infa.lt

Dovilė Šakalienė ir Ko apie “Gender” socialinį lytiškumą, Stambulo konvenciją ir moterų teises

Dovilė Šakalienė ir Ko apie “Gender” socialinį lytiškumą, Stambulo konvenciją ir moterų teises

vasario 10
23:18 2019

Facebook nuotr.

Seimas ruošiasi pavasario sesijai, kurioje vėl bus grįžtama prie tokio klausimo kaip  Stambulo konvencija, kurios tikslas, pasak siekiančių prastumti jos ratifikavimą Lietuvoje – moterų teisių gynimas. Lietuvoje moterų teises gina jau egzistuojantys teisės aktai, ir pagal tarptautinės teisės normas jie visiškai atitinka tam, kas deklaruojama pačioje Stambulo konvencijoje.

Konvencijos priešininkai skelbia, jog, – iš vienos pusės, konvencijos ratifikavimas būtų perteklinis aktas, iš kitos, – joje slypi tokia sąvoka kaip „Gender“, plačiąja prasme apibrėžianti socialinę lytį, kuri su biologine gali būti susijusi labai mažai arba net nesusijusi visai. Ir tai keltų pavojų Lietuvos tradicinei lyčių suvokimo sistemai, kuri aiškiai apibrėžia, jog lyčių gamtoje tėra tik dvi – vyro ir moters.

Fizinių, kitokių lyčių egzistavimo įrodymų, niekas iki šiol nėra matęs, neskaitant keleto išsigimimų ar anomalijų. Psichologinis gi, nekurių asmenų susitapatinimas su jų sąmonėje egzistuojančiais įvaizdžiais negali būti laikomas įrodymu to, ko negalima niekaip pamatuoti. Taip skelbia adekvatus požiūris į realybę.

infa.lt žemiau pateikia Stambulo konvencijos šalininkių argumentus ir klausimus, į kuriuos atsakyta realiai egzistuojančiais pavyzdžiais (tik dalimi iš daugybės realiai egzistuojančių):

Dovilė Šakalienė: “Ir vienintelė priežastis, kaip deklaruoja konvencijos priešininkai, yra vienas mistinis terminas. Gender, lietuviškai išverstas kaip socialinė lytis. Sunku patikėti, kai rimtu veidu politikai aiškina žinantys, kas „slepiasi už socialinės lyties“, perpasakoja gandus apie neva naujos lyties – ar net 7 naujų lyčių – įvedimą. Gal jie galėtų atvirai pasakyti, kokios gi bus tos naujos lytys? Visiems labai įdomu.” 2018-03-20 Delfi

Kita ekspertė lyčių lygybės klausimais:

Dalia Leinartė (lyčių lygybės ekspertė), Seimo spaudos konferencijų salėje pateikdama smurto artimoje aplinkoje statistiką, ragino nesibaiminti Stambulo konvencijos ratifikavimo. Profesorė tvirtino, kad tokių sąvokų, kurioms priešinasi oponentai, konvencijoje NET NĖRA. Pastaroji Lietuvoje daugiausia diskusijų kelia dėl lyties apibrėžimų. Debatų centre yra angliška sąvoka „gender“ ir jos lietuviškas, Vyriausybės kanceliarijos patvirtintas vertimas „lytis socialiniu aspektu“arba kitaip „socialinė lytis“. 2018-05-15  LRytas

Kadangi Seimo narė ir lyčių lygybės ekspertė (neaišku kodėl ji laikoma eksperte, jei net nežino kokios sąvokos yra įrašytos Stambulo konvencijoje) teigia nieko nežinančios apie tai, kokia prasmė slypi už„Gender“ sąvokos ir viešai prašo konvencijos priešininkų ją pateikti, – infa.lt internete surinko tik dalį egzistuojančių pasaulyje „gender“ pavyzdžių, kurie galėtų būti įteisinti Lietuvoje ratifikavus Stambulo konvenciją.

♦◊♦

Agenderių Pride vėliava

1. AGENDERIS – turbūt, tiksliausias vertimas į lietuvių kalbą būtų “BELYTIS”, verčiant pažodžiui – “tas, kuris neturi lyties”; Tai asmuo, neturintis jokios socialinės lyties, nepriklausomai nuo jo biologinės lyties. Paprastai tai būna androgeniški arba jais tapti siekiantys žmonės, turintys (arba siekiantys įgyti) priešingai lyčiai būdingų fizinių savybių. Ir nors androgenais paprastai vadinami vyriški hormonai, androgenais taip pat laikomi asmenys, kurie nėra nei vyras, nei moteris. AGENDERIS, arba BELYTIS, nepriklausomai nuo jų biologinės lyties, identifikuoja save kaip belytę individualybę ir nepriskiria savęs jokiai socialinės lyties grupei.

Foto Agenderiai

Apie androgenus plačiau rašoma 2011-07-08 straipsnyje
“Fluorescentinės androgeniškumo galios“: progresyvi socialinė lytis (gender)

♦◊♦

2. CISGENDERIS – prielinksnis “cis” lot. reiškia “šioje pusėje”, “per”, lietuviškas vertimas, ko gero, būtų “ŠIALYTIS” – tai asmuo, tapatinantis savo socialinę lytį su biologine lytimi. Kitaip tariant, CISGENDERIAI arba ŠIALYČIAI priskiria save socialinei lyčiai pagal nuo gimimo nulemtą fiziologinę lytį ir atlieka įprastus socialinius vaidmenis visuomenėje. Tai labiausiai paplitusi (socialinė) lytis.

Foto Šialyčiai

Daugiau informacijos apie Cisgenderius
Internete taip pat apstu medžiagos, jei ką neramina klausimas: “Ar tikrai aš esu CISGENDER (ŠIALYTIS)?”

♦◊♦

SKYSTALYČIŲ Pride vėliava

3. GENDERFLUIDAS – kitaip tariant, LYTIŠKAI NESTABLUS arba, pažodžiui verčiant, “SKYSTALYTIS”, individas, kuris, “nepririša” savęs prie savo biologinės lyties ir neidentifikuoja savęs nei kaip vyro, nei kaip moters, ir gali keisti savo lytį priklausomai nuo nuotaikos, t.y. vieną dieną jis gali būti vyras, kitą dieną – moteris. GENDERFLUIDAI arba SKYSTALYČIAI nepaisant savo biologinės lyties, priklausomai nuo individualaus poreikio, gali reikšti savo lytį per vyriškas ar moteriškas elgesio modelių savybes, aprangą, manieras bei pomėgius, t.y. esant poreikiui, biologiniu požiūriu vyras, socialiniu – SKYSTALYTIS (arba lytiškai nestabilus) gali rengtis bei elgtis moteriškai arba vyriškai.

FOTO – GENDERFLUIDAI – LYTIŠKAI NEAPSISPRENDĘ

plačiau apie Genderfluidus

♦◊♦

KEISTALYČIŲ Pride vėliava

4. GENDERQUEERIS, dar žinomas kaip NONBINARY (nedvilypis) – “queer” (angl.) reiškia “keistas”, “neįprastas”, tad veikiausiai tiksliausias lietuviškas atitikmuo būtų “KEISTALYTIS”.
Tokių asmenų lytinė tapatybė yra ĮVAIRI, nepriklausomai nuo biologinės lyties. GENDERQUEERIS arba KEISTALYTIS gali identifikuoti save ir kaip vyrą, ir kaip moterį, vienu metu, taip pat kaip tarpinį arba mišrų lyčių variantą, taip pat susigalvoti ir prisiskirti sau savo asmeninę, indivudualią lytį. Tokie individai dažnai meta iššūkį nusistovėjusiems įprastų lyčių stereotipams, ypač binarinei vyrų ir moterų sistemai. GENDERQUEERIŲ arba KEISTALYČIŲ lyties tipas reiškia pagarbą seksualinei orientacijai: jie negali būti identifikuojami nei kaip heteroseksualūs, nei kaip homoseksualūs asmenys. Dėl savo įvairialypiškumo ir tolerancijos ši lytis sparčiai populiarėja visuomenėje.

FOTO – Keistalyčiai

Daugiau informacijos apie Keistalyčius

♦◊♦

Interseksualų Pride vėliava

5. INTERSEKSUALAS, kitaip hermofroditas – terminas, paprastai vartojamas apibūdinti asmenį, gimusį su neįprastomis tipiškoms vyrui ar moteriai būdingomis anatominėmis genitalijų, chromosomų ir (arba) reprodukcinėmis savybėmis.

Vikipedija apibrėžia taip: Hermafroditas – individas, kuriame vystosi ir vyriškos, ir moteriškos lytinės ląstelės. Hermafroditizmas – abiejų lyčių turėjimas vienu metu. Jis pasitaiko kai kuriose bestuburių grupėse – plokščiosiose kirmėlėse, žieduotosiose kirmėlėse, moliuskuose. Kitose gyvūnų grupėse jis gali pasitaikyti kaip patologija

FOTO – Interseksualai

♦◊♦

Non Conforming – Lyties neatitinkančių Pride vėliava

6. Angl. NON-CONFORMING, turbūt tiksliausias vertimas būtų NEFORMATAS, LYTIES NEATITINKANTIS arba tiesiog NEPRITAPĖLIS – tai asmuo, kuris pagal savo išorines ir elgesio savybes neatitinka lyties pagrindu esančių lyčių stereotipų, kaip pvz., kad suknelės tinka tik mergaitėms, o vyrams reikia turėti stiprų, raumeningą kūną. Toks asmuo nusprendžia nesilaikyti šių visuomenės normų arba gali tapti priešingos lyties asmeniu, transseksualu.

FOTO – Neatitinkantys lyties

♦◊♦

7. TRANSGENDERIS, kitaip vadinamas TRANSLYTIS – tai bendrasis terminas, apimantis visus, kurių (socialinė) lytinė tapatybė nesutampa su biologine lytimi. Tai transvestitai, shemale, įvairūs persirengėliai (drag queen, human puppy, human pony ir pan.). Kitaip tariant, translyčiai – tai asmenys, kurių elgesys, tapatybės suvokimas ir/ar seksualinė raiška netelpa į jokias binarines vyro ir moters kategorijas.

FOTO – Transgenderis

♦◊♦

Nors dabar pasaulyje yra įvairių nuomonių, kiek gi tų lyčių yra? Vieni teigia, kad 36, kiti, kad 64, o dar kiti, kad 71. Žmonės, paprašyti išvardyti jiems žinomas socialines lytis, sutrinka, pasimeta ir, geriausiu atveju pasako 5. Kiek lyčių žinote jūs?

Siekiant neįžeisti socialinių lyčių garbės ir orumo, siūloma daugybę vartojamų žodžių keisti kitais, nenurodančiais lyties, kaip, pvz., visus žmones, nepriklausomai nuo jų biologinės lyties, vadinti “jie”. 2018-06-06

♦◊♦◊♦

Dėl BDAR reikalavimų neįdėjome čia fotografijų, atspindinčių realius aukščiau išvardintų „Gender“ grupių atstovų bruožus, išvaizdą ir […]. Paliekame tai skaitytojų fantazijai, kurią patikrinti galima google paieškos pagalba.

Tad šių keleto „Gender“ pavyzdžių pateikimas iškelia dar daugiau klausimų Stambulo konvencijai ir jos šalininkams, vienas iš jų būtų toks – Lietuva būtų priversta įteisinti ir ginti ir šių netradicinių [tarp]lyčių individų teises, kurias jie identifikuoja būtent per savo viešai deklaruojamą psichinę būseną?

Kitaip tariant, Lietuva, galimai, privalės įteisinti jų psichines fantazijas kaip realiai egzistuojantį ir įrodytą faktą, tuo tarpu kai psichiatrijoje tokie dalykai dažnai turi visiškai kitokius apibrėžimus ir jų atžvilgiu imamasi veiksmų nesusijusių su teisminiu įteisinimu.

Dovilė Šakalienė ir Dalia Leinartė bando prastumti Stambulo konvencijos ratifikavimą Lietuvoje remdamosi matematiniais lyčių nelygybės įrodymais, esą smurto artimoje aplinkoje atvejais, moterys 80% patiria smurtą. Tai yra vyrų atžvilgiu smurtui iš moterų pusės tenka tik 20%.

Kokia logika vadovaujasi minimos ekspertės? Logika irgi matematinė, tačiau su adekvačia logika turi labai tolimą ryšį. Pagal jų deklaruojamą siekį, -jos nori šie skaičiai susilygintų – kad smurto moterų atžvilgiu atvejų skaičius nukristų iki 50%, o vyrų, atvirkščiai, kad pakiltų iki 50%. Štai tada Stambulo konvencija bus atlikusi savo užduotį – lyčių teisės susilygins.

„Jei kalbame apie smurtą prieš moteris, o įstatyme nėra nei vieno žodžio „moteris“, kaip galime kalbėti, kad šis įstatymas adekvatus. Pagal policijos statistiką, pernai 81 proc. aukų artimoje aplinkoje buvo moterys. Smurto atveju lygybės nėra, yra 80 proc. aukų moterų ir 90 proc. užregistruotų smurtautojų vyrų“, – kalbėjo D. Leinartė

Keista kitkas, kad jos nešneka apie smurto šeimoje sumažinimą, o tik apie lygybę, kuriai pasiekti pakaktų moterims labiau imti treniruotis kovinio sporto šakų srityje. Dar jos nutyli apie tai, kad normaliose šeimose, kurių Lietuvoje yra absoliuti dauguma, normalūs vyrai niekada neskriaudžia savo moterų, atvirkščiai – jie yra pagrindiniai jų gynėjai gyvenimiškose situacijose. Todėl šios ekspertės operuoja procentais – taip yra lengviau nuslėpti absoliučius skaičius, kurių yra palyginus nedaug, tačiau kuriais remiantis visai Lietuvai, o ne tik tiems, kurie skriaudžia savo moteris, būtų primestas aukščiau pavaizduotų individų ir jų fantazijų privalomas įteisinimas.

Šeima kaip institutas turi būti ginama, o ne skaldoma, iškeliant vieno kurio jos nario teises aukščiau kito. Dabar yra išskirtos vaiko ir moters teisės. Įstatymiškai vyro teisės nėra niekaip atskirai apibrėžtos, paliekant jį visiškai neapsaugotu, kai iš tiesų, kiekvienam be išimčių žmogui turėtų būti taikomos TIK žmogaus teisių apsauga.

O smurto atvejai šiai dienai yra apibrėžti Baudžiamojo kodekso. Pilnai. Ir Stambulo konvencija šiuo atžvilgiu visiškai nieko nepridės. Tačiau gali daug pridėti būtent „Gender“ atžvilgiu, ką aukščiau minimos ekspertės visaip bando nuslėpti.

komentarai 3

 1. Trampas    -  2019-02-11, 12:45

  Piderganderiai! Tfu-u-u! vos neapsivemiau!

  Atsakyti
 2. Stefanija    -  2019-02-11, 15:31

  ir vėl tos pačios. Kur slypi jų galios centras?

  Atsakyti
 3. Asas    -  2019-02-11, 19:02

  Nejaugi Lietuvoje nėra blaiviai mastančių žmonių,nejaugi skandinaviškai ideologijai leis plauti prota jaunimui.man atrodo kad žmonės sukils.

  Atsakyti

Rašyti Atsiliepimą

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar Gitanas Nausėda kaip prezidentas pateisina jūsų lūkesčius šiai dienai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
    Kad Regionų politika būtų apie galimybes ir augimą

Kad Regionų politika būtų apie galimybes ir augimą

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Liberalai ragina Prezidentą stabdyti valstietišką Seimo cirką

Liberalai ragina Prezidentą stabdyti valstietišką Seimo cirką

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Emocinis valgymas arba kaip iš M tapau XXL

Lidžita Kolosauskaitė. Emocinis valgymas arba kaip iš M tapau XXL

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Mobilusis laiškininkas rajonuose – reforma, kuri stringa

Mobilusis laiškininkas rajonuose – reforma, kuri stringa

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Totalaus primityvo epocha

Algimantas Rusteika. Totalaus primityvo epocha

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    „Susitelkime biudžeto svarstymui, o ne vieno režisieriaus kuriamam asmeninio keršto spektakliui“, – siūlo G. Landsbergis

„Susitelkime biudžeto svarstymui, o ne vieno režisieriaus kuriamam asmeninio keršto spektakliui“, – siūlo G. Landsbergis

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Kodėl siūlomi taršos ir nekilnojamojo turto mokesčiai skriaudžia skurdžiausiai gyvenančius?

Kodėl siūlomi taršos ir nekilnojamojo turto mokesčiai skriaudžia skurdžiausiai gyvenančius?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Valstybė nesupranta, kad stiprinti šeimas apsimoka. Ar apsimeta nesuprantanti?

Valstybė nesupranta, kad stiprinti šeimas apsimoka. Ar apsimeta nesuprantanti?

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Viliaus Šapokos gerovės valstybės „planas chuliganas“: iš vienos ubagų kišenės išimsim, o į kitą įdėsim

Viliaus Šapokos gerovės valstybės „planas chuliganas“: iš vienos ubagų kišenės išimsim, o į kitą įdėsim

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Žmogus gyvenime ir paskui (4)

Žmogus gyvenime ir paskui (4)

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Kam naudingas ir kuo pavojingas Europai Turkijos puolimas Sirijoje?

Kam naudingas ir kuo pavojingas Europai Turkijos puolimas Sirijoje?

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Atsargiai! Jus puola… grožio pramonė

Lidžita Kolosauskaitė. Atsargiai! Jus puola… grožio pramonė

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Kas geriau: Pranckietis be galvos ar nuogas karalius? Gero pasirinkimo nėra

Kas geriau: Pranckietis be galvos ar nuogas karalius? Gero pasirinkimo nėra

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Pirmasis N.Venckienės interviu: „Tai, kad aš esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe.“

Pirmasis N.Venckienės interviu: „Tai, kad aš esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe.“

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    R. Budbergytė perspėjo valdančiuosius: kaimus stumiate atgal į akmens amžių

R. Budbergytė perspėjo valdančiuosius: kaimus stumiate atgal į akmens amžių

komentarai 3 Skaityti visą įrašą
    Astravo AE klausimas tampa negailestinga rinkimine kova, slepiama už tariamo susirūpinimo visuomene

Astravo AE klausimas tampa negailestinga rinkimine kova, slepiama už tariamo susirūpinimo visuomene

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Rusų generolas papasakojo kiek laiko reikia atsakomajam branduoliniam smūgiui

Rusų generolas papasakojo kiek laiko reikia atsakomajam branduoliniam smūgiui

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Įvardintas sekantis Rusijos prezidentas ir kokį postą prie jo užims V. Putinas

Įvardintas sekantis Rusijos prezidentas ir kokį postą prie jo užims V. Putinas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Andrius Martinkus. Kokia Lietuvos valstybės buvimo prasmė?

Andrius Martinkus. Kokia Lietuvos valstybės buvimo prasmė?

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Žmogus gyvenime ir paskui (3)

Žmogus gyvenime ir paskui (3)

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    G. Paluckas apie santykius su Baltarusija: konservatoriai veidmainiauja

G. Paluckas apie santykius su Baltarusija: konservatoriai veidmainiauja

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Kas sieja atlikėją V. Baumilą ir Vilniaus merą R. Šimašių? – Jų gynėja tampa rusiška žiniasklaida

Kas sieja atlikėją V. Baumilą ir Vilniaus merą R. Šimašių? – Jų gynėja tampa rusiška žiniasklaida

komentarai 6 Skaityti visą įrašą
    Seimo konservatoriai kviečia susirinkti prie Baltojo tilto Vilniuje ir paminėti komunistinio režimo Kinijoje aukas

Seimo konservatoriai kviečia susirinkti prie Baltojo tilto Vilniuje ir paminėti komunistinio režimo Kinijoje aukas

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą

Atsiliepimai

gražių paveiksliukų galerija: liaudiesmenas.livejournal.com...

ka cia jau ir komentoti,viskas jau senai aisku kad mokesciai kaip kilo taip ir kils...

,,svarbu tai, kokį žmogų jis pažadina mumyse. Ji turi daryti mus geresniais. Ji turi įkvėpti."-esme...

JO

Jūs manote, kad valstybė, t.y. visi mokesčių mokėtojai turi mokėti visiems tėvams po 2000 eu/mėn...

Kastuvelis ir duobute is the BEST ECO WC :)...

5G belaidis ryšys ... pramonė NENURODĖ, kad jis yra saugus jūsų sveikatai ar privatumui -...

kompostuojantis tualetas - daro tą patį, tačiau jo kaina iki 20 eu. tiesa - kompostuojantis...

kaimo tualetas - duobė - tas pats, nenešantis žydui pelno...

O toks tualetas nuplaunas irgi be vandens. Tiesiog nulaižai kraštus ir ekologiška....

Hm

Na va, taip gražiai pradėjo, o ant krikščionybės ir susimovė... Jau nekalbant apie tai, jog...

... ir t.t. reikia uždraust, kad išmušt korupcionieriams pagrindą daryt savo nusikalstamas veikas prieš valstybę....

Catalonia is free country, referendum was legal and these actions now are crime. So shame...

Straipsnis tiesiai į taikinį, nei pridurti, nei atimti. Ačiū infa.lt....

Kas čia per cirkas? Kodėl tik11 biuletenių? Seime daugiau narių....

    Kelias į didelę meilę eina per didelę klaidą

Kelias į didelę meilę eina per didelę klaidą

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Valstybė nesupranta, kad stiprinti šeimas apsimoka. Ar apsimeta nesuprantanti?

Valstybė nesupranta, kad stiprinti šeimas apsimoka. Ar apsimeta nesuprantanti?

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Dešimtys ar net šimtai tūkstančių žygiuoja Paryžiuje, kad vaikai turėtų teisę į tėvą

Dešimtys ar net šimtai tūkstančių žygiuoja Paryžiuje, kad vaikai turėtų teisę į tėvą

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Mūsų suaugę vaikai

Mūsų suaugę vaikai

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    VTAĮT: Tėvai gali palikti vaikus pas senelius atostogoms be jokių įgaliojimų, jei jie patys randasi Lietuvoje

VTAĮT: Tėvai gali palikti vaikus pas senelius atostogoms be jokių įgaliojimų, jei jie patys randasi Lietuvoje

komentarai 4 Skaityti visą įrašą
    Mama iš N.Akmenės: jei susidūrei su tarnybomis, filmuok ir įrašinėk

Mama iš N.Akmenės: jei susidūrei su tarnybomis, filmuok ir įrašinėk

komentarai 6 Skaityti visą įrašą
    Švedija kaltina rusą Denis Lisov pagrobus nuosavus vaikus

Švedija kaltina rusą Denis Lisov pagrobus nuosavus vaikus

komentarų 11 Skaityti visą įrašą
    Supainioti embrionai: moteris išnešiojo ir pagimdė dvynukus, kurie pasirodė esą ne jos

Supainioti embrionai: moteris išnešiojo ir pagimdė dvynukus, kurie pasirodė esą ne jos

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

komentarai 4 Skaityti visą įrašą
    Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

komentarai 4 Skaityti visą įrašą
    Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Dovilė Šakalienė ir Ko apie “Gender” socialinį lytiškumą, Stambulo konvenciją ir moterų teises* - nuoroda: https://infa.lt/29361/dovile-sakaliene-ir-ko-apie-gender-socialini-lytiskuma-stambulo-konvencija-ir-moteru-teises/