infa.lt

Airija kriminalizuoja prekybą su Izraelio okupuotomis gyvenvietėmis

Airija kriminalizuoja prekybą su Izraelio okupuotomis gyvenvietėmis

28 sausio
09:41 2019
Antiizraelietiškas protestas Dubline

Antiizraelietiškas protestas Dubline | AP foto

Izraelio URM ir ekonomikos Ministerijoje imamasi priemonių ryšium su įstatymo projektu, kuris jau praeina baigiamuosius etapus Airijos parlamente – Iraachte.

Airijos įstatymų leidėjai ketina paversti prekių ir paslaugų importą iš žydų gyvenviečių ir įmonių Judėjoje ir Samarijoje kriminaliniu nusikaltimu, už kurį numatyta iki penkerių metų kalėjimo ar bauda iki 250 000 eurų.

Formaliai įstatymas draudžia „įvežti produkciją iš neteisėtų gyvenviečių valstybėse, kurios neteisėtai okupuotos priešingai tarptautinei teisei“.

Arijos atstovų rūmai jau palaimino įstatymo projektą antruoju svarstymu, Už balsavus – 78, Prieš – 45 deputatams.

Kaip pastebi politiniai apžvalgininkai, įstatymo projektas sukėlė nepasitenkinimą Airijos vyriausybėje, tačiau pastaroji neturi daugumos žemuosiuose rūmuose, todėl tapo savotiškos deputatų savivalės įkaite, kurie atvirai pažeidžia Europos konvencijas.

Reikalas tame, kad būdama Europos Sąjungos dalimi Airija neturi teisės savarankiškai vykdyti savo užsienio prekybos politikos neeuropietiškų šalių atžvilgiu, ir juolab – numatyti kriminalinę atsakomybę už tai, kas pagal bendrus europietiškuosius įstatymus apskritai nelaikoma pažeidimu, net administraciniu.

Airijos vyriausybė pažymi, jog naujasis įstatymas gali užtraukti šaliai rimtas sankcijas dėl prieštaravimų ES teisei.

Izraelyje irgi nesėdima sudėjus rankas. Kaip praneša leidinys „Israel Hayom“, praėjusį penktadienį Airijos pasiuntinė Izraelyje buvo iškviesta „pasiaiškinti“ į Užsienio reikalų ministeriją. Ten jai buvo paaiškinta, jog minimas įstatymo projektas „veidmainingas, yra antisemitinio pobūdžio ir jį priėmus seks rimtos pasekmės santykių tarp Izraelio ir Airijos atžvilgiu“.

O ekonomikos ministras Eli Cohen pareiškė, jog šio įstatymo priėmimo atveju prekybiniai susitarimai tarp Airijos ir Izraelio gali būti nutraukti, o visa Airijos produkcija patenkanti į šalį gali būti rimtai apmokestinta.

„Airijos boikoto pastangos yra apgailėtinos, gėdingos ir veidmainingos“, – sakė Cohen. „Mes padarysime viską, ką galime, kad sustabdytume įstatymo priėmimą ir, jei parlamente viršų paims antisemitų balsai, mes atsakysime tuo pačiu“, – sakė Cohenas

Galima manyti, jog Airija yra labiausia nusiteikusia prieš Izraelį europietiškąja šalimi. Diplomatiniai santykiai tarp Izraelio ir Airijos buvo nustatyti dar 1975 metais, tačiau Dublinas sutiko atidaryti pasiuntinybes tik 1993, o atsirado jos 1996 metais.

Nors Izraelio sukūrimo pradžioje airiai laikė save žydų sąjungininkais jų kovoje prieš britų priespaudą, vėliau Izraelio r Airijos keliai išsiskyrė pačiu radikaliausiu būdu – airiai ėmė palaikyti jau ne žydus, o Palestinos arabus jų kovoje už išsivadavimą „nuo sionistų priespaudos“.


Žymos

komentarai 3

 1. tiek    -  2019-01-28, 17:44

  tai kad ir visi lietuviai pritartų airių pozicijai. Nieko asmeniško ,bet tarptautinė teisė privaloma ir sionistams.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Voldemaras Zacharka    -  2019-01-31, 15:14

  Teisingai airiai daro. Perpratę judus, pagaliau apkarpys jiems sparnelius. Kai visi tą supras, teks pašliaužoti žeme.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Xawieras    -  2019-02-20, 20:40

  Kažkas dar blaiviai masto, šaunuoliai

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


 • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
 • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
 • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Airija kriminalizuoja prekybą su Izraelio okupuotomis gyvenvietėmis* - nuoroda: https://infa.lt/28879/airija-kriminalizuoja-prekyba-su-izraelio-okupuotomis-gyvenvietemis/