infa.lt

Windows 7 daugiau nebus „lopoma“ nemokamai, – siūloma pereiti į Windows 10 versiją

Windows 7 daugiau nebus „lopoma“ nemokamai, – siūloma pereiti į Windows 10 versiją

18 sausio
20:21 2019

windows 10 vs 7

Kompanija „Microsoft“ paskelbė nutraukianti papildomą palaikymą Windows 7 operacinei sistemai. Bazinis palaikymas (klaidų taisymas, naujų funkcijų pridėjimas ir techninis palaikymas licencijuotiems naudotojams) šiai operacinei sistemai pasibaigė dar 2015 metais.

Dabar Windows 7 operacinei sistemai teikiamas tik papildomas palaikymas – nemokamų atnaujinimų leidimai, šalinantys sistemos saugumo spragas. Tačiau nuo 2020 metų vasario 14 dienos bus nutrauktas ir jis.

Beje, korporatyvioms šios OS versijų palaikymas bus tęsiamas (mokamas ir nemokamas) iki 2023 metų. Likusieji atnaujinimų nebesulauks. Tokiu būdu kompanija „Microsoft“ skatina naudotojus pereiti prie Windows 10, tvirtindama, jog ši sistema mažiau linkusi į pažeidžiamumą ir efektyviau priešinasi kibergrėsmėms. Microsoft mini „aukšto lygmens saugos sistemą ir „privalomą atnaujinimų sistemą“ Windows 10 langinėse.

Sistemos atsinaujinimas nepigus – „Microsoft“ kompanija lietuvišką „dešimtuko“ Home versiją siūlo už 145 €urus, o profesionali versija kainuos beveik 260 €urų.

Kalbant apie aukšto lygio apsaugą, matomai turimas omenyje slaptažodžių atšaukimas ir įėjimas į sistemą pagal kodą, atsiunčiamą telefonu. Šio būdo įdiegimo laukiama artimiausių Windows 10 atnaujinimų metu, tačiau jo efektyvumas ir patogumas naudotojams kelia abejonių.

„Palengvinta Windows 10 atnaujinimų procedūra“ slypi tame, kad sistema neklausia ne tik naudotojo leidimo atsinaujinti, bet netgi eilinio atnaujinimo atnaujinimo laiko, kas taip pat ne itin patinka šios OS naudotojams

Nežiūrint į agresyvias „Microsoft“ pastangas diegiant Windows 10, pastaroji sugebėjo aplenkti Windows 7 tik šį sausį. „Septyniukė“ prarado 2% apimties ir jos naudotojų dalis nukrito iki 37% visų PC, tuomet, kai „dešimtukas“ surinko 1,1% ir apėmė 39% personalinių kompiuterių planetoje.

Daugumoje tai vyksta ne dėl pačios sistemos tobulumo, o dėl to, kad paskutinės dvi kompanijos „Intel“ procesorių kartos (Skylake ir Kaby Lake) pagamintos taip, kad Windows 7 jose neįsidiegia. Taip pat pasielgė ir kompanija AMD su nauja savo procesorių Ryzen karta. Suprantama, „liaudies meistrai“ sukūrė būdus įdiegti Windows 7 ir į kompiuterius su naujais procesoriais, tačiau tai sudėtinga ir netriviali procedūra.

Ryšium su tuo, kad pirkėjai neturėjo pasirinkimo rinkdamiesi naujus procesorius, Windows 10 pagaliau susilygino apimtims su Windows 7, tačiau „Microsoft“ nedaro išvadų iš akivaizdžios „dešimtuko“ nesėkmės ir aktyviai propaguoja jos įdiegimą su visomis savybėmis, taip nepatinkančiomis naudotojams – nevaldomais atnaujinimais, nepatogiais darbastalio nustatymais, nuolatiniais įspėjimais, informaciniais pranešimais, Metro-papildiniais ir kitomis įkyriomis funkcijomis.

Beje, interneto bendruomenės tarpe atkakliai sklando kalbos, jog jau šių metų pabaigoje pasaulį išvys nauja OS – Windows 11, pagaminta pagal Windows 7 tipą, be „metro-dizaino“, klasikinių win-32 papildinių pagrindu, be „papildinių parduotuvės“ ir sekimo servisų.

Tačiau ar šie gandai kažkuo pagrįsti, kol kas neaišku. „Microsoft“ skelbė, jog 10-oji versija bus paskutinė numeruota, ir ateityje ji tiesiog bus atnaujinama pagal poreikį.

Tačiau analogiškus pareiškimus kompanija „Microsoft“ darė ir Windows 8 atžvilgiu.

Kaip žinoma, Windows 7 operacinė sistema buvo išleista 2009 metais, Windows 8 – 2012, Windows 10 – 2015.

Daugelis naudotojų pažymi, jog atėjo laikas naujai šios operacinės sistemos versijai, atsižvelgiant į tai, jog nei „aštuoniukė“, nei „dešimtukas“ žmonėms taip ir neprigijo, ir, kad dešimtai versijai prireikė naujų procesorių tam, kad susilygintų pagal apimtis su septintąją, išleista prieš dešimt metų, kuri į naujuosius procesorius pagal nutylėjimą jau negali būti įdiegta.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Windows 7 daugiau nebus „lopoma“ nemokamai, - siūloma pereiti į Windows 10 versiją* - nuoroda: https://infa.lt/28659/windows-7-daugiau-nebus-lopoma-nemokamai-siuloma-pereiti-i-windows-10-versija/