infa.lt

A. Ažubalis ir L. Kasčiūnas apkaltino šmeižiant Lietuvos partizanus „Rossija 24“ TV kanalą

A. Ažubalis ir L. Kasčiūnas apkaltino šmeižiant Lietuvos partizanus „Rossija 24“ TV kanalą

15 sausio
23:53 2019

Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas

Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis raštu kreipėsi į Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pirmininką Mantą Martišių dėl melagingos ir neapykantą kurstančios informacijos paskelbimo apie Lietuvos partizanus, kuriems šių metų sausio 13 d. buvo įteikta Laisvės premija.

Kaip rašoma Seimo narių rašte, 2019 m. sausio 14 d. Rusijos televizijos kanalo „Rossija 24“ transliuotoje žinių ir aktualijų laidoje buvo parodytas reportažas*s apie 2019 m. sausio 13 d. Seimo iškilmingo posėdžio, skirto Laisvės gynėjų dienai paminėti, metu Laisvės premijos įteikimą Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio partizanų grupei.

Reportaže partizanai buvo išvadinti nusikaltėliais ir taikių gyventojų bei vaikų žudikais. Buvo parodyta žinoma nuotrauka iš „Lietūkio“ garažo Kaune, taip pat nuotrauka, kurioje lietuvė aprauda 1941 m. sovietų teroro aukas – visa tai buvo pateikta kaip Lietuvos partizanų aukos. Reportaže taip pat buvo pateikta daug melagingos statistikos apie neva nuo partizanų nukentėjusių aukų skaičių.

„Akivaizdu, kad buvo skelbiama melaginga informacija apie Lietuvos partizaninį pasipriešinimą, menkinami Lietuvos partizanai, kurstoma neapykanta jų atžvilgiu. Tai nėra pirmas atvejis, kada rusiški televizijos kanalai skleidžia tokio ir panašaus pobūdžio informaciją apie Lietuvą ar kitas Baltijos šalis.

Vykdydama informacinį karą ir skleisdama priešišką propagandą, melagingas žinias, Rusija siekia kurstyti visuomenės įtampą ir Lietuvos žmonių nepasitikėjimą savo valstybe“, – teigė L. Kasčiūnas.

Seimo nariai savo rašte prašo įvertinti ir pritaikyti sankcijas šiam kanalui:

„Prašome įvertinti minėtoje televizijos kanalo „Rossija 24“ žinių ir aktualijų laidoje rodytą reportažą apie Laisvės premijos įteikimą Lietuvos partizanams ir šiam televizijos kanalui pritaikyti įstatymuose numatytas poveikio priemones“, – kalbėjo A. Ažubalis.

*Nuoroda į televizijos kanalo „Rossija 24“ žinių ir aktualijų laidą: https://youtu.be/tlPTt2Bkveg?t=2014 (nuo 33:34 iki 36:29) [Žiūrėta 2019-01-15].


Žymos

komentarai 3

 1. Ryšard    -  2019-01-16, 09:42

  Įdomu, kodėl Rusijos TV nepadaro reportažo iš Kaniūkų kaimo Šalčininkų rajone, kur sovietų partizanai išžudė visus kaimo gyventojus ir sudegino namus. Blogiau negu fašistai.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Myndė    -  2019-01-16, 10:40

  Taip pat galima būtų paklausti, kodėl nerodo kiek žmonių išžudė Armija Krajova nariai. Žudė visi – ir stribai, ir banditai, ir lenkai – tik didvyriais žudikai skelbiami pagal idealoginę konkunktūrą.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. anoniminis    -  2019-01-16, 15:29

  Pokazuchinė kova. Tegul pabando patriukšmauti prieš mūsų gaujos valdomus teismus. Bus daugiau naudos.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *A. Ažubalis ir L. Kasčiūnas apkaltino šmeižiant Lietuvos partizanus "Rossija 24" TV kanalą* - nuoroda: https://infa.lt/28596/a-azubalis-ir-l-kasciunas-apkaltino-smeiziant-lietuvos-partizanus-rossija-24-tv-kanala/