infa.lt

Ebolos viruso ir kitos panašios grėsmės Lietuvoje yra niekas, palyginus su antivaxerių judėjimu

Ebolos viruso ir kitos panašios grėsmės Lietuvoje yra niekas, palyginus su antivaxerių judėjimu

06 vasario
23:48 2019

Ugnius Kiguolis

Ebolos viruso ir kitos panašios grėsmės Lietuvoje

2019 metų pradžioje Pasaulio Sveikatos Organizacija (PSO) paskelbė top 10 didžiausių grėsmių sąrašą, tarp kurių ir Ebola virusas, ir oro tarša, ir influenza pandemija, ir dvejojimas skiepytis.

Pasaulinė žiniasklaida, be abejo, iškart šį žodžių junginį pavertė kitu žodžių junginiu – grėsme tapo antivaxerių judėjimas.

Taigi, jei kokie tėvai paklausė ar tikrai jų kūdikiui saugus ir efektyvus skiepas, jie mūsų unikalių alopatinės medicinos atstovų požiūriu automatiškai patampa tariamais nusikaltėliais, keliančiais panašią grėsmę pasaulinei sveikatai, kaip ŽIV, ar Ebola.

O dabar tekstas mąstantiems ir skaitantiems. Robotukai, kuriems PSO paskelbtos informacijos užtenka saviems sprendimams priimti, toliau galite ir nebeskaityti. Ačiū.

Trumpai apie tai, ko nerašo Žiniasklaida:

1. Kas yra PSO?
2. Kas yra CDC?
3. Kas yra antivakseriai?

PSO1. Didžiajai daliai žmonių atrodo, jog PSO yra organizacija, kurioje neapmokamai dirba gerieji samariečiai, ir visas jų tikslas yra šviesti žmones apie sveikatą ir įvairias ligas bei jų prevenciją.

Natūraliai žmonėms atrodo, jog PSO skelbia savo rekomendacijas bet kokiu klausimu, atsižvelgiant į mokslines studijas, bet jie smarkiai klysta.

Skaitome tyrimus ir studijas.
Oxman 2007 pmid 17894189

FINDINGS: Systematic reviews and concise summaries of findings are rarely used for developing recommendations. Instead, processes usually rely heavily on experts in a particular specialty, rather than representatives of those who will have to live with the recommendations or on experts in particular methodological areas.

Ar tikrai niekam nekilo minčių apie conflict of interests? Kilo.
Atsakymai dar ir čia:

Cohen 2010 pmid 20525679.

PSO yra biznis ir kaip ir kiekviename biznyje, turint galios, jį kritikuojančius galima versti bepročiais, be jokių argumentų.

2. CDC – Center for Disease Control and prevention skamba puikiai. CDC priklauso ne viena dešimtis vakcinų patentų: Flu, Rotavirus, Hepatitis A, HIV, Anthrax, Rabies, Dengue fever, West Nile virus, Group A Strep, Pneumococcal disease, Meningococcal disease, RSV, Gastroenteritis, Japanese encephalitis, SARS, Rift Valley Fever, chlamydophila pneumoniae.

Taip pat vakcinų veikimo patentų, kokybės kontrolės ir n kitų.

Tad visų pirma nereikia savęs apgaudinėti, CDC ir yra vakcinų industrija.

Iškylant Vis naujiems faktams, be abejo bandoma teigti, jog iš patentų nesipelnoma, o susiję asmenys, pvz kaip Roto vakcinos kūrėjas, sprendimuose dėl visuomenės sveikatos normų ir vakcinavimo grafikų tvirtinimo nedalyvauja. Kiekvienam rinktis asmeniškai kurios pusės argumentai labiau įtikinami, abejų pusių ir gynybinių ir atakuojančių straipsnių – ne vienas ir ne pora.

3. Antivaxeris. Šiuo pašaipiu terminu bandomi vadinti visi, kas apskritai uždavė bet kokį klausimą vakcinų saugumo tema, – tai ir mokslininkai tiriantys jas, ir gydytojai susiduriantys su jų žala, ir bet kas, kas bando informacijos masėje atsirinkti tiesas.

Bet dažniausiu atveju, tas antivaxeris yra ne kas kitas, o buvęs pro vaxeris, kuris savo kailiu ar savo vaikų kailiu patyrė šalutinius vakcinų poveikius, ir tai jį paskatino aiškintis, kas iš tikro nutiko. Todėl visi naudojantys tokį terminą, įskaitant ir pačią žiniasklaidą, tiesiog atvirai tyčiojasi iš sužalotų žmonių, dažnai to net nesuprasdami ir jausdami pasimėgavimą.

Antivakseris – tai tas žmogus, kuris negavęs atsakymų iš savo šeimos gydytojo, jų bando ieškoti pats. Taip, ne visi idealūs ir dažnas gali pasiklysti informacijos labirintuose.

Reali situacija yra ta, jog LSMU tinkamai neparuošia medikų, šios temos nenagrinėjamos, daktarai neturi nė menkiausio supratimo apie ką šneka antivaxeriai. Tą savo komentaruose pripažino ir mūsų gerbiamas ministras. Gydytojams tiesiog trūksta žinių.

Net ir Lietuvos žiniasklaidoje ir TV bandoma įteigti, jog neskiepija menką išsilavinimą ir supratimą turinčios supermamytės, tačiau realybė kiek kitokia. Atliktos studijos sako, jog neskiepyti savo vaikų renkasi turtingesni, labiau išsilavinę, bei baltaodžiai.

Yang pmid 26562114

Antivaxerių judėjimas visada klaidingai siejamas su Andrew Wakefieldo byla. Dažnas vos pradėjęs ieškoti informacijos randa šį žmogų, kuris vaizduojamas, kaip atlikęs klaidingą tyrimą ir taip diskreditavęs skiepus. Žiniasklaida mažai tenušvietė, kad minėtas žmogus po daugybės metų buvo išteisintas, reabilituotas ir jo tyrimas nėra nuginčytas.

Šiuo metu vyksta teismai dėl žalos atlyginimo už reputacijos sugadinimą.

Teisybės dėlei reiktų paminėti, jog taip vadinamas antivaxerių judėjimas atsirado dar 19 amžiuje ir niekada nebuvo dingęs. Tais laikais mirčių nuo tuometinių inokuliacijų buvo nepalyginamai daugiau.

Tad teigti, jog 2019 metais, norintys saugių ir efektyvių skiepų yra problema, yra ne kas kita, kaip nenoras spręsti problemų ir savojo verslo protegavimas.

Abejos pusės visada bando durninti viena kitą, – mokslinių studijų, kuriomis galima remtis, apstu abejose stovyklos pusėse. Kiguolis visada teigė, jog esti už skiepus, – už saugius skiepus, nors informacijos niekaip neperskaitantys alopatai ir šiaip troliai, nevengia klijuoti antivakserio etiketę ir man.

Bexsero skiepo lapelis susilaukė didžiulio ažiotažo net ir tarp gydytojų, lyg staiga netyčia perskaitė ir nepatikėjo, jog jis toks, koks yra.

Kad pagaliau žmonės būtų informuoti, gautų atsakymus į visus rūpimus klausimus ir galėtų sąmoningai priimti sprendimus, kviečiu alopatą, kuris viešai tiesioginėje transliacijoje sudalyvautų ramioje klausimų atsakymų laidoje, kurioje, galbūt, bus paneigti mitai ir rasta vieninga tiesa.

Kviečiu ne skleisti baimę, o atsakyti į klausimus.

 

1 Atsiliepimas

  1. Algirdas    -  2019-02-07, 00:08

    Tai, pasirodo, Kiguolis už skiepus. Lai jis paaiškina kuriam galui žmonėms reikalinga oda, virškinamasis traktas ir plaučiai. Ir kodėl skiepai suleidžiami tiesiog į raumenis adatą smeigiant į odą. Jis turėtų žinoti kaip tai susiję. Jeigu sugebės tą logiškai paaiškinti, jis prieš skiepus, o jeigu nesugebės, tada jo neverta skaityti.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Kaukę dėvite nes:


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Ebolos viruso ir kitos panašios grėsmės Lietuvoje yra niekas, palyginus su antivaxerių judėjimu* - nuoroda: https://infa.lt/29240/ebolos-viruso-ir-kitos-panasios-gresmes-lietuvoje-yra-niekas-palyginus-su-antivaxeriu-judejimu/