infa.lt

Dovilė Šakalienė ir Ko apie “Gender” socialinį lytiškumą, Stambulo konvenciją ir moterų teises

Dovilė Šakalienė ir Ko apie “Gender” socialinį lytiškumą, Stambulo konvenciją ir moterų teises

vasario 10
23:182019

Facebook nuotr.

Seimas ruošiasi pavasario sesijai, kurioje vėl bus grįžtama prie tokio klausimo kaip  Stambulo konvencija, kurios tikslas, pasak siekiančių prastumti jos ratifikavimą Lietuvoje – moterų teisių gynimas. Lietuvoje moterų teises gina jau egzistuojantys teisės aktai, ir pagal tarptautinės teisės normas jie visiškai atitinka tam, kas deklaruojama pačioje Stambulo konvencijoje.

Konvencijos priešininkai skelbia, jog, – iš vienos pusės, konvencijos ratifikavimas būtų perteklinis aktas, iš kitos, – joje slypi tokia sąvoka kaip „Gender“, plačiąja prasme apibrėžianti socialinę lytį, kuri su biologine gali būti susijusi labai mažai arba net nesusijusi visai. Ir tai keltų pavojų Lietuvos tradicinei lyčių suvokimo sistemai, kuri aiškiai apibrėžia, jog lyčių gamtoje tėra tik dvi – vyro ir moters.

Fizinių, kitokių lyčių egzistavimo įrodymų, niekas iki šiol nėra matęs, neskaitant keleto išsigimimų ar anomalijų. Psichologinis gi, nekurių asmenų susitapatinimas su jų sąmonėje egzistuojančiais įvaizdžiais negali būti laikomas įrodymu to, ko negalima niekaip pamatuoti. Taip skelbia adekvatus požiūris į realybę.

infa.lt žemiau pateikia Stambulo konvencijos šalininkių argumentus ir klausimus, į kuriuos atsakyta realiai egzistuojančiais pavyzdžiais (tik dalimi iš daugybės realiai egzistuojančių):

Dovilė Šakalienė: “Ir vienintelė priežastis, kaip deklaruoja konvencijos priešininkai, yra vienas mistinis terminas. Gender, lietuviškai išverstas kaip socialinė lytis. Sunku patikėti, kai rimtu veidu politikai aiškina žinantys, kas „slepiasi už socialinės lyties“, perpasakoja gandus apie neva naujos lyties – ar net 7 naujų lyčių – įvedimą. Gal jie galėtų atvirai pasakyti, kokios gi bus tos naujos lytys? Visiems labai įdomu.” 2018-03-20 Delfi

Kita ekspertė lyčių lygybės klausimais:

Dalia Leinartė (lyčių lygybės ekspertė), Seimo spaudos konferencijų salėje pateikdama smurto artimoje aplinkoje statistiką, ragino nesibaiminti Stambulo konvencijos ratifikavimo. Profesorė tvirtino, kad tokių sąvokų, kurioms priešinasi oponentai, konvencijoje NET NĖRA. Pastaroji Lietuvoje daugiausia diskusijų kelia dėl lyties apibrėžimų. Debatų centre yra angliška sąvoka „gender“ ir jos lietuviškas, Vyriausybės kanceliarijos patvirtintas vertimas „lytis socialiniu aspektu“arba kitaip „socialinė lytis“. 2018-05-15  LRytas

Kadangi Seimo narė ir lyčių lygybės ekspertė (neaišku kodėl ji laikoma eksperte, jei net nežino kokios sąvokos yra įrašytos Stambulo konvencijoje) teigia nieko nežinančios apie tai, kokia prasmė slypi už„Gender“ sąvokos ir viešai prašo konvencijos priešininkų ją pateikti, – infa.lt internete surinko tik dalį egzistuojančių pasaulyje „gender“ pavyzdžių, kurie galėtų būti įteisinti Lietuvoje ratifikavus Stambulo konvenciją.

♦◊♦

Agenderių Pride vėliava

1. AGENDERIS – turbūt, tiksliausias vertimas į lietuvių kalbą būtų “BELYTIS”, verčiant pažodžiui – “tas, kuris neturi lyties”; Tai asmuo, neturintis jokios socialinės lyties, nepriklausomai nuo jo biologinės lyties. Paprastai tai būna androgeniški arba jais tapti siekiantys žmonės, turintys (arba siekiantys įgyti) priešingai lyčiai būdingų fizinių savybių. Ir nors androgenais paprastai vadinami vyriški hormonai, androgenais taip pat laikomi asmenys, kurie nėra nei vyras, nei moteris. AGENDERIS, arba BELYTIS, nepriklausomai nuo jų biologinės lyties, identifikuoja save kaip belytę individualybę ir nepriskiria savęs jokiai socialinės lyties grupei.

Foto Agenderiai

Apie androgenus plačiau rašoma 2011-07-08 straipsnyje
“Fluorescentinės androgeniškumo galios“: progresyvi socialinė lytis (gender)

♦◊♦

2. CISGENDERIS – prielinksnis “cis” lot. reiškia “šioje pusėje”, “per”, lietuviškas vertimas, ko gero, būtų “ŠIALYTIS” – tai asmuo, tapatinantis savo socialinę lytį su biologine lytimi. Kitaip tariant, CISGENDERIAI arba ŠIALYČIAI priskiria save socialinei lyčiai pagal nuo gimimo nulemtą fiziologinę lytį ir atlieka įprastus socialinius vaidmenis visuomenėje. Tai labiausiai paplitusi (socialinė) lytis.

Foto Šialyčiai

Daugiau informacijos apie Cisgenderius
Internete taip pat apstu medžiagos, jei ką neramina klausimas: “Ar tikrai aš esu CISGENDER (ŠIALYTIS)?”

♦◊♦

SKYSTALYČIŲ Pride vėliava

3. GENDERFLUIDAS – kitaip tariant, LYTIŠKAI NESTABLUS arba, pažodžiui verčiant, “SKYSTALYTIS”, individas, kuris, “nepririša” savęs prie savo biologinės lyties ir neidentifikuoja savęs nei kaip vyro, nei kaip moters, ir gali keisti savo lytį priklausomai nuo nuotaikos, t.y. vieną dieną jis gali būti vyras, kitą dieną – moteris. GENDERFLUIDAI arba SKYSTALYČIAI nepaisant savo biologinės lyties, priklausomai nuo individualaus poreikio, gali reikšti savo lytį per vyriškas ar moteriškas elgesio modelių savybes, aprangą, manieras bei pomėgius, t.y. esant poreikiui, biologiniu požiūriu vyras, socialiniu – SKYSTALYTIS (arba lytiškai nestabilus) gali rengtis bei elgtis moteriškai arba vyriškai.

FOTO – GENDERFLUIDAI – LYTIŠKAI NEAPSISPRENDĘ

plačiau apie Genderfluidus

♦◊♦

KEISTALYČIŲ Pride vėliava

4. GENDERQUEERIS, dar žinomas kaip NONBINARY (nedvilypis) – “queer” (angl.) reiškia “keistas”, “neįprastas”, tad veikiausiai tiksliausias lietuviškas atitikmuo būtų “KEISTALYTIS”.
Tokių asmenų lytinė tapatybė yra ĮVAIRI, nepriklausomai nuo biologinės lyties. GENDERQUEERIS arba KEISTALYTIS gali identifikuoti save ir kaip vyrą, ir kaip moterį, vienu metu, taip pat kaip tarpinį arba mišrų lyčių variantą, taip pat susigalvoti ir prisiskirti sau savo asmeninę, indivudualią lytį. Tokie individai dažnai meta iššūkį nusistovėjusiems įprastų lyčių stereotipams, ypač binarinei vyrų ir moterų sistemai. GENDERQUEERIŲ arba KEISTALYČIŲ lyties tipas reiškia pagarbą seksualinei orientacijai: jie negali būti identifikuojami nei kaip heteroseksualūs, nei kaip homoseksualūs asmenys. Dėl savo įvairialypiškumo ir tolerancijos ši lytis sparčiai populiarėja visuomenėje.

FOTO – Keistalyčiai

Daugiau informacijos apie Keistalyčius

♦◊♦

Interseksualų Pride vėliava

5. INTERSEKSUALAS, kitaip hermofroditas – terminas, paprastai vartojamas apibūdinti asmenį, gimusį su neįprastomis tipiškoms vyrui ar moteriai būdingomis anatominėmis genitalijų, chromosomų ir (arba) reprodukcinėmis savybėmis.

Vikipedija apibrėžia taip: Hermafroditas – individas, kuriame vystosi ir vyriškos, ir moteriškos lytinės ląstelės. Hermafroditizmas – abiejų lyčių turėjimas vienu metu. Jis pasitaiko kai kuriose bestuburių grupėse – plokščiosiose kirmėlėse, žieduotosiose kirmėlėse, moliuskuose. Kitose gyvūnų grupėse jis gali pasitaikyti kaip patologija

FOTO – Interseksualai

♦◊♦

Non Conforming – Lyties neatitinkančių Pride vėliava

6. Angl. NON-CONFORMING, turbūt tiksliausias vertimas būtų NEFORMATAS, LYTIES NEATITINKANTIS arba tiesiog NEPRITAPĖLIS – tai asmuo, kuris pagal savo išorines ir elgesio savybes neatitinka lyties pagrindu esančių lyčių stereotipų, kaip pvz., kad suknelės tinka tik mergaitėms, o vyrams reikia turėti stiprų, raumeningą kūną. Toks asmuo nusprendžia nesilaikyti šių visuomenės normų arba gali tapti priešingos lyties asmeniu, transseksualu.

FOTO – Neatitinkantys lyties

♦◊♦

7. TRANSGENDERIS, kitaip vadinamas TRANSLYTIS – tai bendrasis terminas, apimantis visus, kurių (socialinė) lytinė tapatybė nesutampa su biologine lytimi. Tai transvestitai, shemale, įvairūs persirengėliai (drag queen, human puppy, human pony ir pan.). Kitaip tariant, translyčiai – tai asmenys, kurių elgesys, tapatybės suvokimas ir/ar seksualinė raiška netelpa į jokias binarines vyro ir moters kategorijas.

FOTO – Transgenderis

♦◊♦

Nors dabar pasaulyje yra įvairių nuomonių, kiek gi tų lyčių yra? Vieni teigia, kad 36, kiti, kad 64, o dar kiti, kad 71. Žmonės, paprašyti išvardyti jiems žinomas socialines lytis, sutrinka, pasimeta ir, geriausiu atveju pasako 5. Kiek lyčių žinote jūs?

Siekiant neįžeisti socialinių lyčių garbės ir orumo, siūloma daugybę vartojamų žodžių keisti kitais, nenurodančiais lyties, kaip, pvz., visus žmones, nepriklausomai nuo jų biologinės lyties, vadinti “jie”. 2018-06-06

♦◊♦◊♦

Dėl BDAR reikalavimų neįdėjome čia fotografijų, atspindinčių realius aukščiau išvardintų „Gender“ grupių atstovų bruožus, išvaizdą ir […]. Paliekame tai skaitytojų fantazijai, kurią patikrinti galima google paieškos pagalba.

Tad šių keleto „Gender“ pavyzdžių pateikimas iškelia dar daugiau klausimų Stambulo konvencijai ir jos šalininkams, vienas iš jų būtų toks – Lietuva būtų priversta įteisinti ir ginti ir šių netradicinių [tarp]lyčių individų teises, kurias jie identifikuoja būtent per savo viešai deklaruojamą psichinę būseną?

Kitaip tariant, Lietuva, galimai, privalės įteisinti jų psichines fantazijas kaip realiai egzistuojantį ir įrodytą faktą, tuo tarpu kai psichiatrijoje tokie dalykai dažnai turi visiškai kitokius apibrėžimus ir jų atžvilgiu imamasi veiksmų nesusijusių su teisminiu įteisinimu.

Dovilė Šakalienė ir Dalia Leinartė bando prastumti Stambulo konvencijos ratifikavimą Lietuvoje remdamosi matematiniais lyčių nelygybės įrodymais, esą smurto artimoje aplinkoje atvejais, moterys 80% patiria smurtą. Tai yra vyrų atžvilgiu smurtui iš moterų pusės tenka tik 20%.

Kokia logika vadovaujasi minimos ekspertės? Logika irgi matematinė, tačiau su adekvačia logika turi labai tolimą ryšį. Pagal jų deklaruojamą siekį, -jos nori šie skaičiai susilygintų – kad smurto moterų atžvilgiu atvejų skaičius nukristų iki 50%, o vyrų, atvirkščiai, kad pakiltų iki 50%. Štai tada Stambulo konvencija bus atlikusi savo užduotį – lyčių teisės susilygins.

„Jei kalbame apie smurtą prieš moteris, o įstatyme nėra nei vieno žodžio „moteris“, kaip galime kalbėti, kad šis įstatymas adekvatus. Pagal policijos statistiką, pernai 81 proc. aukų artimoje aplinkoje buvo moterys. Smurto atveju lygybės nėra, yra 80 proc. aukų moterų ir 90 proc. užregistruotų smurtautojų vyrų“, – kalbėjo D. Leinartė

Keista kitkas, kad jos nešneka apie smurto šeimoje sumažinimą, o tik apie lygybę, kuriai pasiekti pakaktų moterims labiau imti treniruotis kovinio sporto šakų srityje. Dar jos nutyli apie tai, kad normaliose šeimose, kurių Lietuvoje yra absoliuti dauguma, normalūs vyrai niekada neskriaudžia savo moterų, atvirkščiai – jie yra pagrindiniai jų gynėjai gyvenimiškose situacijose. Todėl šios ekspertės operuoja procentais – taip yra lengviau nuslėpti absoliučius skaičius, kurių yra palyginus nedaug, tačiau kuriais remiantis visai Lietuvai, o ne tik tiems, kurie skriaudžia savo moteris, būtų primestas aukščiau pavaizduotų individų ir jų fantazijų privalomas įteisinimas.

Šeima kaip institutas turi būti ginama, o ne skaldoma, iškeliant vieno kurio jos nario teises aukščiau kito. Dabar yra išskirtos vaiko ir moters teisės. Įstatymiškai vyro teisės nėra niekaip atskirai apibrėžtos, paliekant jį visiškai neapsaugotu, kai iš tiesų, kiekvienam be išimčių žmogui turėtų būti taikomos TIK žmogaus teisių apsauga.

O smurto atvejai šiai dienai yra apibrėžti Baudžiamojo kodekso. Pilnai. Ir Stambulo konvencija šiuo atžvilgiu visiškai nieko nepridės. Tačiau gali daug pridėti būtent „Gender“ atžvilgiu, ką aukščiau minimos ekspertės visaip bando nuslėpti.

komentarai 3

 1. Trampas   -  2019-02-11, 12:45

  Piderganderiai! Tfu-u-u! vos neapsivemiau!

  Atsakyti
 2. Stefanija   -  2019-02-11, 15:31

  ir vėl tos pačios. Kur slypi jų galios centras?

  Atsakyti
 3. Asas   -  2019-02-11, 19:02

  Nejaugi Lietuvoje nėra blaiviai mastančių žmonių,nejaugi skandinaviškai ideologijai leis plauti prota jaunimui.man atrodo kad žmonės sukils.

  Atsakyti

Rašyti Atsiliepimą

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad Jono Noreikos - Generolo Vėtros atminimo lenta turėjo būti pašalinta?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Atviras Gintaro ir Eglės Kručinskų šeimos laiškas Lietuvos Prezidentui Gitanui Nausėdai

Atviras Gintaro ir Eglės Kručinskų šeimos laiškas Lietuvos Prezidentui Gitanui Nausėdai

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Dovilė Šakalienė. Mylėk savo artimą kaip save patį – o gal akmeniu į jį, akmeniu?

Dovilė Šakalienė. Mylėk savo artimą kaip save patį – o gal akmeniu į jį, akmeniu?

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Algimantas Rusteika. Dinozauro prisiminimai apie ateitį

Algimantas Rusteika. Dinozauro prisiminimai apie ateitį

komentarai 4Skaityti visą įrašą
Virtualių tinklų pagauti…

Virtualių tinklų pagauti…

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (3)

Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (3)

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Manoma, kad Fake News užsiiminėja tik Rusija ir dar D.Trumpas. Tačiau Fake News jau senai yra pas mus namie

Manoma, kad Fake News užsiiminėja tik Rusija ir dar D.Trumpas. Tačiau Fake News jau senai yra pas mus namie

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Prezidentas tegali tik prašyti leidimo pas Teisėjų Tarybą, teikiant Seimui (prašymą?) atleisti susikompromitavusius teisėjus

Prezidentas tegali tik prašyti leidimo pas Teisėjų Tarybą, teikiant Seimui (prašymą?) atleisti susikompromitavusius teisėjus

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (2)

Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (2)

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Algimantas Rusteika. Visos sisteminės grupuotės, vadinančios save „tradicinėmis partijomis“, kaip velnias kryžiaus bijo savo piliečių

Algimantas Rusteika. Visos sisteminės grupuotės, vadinančios save „tradicinėmis partijomis“, kaip velnias kryžiaus bijo savo piliečių

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Istorinės atminties politikoje negalima įsivelti į paminklų naikinimo mainus

Istorinės atminties politikoje negalima įsivelti į paminklų naikinimo mainus

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Algimantas Rusteika. Laisvės niekas dykai nedalina

Algimantas Rusteika. Laisvės niekas dykai nedalina

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Regionai netenka darbo vietų – valstybinio sektoriaus darbuotojų kėlimas į Vilnių sparčiai auga

Regionai netenka darbo vietų – valstybinio sektoriaus darbuotojų kėlimas į Vilnių sparčiai auga

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Vakarų nuosmukis – anaiptol, nėra atsitiktinumas

Vakarų nuosmukis – anaiptol, nėra atsitiktinumas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Dabartinis ministrų kabinetas – tai ne stabilumas, o Brežnevo laikų stagnacija, sielvartauja G. Landsbergis

Dabartinis ministrų kabinetas – tai ne stabilumas, o Brežnevo laikų stagnacija, sielvartauja G. Landsbergis

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Atviras Lino Kukuraičio laiškas dėl atstumtų vaikų ir neįgaliųjų: turime grąžinti dešimtmečių skolą

Atviras Lino Kukuraičio laiškas dėl atstumtų vaikų ir neįgaliųjų: turime grąžinti dešimtmečių skolą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Premjeras pareiškė, jog netoleruos tautinės neapykantos kurstymo, tik neįvardijo, kas ją kursto

Premjeras pareiškė, jog netoleruos tautinės neapykantos kurstymo, tik neįvardijo, kas ją kursto

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
K. Masiulis. Jokių naujų mokesčių, kol šalyje 40 tūkst. lengvatų

K. Masiulis. Jokių naujų mokesčių, kol šalyje 40 tūkst. lengvatų

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Apie pasirinkimo laisvę

Apie pasirinkimo laisvę

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Prezidentas: „Istorinė atmintis neturi būti vieno kurio nors miesto ar savivaldybės klausimas, o nacionaliniu lygiu priimama nutartis“

Prezidentas: „Istorinė atmintis neturi būti vieno kurio nors miesto ar savivaldybės klausimas, o nacionaliniu lygiu priimama nutartis“

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Seimo konservatorė apkaltino R. Karbauskį manant, kad „geriausia moters vieta tarp kumščio ir viryklės“

Seimo konservatorė apkaltino R. Karbauskį manant, kad „geriausia moters vieta tarp kumščio ir viryklės“

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Seimo narys Vytautas Bakas: „Kiek dar mes galime toleruoti tokį teisingumą?“

Seimo narys Vytautas Bakas: „Kiek dar mes galime toleruoti tokį teisingumą?“

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Ar K. Škirpos gatvės pavadinimo keitimas – tai gudri manipuliacija informacija ir siekis sukiršinti?

Ar K. Škirpos gatvės pavadinimo keitimas – tai gudri manipuliacija informacija ir siekis sukiršinti?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Mindaugas Puidokas: „kaip Seimo narys padarysiu viską, kad būtų laikomasi įstatymų ir Vilniaus meras negalėtų savivaliauti“

Mindaugas Puidokas: „kaip Seimo narys padarysiu viską, kad būtų laikomasi įstatymų ir Vilniaus meras negalėtų savivaliauti“

komentarai 2Skaityti visą įrašą
„Vilniaus mero veiksmus turėtų vertinti teisėsauga“, – sako Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas

„Vilniaus mero veiksmus turėtų vertinti teisėsauga“, – sako Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas

komentarai 2Skaityti visą įrašą

Atsiliepimai

Tikiu šia brandžia šeima. Duokit jai galimybę pačiai rūpintis savo nuostabiais vaikais....

Palaikau be be bereikšmių komentarų, nes manau čia jau ir nebėra ką komentuoti... Užauginau 2...

Palaikau šeimą, vienareikšmiškai....

Pritariu komentarui apie juvenalines žiūrkes! Sakaliene, lauk iš seimo! Tiek žmonių, tavęs nekenčia. Užsitarnavai tokią...

Lanzberginių berečių kliedesiai...

Tik juvenalinem Ziurkem apie oruma ir vapaliot....

Vakar apie tai kalbėjau su jaunimu, šiandien skaitau Jūsų straipsnį. Bravo!!!...

Geros naujienos...

Autorius skleidžia daug pesimizmo, sutinku, pagrindo tam tikrai pakanka, bet mums reikėtų ne esamos padėties...

Ne obuolys kaltas, kad rūgštus išaugo. Tėvas išaugino vaisių, kurio pats turbūt gėdijasi, nors pagal...

youtu.be/ujVNKQrYSuk?t=332...

gražių paveiksliukų galerija: liaudiesmenas.livejournal.com...

kreta kreta kreta kol gaunasi daugkartinis kretėjimas - d e kretas ;D...

Mama iš N.Akmenės: jei susidūrei su tarnybomis, filmuok ir įrašinėk

Mama iš N.Akmenės: jei susidūrei su tarnybomis, filmuok ir įrašinėk

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Švedija kaltina rusą Denis Lisov pagrobus nuosavus vaikus

Švedija kaltina rusą Denis Lisov pagrobus nuosavus vaikus

komentarai 9Skaityti visą įrašą
Supainioti embrionai: moteris išnešiojo ir pagimdė dvynukus, kurie pasirodė esą ne jos

Supainioti embrionai: moteris išnešiojo ir pagimdė dvynukus, kurie pasirodė esą ne jos

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

komentarai 5Skaityti visą įrašą
Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

komentarai 8Skaityti visą įrašą
Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

komentarų 11Skaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Dovilė Šakalienė ir Ko apie “Gender” socialinį lytiškumą, Stambulo konvenciją ir moterų teises* - nuoroda: https://infa.lt/29361/dovile-sakaliene-ir-ko-apie-gender-socialini-lytiskuma-stambulo-konvencija-ir-moteru-teises/