieš smurtą artimoje aplinkoje liberalė kviečia šokiui

14 vasario
12:43 2019
Sergejus Jovaiša, Čmilytė-Nielsen, Andrius Navickas

Viktorija Čmilytė-Nielsen (viduryje)

Jau neužilgo – šiandien, vasario 14 d., globali kampanija „Milijardas prieš smurtą” (angl. One Billion Rising) vyks Vilniuje, Europos aikštėje. Pradžia 14 val. Renginio organizatoriai ir iniciatoriai – Seimo Žmogaus teisių komiteto narė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Moterų informacijos centras. Renginio partneris – Vilniaus miesto savivaldybė.

Smurtas prieš moteris – aštriausia lyčių nelygybės forma. Siekiant atkreipti dėmesį į milijardinį smurto aukų skaičių, 2012 m. buvo pradėta Niujorko menininkės ir feministės Yv Ensler (Eve Ensler) inicijuota kasmetinė kampanija „Milijardas prieš smurtą“.

Šia kampanija –  masiniu šokiu – raginama panaikinti smurtą prieš moteris ir mergaites bei skatinti lyčių lygybę. Kampanija buvo pradėta kviečiant vienu metu milijardą pasaulio moterų protestuoti – palikti darbo vietas ir susivienyti šokiui. Milijardas simbolizuoja statistiką, pagal kurią viena iš trijų pasaulio moterų yra patyrusi seksualinį ar fizinį smurtą.

Nuo 2012 m. kasmet, vasario 14 d., tai yra, Šv. Valentino dieną, kampanija vyksta  visame pasaulyje (skaičiuojama, kad įsitraukia iki 190 šalių). Šios kampanijos renginiuose dalyvauja  tūkstančiai organizacijų, daugybė pasaulinių įžymybių.

Remiantis Moterų informacijos centro duomenimis, 2018 m. Lietuvoje dėl smurto artimoje aplinkoje užregistruoti 9529 nusikaltimai. 90 proc. įtariamų (kaltinamų) smurtu artimoje aplinkoje asmenų yra vyrai (Lietuvos statistikos departamento duomenys),  daugiau nei 84 proc. nukentėjusių nuo smurto artimoje aplinkoje sudaro moterys ir mergaitės.

Indėnų šokis

Indėnų šokis | Euronews

Seimo Žmogaus teisių komitetas ir Moterų informacijos centras jungiasi prie tarptautinės kampanijos „Milijardas prieš smurtą“ ir kviečia prisijungti Jus!

Renginio metu kviesime užsukti į Moterų informacijos centro palapinę, kurioje Jūsų laukia viktorina su šauniais prizais, informacija apie smurtą artimoje aplinkoje – smurto formas,  seksualinio smurto paplitimą, pagalbą nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje. Taip pat  kviečiame sušilti – puodeliui arbatos.

Tai padaryti galite:

atvykstant vasario 14-ąją, 14 val. į Europos aikštę Vilniuje ir drauge sušokant bendrą šokį („flashmob“);

pasidalinant informacija socialiniame tinkle „Facebook“ apie kampaniją;

arba vasario 14-ąją galite skirti šokį kampanijai „Milijardas prieš smurtą“ pagal „Zumba su Indre“ choreografiją, nufilmuoti 30 sekundžių trukmės vaizdo įrašą, patalpinti jį socialiniame tinkle „Facebook“, pridedant grotažymę #OneBillionRisingVilnius, arba atsiunčiant el. paštu mic@lygus.lt.

Kviečiame šokiui, kuris taps Jūsų atsaku smurtui prieš moteris!

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 180

Žymos

Atsiliepimų 3

 1. Romas    -  2019-02-14, 12:46

  Debilizmui ribu nera.Koks smurtas pries moteris.Vyrai pradeda patirti kur kas didesni smurta bei diskriminacija….dar niekad bobos neturejo tiek galiu ,kiek turi dabar.Ir joms vis maza….Kurie vyrai ateis i si „rengini“,tai ne vyrai,o mazgotes.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Jo    -  2019-02-17, 12:45

  Jo…chebrytė

  : du =ydai ir sergejus

  Atsakyti į šį komentarą
 3. To romas    -  2019-02-21, 07:10

  Nepatinka, smaukyk į sauja… Kas yra tau? Muša tave kas nors? O gal atsisako priimti į darbą, nes gali ateityje turėti vaikų? O gal prievartos būdų grabalioja su teiginiu „jei tau nepatinka, tai esi nenormalus“. Jūsų galia tik tame, kad turite daugiau raumenų grupių, o XXI a. pas vyrus kaip ir anksčiau veikia tik primityviosios smegenys, kaip buvote gyvuliai, taip ir esate?

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...