• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

62 procentai užsienio lietuvių neatmeta galimybės sugrįžti į Tėvynę

62 procentai užsienio lietuvių neatmeta galimybės sugrįžti į Tėvynę

07 vasario
10:04 2019

paveikslėlis

Net 75% užsienyje gyvenančių respondentų prisideda prie gerovės Lietuvoje kūrimo: remia Lietuvoje gyvenančius artimuosius, skatina turizmą į Lietuvą, dalyvauja labdaros ir paramos iniciatyvose, tarpininkauja užmezgant kontaktus, konsultuoja Lietuvos įmones, organizacijas ir asmenis, dalyvauja bendroje mokslinėje, akademinėje veikloje, investuoja gimtojoje šalyje, kuria verslą.

85% respondentų mano, kad ir negyvenant Lietuvoje galima dalyvauti įvairių sričių Lietuvos gyvenime. 8% dalyvavusių apklausoje visgi mano, kad trukdžių dalyvauti yra – pagrindinėmis priežastimis jie nurodė požiūrį į išvykusius („jaučiuosi nepageidautinas“, 79%), informacijos trūkumą (46%).

89% respondentų taip pat pažymėjo, kad jiems gyvenant užsienyje yra svarbus tautinis identitetas, kurį jie išlaiko palaikydami ryšius su giminėmis ir draugais Lietuvoje (92%), sekdami lietuvišką žiniasklaidą (76%), bendraudami su vietos lietuviais (68%), laikydamiesi lietuviškų tradicijų, švęsdami lietuviškas šventes (68%) ir kt.

16% respondentų nurodė grįšiantys gyventi į Lietuvą, dar 62% tokios galimybės neatmeta kada nors ateityje. 57% planuojančių grįžti į Lietuvą grįžimui rinktųsi savo gimtąjį regioną. Svarbiausi veiksniai svarstant grįžimą yra likusi šeima ir draugai (64%), aukšta gyvenimo kokybė Lietuvoje (42%), galimybė rasti išsilavinimą atitinkantį darbą (35%), noras dirbti ir kurti Lietuvai (28%), noras, kad vaikai augtų Lietuvoje (16%), palankios sąlygos pradėti verslą (15%). 16% respondentų, nurodę priežastis „situacija Lietuvoje gerėja“, „nebepalikčiau artimųjų“, „išvykęs įvertinau, ką palikau Lietuvoje“, „emigracija yra sunkesnė nei maniau“, teigė, kad dabar iš Lietuvos nebeišvyktų.

22% respondentų mano, kad į Lietuvą negrįš niekada, nes jau susikūrė gyvenimą užsienyje, užsienyje gyvena visa šeima, netenkina Lietuvoje esantys žemi atlyginimai.

Pagrindiniais naujienų iš Lietuvos šaltiniais užsienyje gyvenantiems lietuviams, apklausos duomenimis, yra lietuviška internetinė žiniasklaida (53%), Lietuvoje gyvenanti šeima ir draugai (19%), lietuviškas radijas ir televizija (13%), lietuvius jungiantys socialiniai tinklai (10%). Užsienio lietuvius Lietuvos žiniasklaidoje labiausiai domina ekonominės padėties Lietuvoje tema (35%) ir vidaus politikos aktualijos (34%).

2019 metų Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose ketina dalyvauti 67% respondentų, dar 14% nurodė esantys neapsisprendę.

Užsienio lietuvių poreikių apklausa atliekama įgyvendinant „Globalios Lietuvos“ – užsienio lietuvių įsitraukimo į Lietuvos gyvenimą – kūrimo 2011-2019 metų programą, kurią koordinuoja Užsienio reikalų ministerija.

Naudingiausiomis šios programos priemonėmis respondentai pripažino užsienio lietuvių bendruomeniškumo skatinimą, organizacijų stiprinimą (60%), kultūros puoselėjimą (53%), lituanistinį švietimą (50%), užsienio lietuvių informavimą (38%), diasporos profesionalų telkimą (19%).

Internetu vykdytoje apklausoje dalyvavo 1851 užsienio lietuviai (18 metų ir vyresni, gyvenę užsienyje ne trumpiau 6 mėnesius) iš 61 šalies.

Daugiausia respondentų – iš Jungtinės Karalystės, Norvegijos, JAV, Vokietijos ir Belgijos. Aktyviausiai apklausoje dalyvavo 10 metų ir ilgiau užsienyje gyvenantys lietuviai.

Infa.lt
Ačiū, kad skaitote infa.lt.
Jūs galite prisidėti prie infa.lt portalo plėtros. Ši parama mums labai svarbi.

žiūrėjo 121

Žymos

Atsiliepimų 4

 1. Rolke    -  2019-02-07, 13:12

  Iš kur tokie paistalai? Dauguma jau pasieme arba ziurisi namų paskolas,beveik visi uždirba min 2-3 kartus daugiau nei gautų Lietuvoje! Iš kur tokie kliedesiai? Pats Anglijoje gyvenu ir galiu užtikrinti kad kaip tik čia esantys žiūri kaip astraukus artimuosius iš tos skylės

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Rolke    -  2019-02-07, 13:21

  Esantiems Lietuvoje ir neturintiems normalaus pragyvenimo saltinio,siulyciau daug nesvarstyti,nes kuo vyresni busite tuo ilgiau truks adaptavimasis svetimoje aplinkoje!blogiau nei Lietuvoje tikrai nebus! Vyrams! Laikykite teises! Vairuotoju visur trūksta,namie mieguidami mažiau 2k niekur negausite,o su Ltd (autonomu) iki 4 į rankas. Mažiau kkausykite sudo malimu!kad savaitę atlyginimas sąskaitoje 100%! Gal pagardinti lietuviškas transporto kompanijas kur mausto žmonės po šiai dienai ant popieriaus suda rašydami,o kitus nubraukdami į kairę ir į dešinę ?palaukite kol ismirs užsieniečių tėvai,dėl kurių jie ir gryzta atostogų+pinigus siunčia! Užsibaigs nesąmoningos ,fotografų,muzikantų ir visko su vestuvėmis ir turizmu susijusio kainų vajus

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Rolke    -  2019-02-07, 13:23

  Aš irgi sakau galbūt,kada nors,bet lygiai taip pačiai mano tėvai lauke pagerėjimo Lietuvoje,deja taip ir nesulaukė! Galima pakelti ekonomika ant kojų bet tam reikalingi drastiški keitimai susiję su ES,užsienio politiką(prekyba su Kinija,rusija) ir tt

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Rolke    -  2019-02-07, 13:38

  1.2vaiko per moterį,750tukst pensininkų ir 1.2mln dirbančiųjų (is kurių atmetus biudžetinės ir paslaugų lieka 300tukst! )Labai greitai pensininkai aplenks dirbanciuosius! Uzsives imigrantų? Jie bus pašalpų gavėjai,nes sunaikinus ekonomika nebėra darbo vietų!taip dauguma planuoja gryzti pensijiniame amžiuje ,kada užsienietišku pensijų užteks ne tik Lietuvoje oriai gyventi bet dar ir pasisamdyti keletą čiabuvių kad ant rankų nesiotu

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Lasvas žodis

Reklama

Apklausa

Ar dalyvausite "Didžiajame Šeimos Gynimo Marše 2021"?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas