infa.lt

Naglis Puteikis: „Premjeras ir pagrindiniai du jo ministrai yra patys liberaliausi ministrai per pastarąjį dešimtmetį”

Naglis Puteikis: „Premjeras ir pagrindiniai du jo ministrai yra patys liberaliausi ministrai per pastarąjį dešimtmetį”

12 vasario
21:04 2019

Naglis Puteikis

Savo surengtos spaudos konferencijos metu vasario 11 dieną Seimo narys Naglis Puteikis pasakė, jog traukiasi iš Seimo valdančiosios daugumo frakcijos todėl, kad „valstiečiai“ atsisakė savo pačių programinių principų, dėl kurių Centro partija, kurios pirmininku yra Seimo narys, buvo koalicijoje.

Tai yra, priminė parlamentaras, 2016 metais buvo žadama, jog bus mažinama turtinė nelygybė, tačiau, vieno ir kito biudžeto tvirtinimas parodė, kad yra atvirkščiai, ir, atskleidė pranešėjas, – aš tokius priekaištus iš partijos narių nuolat jausdavau.

„Aš sakydavau, jog, kol gerų darbų balansas persveria – tol aš lieku šioje koalicijoje, prisimena Seimo narys, bet šis atvejis, kai „valstiečiai“ kandidatu į prezidentus išsikelia patį liberaliausią savo atstovą, t. y. Premjerą.. […] tai iš tiesų nepaliko jokios galimybės Centro partijai likto šioje koalicijoje.

Naglis Puteikis konferencijos metu pateikė du pavyzdžius, demonstruojančius, pasak jo paties, „valstiečių“ frakcijos viduje vyraujantį požiūrį į tai, kad turtinės ir pajamų nelygybės mažinti nereikia, ir tas atsispindi šiuose, jo pateiktuose konkrečiuose pavyzdžiuose.

Aš noriu pabrėžti, pareiškė parlamentaras, požiūrį. Skiriasi požiūris, ir atitinkamai tada konstruojamas visas biudžetas, visa mokesčių politika..

Progresinių mokesčių nuo visų pajamų nėra, tas vadinamas „gyvulių ūkis“ – nevienodas apmokestinimas… dalis gyventojų už savo dideles pajamas moka labai mažus mokesčius, pagrindinė gyventojų dalis, ypač viešasis sektorius moka didžiausią mokesčių procentą, – tai yra didelis neteisingumas, ir šis neteisingumas ne tik, kad netaisomas, bet, kaip minėjau, bet dar ir daugiausiai uždirbantiems vadybininkams įmokos sumažinamos į Sodrą, teigia Seimo narys.

Žodžiais kalba vienaip, o darbai rodo kitaip. Konkrečiai premjeras ir pagrindiniai du jo ministrai – finansų ir socialinės apsaugos, mano galva, yra patys liberaliausi per pastarąjį dešimtmetį ministrai, kurie vykdo liberalesnę, negu Eligijaus Masiulio ar tuometinio premjero Andriaus Kubiliaus konservatorių vyriausybės politiką.

Dabar kandidato į prezidentus S. Skvernelio retorika kitokia – jis teigia, kad bus apačių premjeras, bet visi veiksmai rodo, kad jis ne apačių.

Seimo narys priminė dar vieną pavyzdį, – tai privatūs pensijų fondai, – „jūs kiekvieną dieną matote su kokia milžiniška jėga ir gausa į mus plūsta informacija iš privačių pensijų fondų valdytojų, kad Sodra, esą nepajėgi užtikrinti mokėti pakankamą pensiją nei už 5, nei už 10, nei už 15 metų, ir kad nuo to išsigelbėjimas ir panacėja yra privatūs pensijų fondai”.

Mane šiuo atveju stulbina, L. Kukuraičio elgesys, ir Sodros vadovo elgesys, aišku ir paties premjero elgesys… teigia Naglis Puteikis.

Normalioje valstybėje padarytų kategoriškus ir labai aiškius pareiškimus ir darytų juos tol, kol nusloptų šitas melagysčių srautas iš privačių fondų valdytojų.

Sodras pensijas indeksuoja, priminė Seimo narys, vykstant infliacijai, nori to vyriausybės ar nenori, visame pasaulyje ir Europoje bei konkrečiai Lietuvoje, pensijos yra indeksuojamos. Tuo tarpu privačių fondų pensijos nėra indeksuojamos., – jas graužia infliacija ir pensijų valdytojų norai gauti didžiules algas.

Lietuvoje, privačių pensijų fondų valdymui skiriamas surenkamų įmokų procentas – pats didžiausias Europoje – pasidalino Seimo narys. Kitaip tariant, tos privačios tarptautinės kompanijos, kurios užsiima šia antrąja pensijų pakopa yra pačios godžiausios , ir tą godumą oficialiai gina Socialinės Apsaugos ir Darbo ministerija, Sodra, – tas yra įteisinta biudžeto įstatyme, mokesčių įstatymuose, visame tame pakete, kuris buvo tvirtinamas priimant biudžetą.

Plačiau spaudos konferencijos vaizdo įraše:

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 222

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. tiek    -  2019-02-18, 09:45

    labai teisingos gerb.Puteikio pastangos viešinant ir dabartinės valdžiukės juodus darbus.Nuo ankstesnių – skiriasi į gerą pusę,bet visumoj vis tiek ir šie dirba tik stambiems LT grobstytojams. Verslininkais jų vadint neišeina.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...