infa.lt

Dovilė Šakalienė ir Ko apie “Gender” socialinį lytiškumą, Stambulo konvenciją ir moterų teises

Dovilė Šakalienė ir Ko apie “Gender” socialinį lytiškumą, Stambulo konvenciją ir moterų teises

vasario 10
23:182019

Facebook nuotr.

Seimas ruošiasi pavasario sesijai, kurioje vėl bus grįžtama prie tokio klausimo kaip  Stambulo konvencija, kurios tikslas, pasak siekiančių prastumti jos ratifikavimą Lietuvoje – moterų teisių gynimas. Lietuvoje moterų teises gina jau egzistuojantys teisės aktai, ir pagal tarptautinės teisės normas jie visiškai atitinka tam, kas deklaruojama pačioje Stambulo konvencijoje.

Konvencijos priešininkai skelbia, jog, – iš vienos pusės, konvencijos ratifikavimas būtų perteklinis aktas, iš kitos, – joje slypi tokia sąvoka kaip „Gender“, plačiąja prasme apibrėžianti socialinę lytį, kuri su biologine gali būti susijusi labai mažai arba net nesusijusi visai. Ir tai keltų pavojų Lietuvos tradicinei lyčių suvokimo sistemai, kuri aiškiai apibrėžia, jog lyčių gamtoje tėra tik dvi – vyro ir moters.Fizinių, kitokių lyčių egzistavimo įrodymų, niekas iki šiol nėra matęs, neskaitant keleto išsigimimų ar anomalijų. Psichologinis gi, nekurių asmenų susitapatinimas su jų sąmonėje egzistuojančiais įvaizdžiais negali būti laikomas įrodymu to, ko negalima niekaip pamatuoti. Taip skelbia adekvatus požiūris į realybę.

infa.lt žemiau pateikia Stambulo konvencijos šalininkių argumentus ir klausimus, į kuriuos atsakyta realiai egzistuojančiais pavyzdžiais (tik dalimi iš daugybės realiai egzistuojančių):

Dovilė Šakalienė: “Ir vienintelė priežastis, kaip deklaruoja konvencijos priešininkai, yra vienas mistinis terminas. Gender, lietuviškai išverstas kaip socialinė lytis. Sunku patikėti, kai rimtu veidu politikai aiškina žinantys, kas „slepiasi už socialinės lyties“, perpasakoja gandus apie neva naujos lyties – ar net 7 naujų lyčių – įvedimą. Gal jie galėtų atvirai pasakyti, kokios gi bus tos naujos lytys? Visiems labai įdomu.” 2018-03-20 Delfi

Kita ekspertė lyčių lygybės klausimais:

Dalia Leinartė (lyčių lygybės ekspertė), Seimo spaudos konferencijų salėje pateikdama smurto artimoje aplinkoje statistiką, ragino nesibaiminti Stambulo konvencijos ratifikavimo. Profesorė tvirtino, kad tokių sąvokų, kurioms priešinasi oponentai, konvencijoje NET NĖRA. Pastaroji Lietuvoje daugiausia diskusijų kelia dėl lyties apibrėžimų. Debatų centre yra angliška sąvoka „gender“ ir jos lietuviškas, Vyriausybės kanceliarijos patvirtintas vertimas „lytis socialiniu aspektu“arba kitaip „socialinė lytis“. 2018-05-15  LRytas

Kadangi Seimo narė ir lyčių lygybės ekspertė (neaišku kodėl ji laikoma eksperte, jei net nežino kokios sąvokos yra įrašytos Stambulo konvencijoje) teigia nieko nežinančios apie tai, kokia prasmė slypi už„Gender“ sąvokos ir viešai prašo konvencijos priešininkų ją pateikti, – infa.lt internete surinko tik dalį egzistuojančių pasaulyje „gender“ pavyzdžių, kurie galėtų būti įteisinti Lietuvoje ratifikavus Stambulo konvenciją.

♦◊♦

Agenderių Pride vėliava

1. AGENDERIS – turbūt, tiksliausias vertimas į lietuvių kalbą būtų “BELYTIS”, verčiant pažodžiui – “tas, kuris neturi lyties”; Tai asmuo, neturintis jokios socialinės lyties, nepriklausomai nuo jo biologinės lyties. Paprastai tai būna androgeniški arba jais tapti siekiantys žmonės, turintys (arba siekiantys įgyti) priešingai lyčiai būdingų fizinių savybių. Ir nors androgenais paprastai vadinami vyriški hormonai, androgenais taip pat laikomi asmenys, kurie nėra nei vyras, nei moteris. AGENDERIS, arba BELYTIS, nepriklausomai nuo jų biologinės lyties, identifikuoja save kaip belytę individualybę ir nepriskiria savęs jokiai socialinės lyties grupei.

Foto Agenderiai

Apie androgenus plačiau rašoma 2011-07-08 straipsnyje
“Fluorescentinės androgeniškumo galios“: progresyvi socialinė lytis (gender)♦◊♦

2. CISGENDERIS – prielinksnis “cis” lot. reiškia “šioje pusėje”, “per”, lietuviškas vertimas, ko gero, būtų “ŠIALYTIS” – tai asmuo, tapatinantis savo socialinę lytį su biologine lytimi. Kitaip tariant, CISGENDERIAI arba ŠIALYČIAI priskiria save socialinei lyčiai pagal nuo gimimo nulemtą fiziologinę lytį ir atlieka įprastus socialinius vaidmenis visuomenėje. Tai labiausiai paplitusi (socialinė) lytis.

Foto Šialyčiai

Daugiau informacijos apie Cisgenderius
Internete taip pat apstu medžiagos, jei ką neramina klausimas: “Ar tikrai aš esu CISGENDER (ŠIALYTIS)?”

♦◊♦

SKYSTALYČIŲ Pride vėliava

3. GENDERFLUIDAS – kitaip tariant, LYTIŠKAI NESTABLUS arba, pažodžiui verčiant, “SKYSTALYTIS”, individas, kuris, “nepririša” savęs prie savo biologinės lyties ir neidentifikuoja savęs nei kaip vyro, nei kaip moters, ir gali keisti savo lytį priklausomai nuo nuotaikos, t.y. vieną dieną jis gali būti vyras, kitą dieną – moteris. GENDERFLUIDAI arba SKYSTALYČIAI nepaisant savo biologinės lyties, priklausomai nuo individualaus poreikio, gali reikšti savo lytį per vyriškas ar moteriškas elgesio modelių savybes, aprangą, manieras bei pomėgius, t.y. esant poreikiui, biologiniu požiūriu vyras, socialiniu – SKYSTALYTIS (arba lytiškai nestabilus) gali rengtis bei elgtis moteriškai arba vyriškai.

FOTO – GENDERFLUIDAI – LYTIŠKAI NEAPSISPRENDĘ

plačiau apie Genderfluidus

♦◊♦

KEISTALYČIŲ Pride vėliava

4. GENDERQUEERIS, dar žinomas kaip NONBINARY (nedvilypis) – “queer” (angl.) reiškia “keistas”, “neįprastas”, tad veikiausiai tiksliausias lietuviškas atitikmuo būtų “KEISTALYTIS”.
Tokių asmenų lytinė tapatybė yra ĮVAIRI, nepriklausomai nuo biologinės lyties. GENDERQUEERIS arba KEISTALYTIS gali identifikuoti save ir kaip vyrą, ir kaip moterį, vienu metu, taip pat kaip tarpinį arba mišrų lyčių variantą, taip pat susigalvoti ir prisiskirti sau savo asmeninę, indivudualią lytį. Tokie individai dažnai meta iššūkį nusistovėjusiems įprastų lyčių stereotipams, ypač binarinei vyrų ir moterų sistemai. GENDERQUEERIŲ arba KEISTALYČIŲ lyties tipas reiškia pagarbą seksualinei orientacijai: jie negali būti identifikuojami nei kaip heteroseksualūs, nei kaip homoseksualūs asmenys. Dėl savo įvairialypiškumo ir tolerancijos ši lytis sparčiai populiarėja visuomenėje.

FOTO – Keistalyčiai

Daugiau informacijos apie Keistalyčius♦◊♦

Interseksualų Pride vėliava

5. INTERSEKSUALAS, kitaip hermofroditas – terminas, paprastai vartojamas apibūdinti asmenį, gimusį su neįprastomis tipiškoms vyrui ar moteriai būdingomis anatominėmis genitalijų, chromosomų ir (arba) reprodukcinėmis savybėmis.

Vikipedija apibrėžia taip: Hermafroditas – individas, kuriame vystosi ir vyriškos, ir moteriškos lytinės ląstelės. Hermafroditizmas – abiejų lyčių turėjimas vienu metu. Jis pasitaiko kai kuriose bestuburių grupėse – plokščiosiose kirmėlėse, žieduotosiose kirmėlėse, moliuskuose. Kitose gyvūnų grupėse jis gali pasitaikyti kaip patologija

FOTO – Interseksualai

♦◊♦

Non Conforming – Lyties neatitinkančių Pride vėliava

6. Angl. NON-CONFORMING, turbūt tiksliausias vertimas būtų NEFORMATAS, LYTIES NEATITINKANTIS arba tiesiog NEPRITAPĖLIS – tai asmuo, kuris pagal savo išorines ir elgesio savybes neatitinka lyties pagrindu esančių lyčių stereotipų, kaip pvz., kad suknelės tinka tik mergaitėms, o vyrams reikia turėti stiprų, raumeningą kūną. Toks asmuo nusprendžia nesilaikyti šių visuomenės normų arba gali tapti priešingos lyties asmeniu, transseksualu.

FOTO – Neatitinkantys lyties

♦◊♦

7. TRANSGENDERIS, kitaip vadinamas TRANSLYTIS – tai bendrasis terminas, apimantis visus, kurių (socialinė) lytinė tapatybė nesutampa su biologine lytimi. Tai transvestitai, shemale, įvairūs persirengėliai (drag queen, human puppy, human pony ir pan.). Kitaip tariant, translyčiai – tai asmenys, kurių elgesys, tapatybės suvokimas ir/ar seksualinė raiška netelpa į jokias binarines vyro ir moters kategorijas.

FOTO – Transgenderis

♦◊♦

Nors dabar pasaulyje yra įvairių nuomonių, kiek gi tų lyčių yra? Vieni teigia, kad 36, kiti, kad 64, o dar kiti, kad 71. Žmonės, paprašyti išvardyti jiems žinomas socialines lytis, sutrinka, pasimeta ir, geriausiu atveju pasako 5. Kiek lyčių žinote jūs?

Siekiant neįžeisti socialinių lyčių garbės ir orumo, siūloma daugybę vartojamų žodžių keisti kitais, nenurodančiais lyties, kaip, pvz., visus žmones, nepriklausomai nuo jų biologinės lyties, vadinti “jie”. 2018-06-06

♦◊♦◊♦

Dėl BDAR reikalavimų neįdėjome čia fotografijų, atspindinčių realius aukščiau išvardintų „Gender“ grupių atstovų bruožus, išvaizdą ir […]. Paliekame tai skaitytojų fantazijai, kurią patikrinti galima google paieškos pagalba.

Tad šių keleto „Gender“ pavyzdžių pateikimas iškelia dar daugiau klausimų Stambulo konvencijai ir jos šalininkams, vienas iš jų būtų toks – Lietuva būtų priversta įteisinti ir ginti ir šių netradicinių [tarp]lyčių individų teises, kurias jie identifikuoja būtent per savo viešai deklaruojamą psichinę būseną?

Kitaip tariant, Lietuva, galimai, privalės įteisinti jų psichines fantazijas kaip realiai egzistuojantį ir įrodytą faktą, tuo tarpu kai psichiatrijoje tokie dalykai dažnai turi visiškai kitokius apibrėžimus ir jų atžvilgiu imamasi veiksmų nesusijusių su teisminiu įteisinimu.Dovilė Šakalienė ir Dalia Leinartė bando prastumti Stambulo konvencijos ratifikavimą Lietuvoje remdamosi matematiniais lyčių nelygybės įrodymais, esą smurto artimoje aplinkoje atvejais, moterys 80% patiria smurtą. Tai yra vyrų atžvilgiu smurtui iš moterų pusės tenka tik 20%.

Kokia logika vadovaujasi minimos ekspertės? Logika irgi matematinė, tačiau su adekvačia logika turi labai tolimą ryšį. Pagal jų deklaruojamą siekį, -jos nori šie skaičiai susilygintų – kad smurto moterų atžvilgiu atvejų skaičius nukristų iki 50%, o vyrų, atvirkščiai, kad pakiltų iki 50%. Štai tada Stambulo konvencija bus atlikusi savo užduotį – lyčių teisės susilygins.

„Jei kalbame apie smurtą prieš moteris, o įstatyme nėra nei vieno žodžio „moteris“, kaip galime kalbėti, kad šis įstatymas adekvatus. Pagal policijos statistiką, pernai 81 proc. aukų artimoje aplinkoje buvo moterys. Smurto atveju lygybės nėra, yra 80 proc. aukų moterų ir 90 proc. užregistruotų smurtautojų vyrų“, – kalbėjo D. Leinartė

Keista kitkas, kad jos nešneka apie smurto šeimoje sumažinimą, o tik apie lygybę, kuriai pasiekti pakaktų moterims labiau imti treniruotis kovinio sporto šakų srityje. Dar jos nutyli apie tai, kad normaliose šeimose, kurių Lietuvoje yra absoliuti dauguma, normalūs vyrai niekada neskriaudžia savo moterų, atvirkščiai – jie yra pagrindiniai jų gynėjai gyvenimiškose situacijose. Todėl šios ekspertės operuoja procentais – taip yra lengviau nuslėpti absoliučius skaičius, kurių yra palyginus nedaug, tačiau kuriais remiantis visai Lietuvai, o ne tik tiems, kurie skriaudžia savo moteris, būtų primestas aukščiau pavaizduotų individų ir jų fantazijų privalomas įteisinimas.

Šeima kaip institutas turi būti ginama, o ne skaldoma, iškeliant vieno kurio jos nario teises aukščiau kito. Dabar yra išskirtos vaiko ir moters teisės. Įstatymiškai vyro teisės nėra niekaip atskirai apibrėžtos, paliekant jį visiškai neapsaugotu, kai iš tiesų, kiekvienam be išimčių žmogui turėtų būti taikomos TIK žmogaus teisių apsauga.

O smurto atvejai šiai dienai yra apibrėžti Baudžiamojo kodekso. Pilnai. Ir Stambulo konvencija šiuo atžvilgiu visiškai nieko nepridės. Tačiau gali daug pridėti būtent „Gender“ atžvilgiu, ką aukščiau minimos ekspertės visaip bando nuslėpti.

Atsiliepimų 3

  1. Trampas   -  2019-02-11, 12:45

    Piderganderiai! Tfu-u-u! vos neapsivemiau!

  2. Stefanija   -  2019-02-11, 15:31

    ir vėl tos pačios. Kur slypi jų galios centras?

  3. Asas   -  2019-02-11, 19:02

    Nejaugi Lietuvoje nėra blaiviai mastančių žmonių,nejaugi skandinaviškai ideologijai leis plauti prota jaunimui.man atrodo kad žmonės sukils.

Rašyti Atsiliepimą

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Už kurį kandidatą balsuotumėte Lietuvos prezidento rinkimuose?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
  Ar tikrai mes laisvi ir turime savo prigimtines teises?

Ar tikrai mes laisvi ir turime savo prigimtines teises?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Rolandas Paksas. Valstybių nepriklausomybė – tautų Europos bendrijos pamatas

Rolandas Paksas. Valstybių nepriklausomybė – tautų Europos bendrijos pamatas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Ramūnas Karbauskis: Mes dar kartą įrodėme, kad vykdome Seimo rinkimuose duotus pažadus!

Ramūnas Karbauskis: Mes dar kartą įrodėme, kad vykdome Seimo rinkimuose duotus pažadus!

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Kovai prieš smurtą artimoje aplinkoje liberalė kviečia šokiui

Kovai prieš smurtą artimoje aplinkoje liberalė kviečia šokiui

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Valstietis Raimundas Martinėlis pereina į opozicinę TS-LKD frakciją

Valstietis Raimundas Martinėlis pereina į opozicinę TS-LKD frakciją

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  G. Landsbergis ragina frakcijų vadovus susitarti, kad nebūtų susiaurintas pavojaus vaikui apibrėžimas

G. Landsbergis ragina frakcijų vadovus susitarti, kad nebūtų susiaurintas pavojaus vaikui apibrėžimas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Naglis Puteikis: „Premjeras ir pagrindiniai du jo ministrai yra patys liberaliausi ministrai per pastarąjį dešimtmetį“

Naglis Puteikis: „Premjeras ir pagrindiniai du jo ministrai yra patys liberaliausi ministrai per pastarąjį dešimtmetį“

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Nuo KT nutarimo priėmimo dienos žmonės nebegali remtis nuostata, jog šeimą sudaro skirtingų lyčių asmenys

Nuo KT nutarimo priėmimo dienos žmonės nebegali remtis nuostata, jog šeimą sudaro skirtingų lyčių asmenys

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  O kas, jei..?

O kas, jei..?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Seimo politikų vertinimai vieni kitų atžvilgiu smuko iki „kolūkio lygmens sampratų“ išsireiškimų

Seimo politikų vertinimai vieni kitų atžvilgiu smuko iki „kolūkio lygmens sampratų“ išsireiškimų

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Mindaugas Puidokas paskelbė kandidatuosiąs į Lietuvos Respublikos prezidento postą

Mindaugas Puidokas paskelbė kandidatuosiąs į Lietuvos Respublikos prezidento postą

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Dovilė Šakalienė ir Ko apie “Gender” socialinį lytiškumą, Stambulo konvenciją ir moterų teises

Dovilė Šakalienė ir Ko apie “Gender” socialinį lytiškumą, Stambulo konvenciją ir moterų teises

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Lidžita Kolosauskaitė. Alkoholio vartojimas arba… viskas su saiku yra sveika

Lidžita Kolosauskaitė. Alkoholio vartojimas arba… viskas su saiku yra sveika

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Rolandas Paksas. Negeras kvapas iš Daukanto rūmų

Rolandas Paksas. Negeras kvapas iš Daukanto rūmų

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Kaip kalbėtis su žmogumi, kuris nori išsiųsti jus į GULAGą

Kaip kalbėtis su žmogumi, kuris nori išsiųsti jus į GULAGą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Prof. Antanas Svirskis. Baltoji knyga. Pasiūlymai Lietuvos Žemės ūkiui

Prof. Antanas Svirskis. Baltoji knyga. Pasiūlymai Lietuvos Žemės ūkiui

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Rusijos raganos atlieka užkeikimų ritualą palaikant Putiną (video)

Rusijos raganos atlieka užkeikimų ritualą palaikant Putiną (video)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Liberalas Simonas Gentvilas „valstiečiams“ siūlo iš partijos pavadinimo išbraukti žodį „žalieji“

Liberalas Simonas Gentvilas „valstiečiams“ siūlo iš partijos pavadinimo išbraukti žodį „žalieji“

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Arvydas Juozaitis: „Steikime Tautos iždą“

Arvydas Juozaitis: „Steikime Tautos iždą“

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Ebolos viruso ir kitos panašios grėsmės Lietuvoje yra niekas, palyginus su antivaxerių judėjimu

Ebolos viruso ir kitos panašios grėsmės Lietuvoje yra niekas, palyginus su antivaxerių judėjimu

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  G. Landsbergis piktinasi S. Skvernelio rinkiminiu šou vyriausybėje. Visuomenė šou Seime stebi jau 2 metus

G. Landsbergis piktinasi S. Skvernelio rinkiminiu šou vyriausybėje. Visuomenė šou Seime stebi jau 2 metus

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Apie smurtą mokymo įstaigose

Apie smurtą mokymo įstaigose

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Seimo konservatorė siūlo uždrausti Rusijos muzikantų gastroles, nes jie palaiko Putino politiką

Seimo konservatorė siūlo uždrausti Rusijos muzikantų gastroles, nes jie palaiko Putino politiką

atsiliepimų 8Skaityti visą įrašą
  Mindaugas Puidokas: „Ar nekyla nauji ,,auksiniai” projektai už kariams ir gynybai skirtus pinigus?“

Mindaugas Puidokas: „Ar nekyla nauji ,,auksiniai” projektai už kariams ir gynybai skirtus pinigus?“

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  A. Maldeikienė: VSD galų gale pripažinus tai, ką kalbu jau pusę metų – būtina kalbėti apie Kinijos grėsmę

A. Maldeikienė: VSD galų gale pripažinus tai, ką kalbu jau pusę metų – būtina kalbėti apie Kinijos grėsmę

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Ar gyvename taip kaip giedame – vienybė težydi?

Ar gyvename taip kaip giedame – vienybė težydi?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą

Atsiliepimai

Manau, kad abiejų referendumų biuletenių neimsiu. NEATVYKAU, reiškia....

Konservatoriai valdžioje yra didžiausia nesąmonė ir pataikavimas savam klanui.....

jaunimėlis durniuoja......

gražių paveiksliukų galerija: liaudiesmenas.livejournal.com...

... ir dar viena nesąmonė, pataikavimas glušiausiems......

Priklausomybė, kokia ji bebūtų, yra blogas dalykas. Pažįstu kelis visiškus abstinentus,kurie beveik visi buvo girtuokliai,...

Kažkokia nesąmonė - kodėl laisvos Lietuvos laisvi žmonės turi prašyt leidimo keistis tuo, ką patys...

Aš būčiau už tai, kad NUIMTŲ NUO SĄRAŠINIŲ. Tačiau girdėjau būgštavimų, kad nuimti gali proporcingai:...

Debilizmui ribu nera.Koks smurtas pries moteris.Vyrai pradeda patirti kur kas didesni smurta bei diskriminacija....dar niekad...

Svajonių komanda nuotraukoj :D...

papildau - paleis antikonstitucinį seimą ir antikonstituc. teismą, vadinamą konstituciniu teismu....

tai likusieji matyt babajai ir nigeriai....

tai piderai jau nupirko konst.teismą ??? Konstitucinis teismas...man trūksta žodžių, nach.......

Aš nesu medikas, todėl pasitikiu jais ir skiepiju savo vaikus. Man žmonės irgi neaiškina kaip...

  Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

atsiliepimų 7Skaityti visą įrašą
  Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

atsiliepimų 11Skaityti visą įrašą
  Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

atsiliepimų 28Skaityti visą įrašą
  Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

atsiliepimų 20Skaityti visą įrašą
  Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

atsiliepimų 4Skaityti visą įrašą
  Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, tikiuosi, jog patiks: *Dovilė Šakalienė ir Ko apie “Gender” socialinį lytiškumą, Stambulo konvenciją ir moterų teises* - nuoroda: https://infa.lt/29361/dovile-sakaliene-ir-ko-apie-gender-socialini-lytiskuma-stambulo-konvencija-ir-moteru-teises/