infa.lt

Tūkstantmečio karta tiesiog palieka darbą ir darbdaviai nieko negali padaryti

Tūkstantmečio karta tiesiog palieka darbą ir darbdaviai nieko negali padaryti

15 sausio
23:11 2019

Tuščia darbo vieta

foto: bpmforreal.wordpress.com

„Žodis „ghosting“, reiškiantis potencialaus partnerio ignoravimą po to, kai su juo buvo pabendrauta ar pabuvota pasimatyme (nuo angl. ghost – vaiduoklis – red. past) buvo vienu iš dažniausiai naudojamų žodžių 2018 metais. Kaip buvo manoma, ši tendencija apsiriboja pažinčių ir pasimatymų pasauliu, rašo The Telegraph. – Tačiau, dideliam viso pasaulio kompanijų siaubui, ghostingas tampa vis labiau plintančiu reiškiniu ir darbo vietoje. Darbuotojai tiesiog išeina ir niekada nesugrįžta, nebūdami atleisti formaliai ir nepateikdami pasiaiškinimų“.

„Arba potencialūs ieškantys darbo sutinka ateiti pokalbiui, tačiau neateina, tuomet kai kiti ieškantys, sėkmingai praėję pokalbio fazę, neatvyksta į darbą savo pirmąją dieną“, – rašo leidinys.

„Darbuotojų milenialų (tūkstantmečio kartos Y atstovų) dingimas tapo tiek paplitusiu reiškiniu, jog jis minimas netgi JAV ekonominės situacijos ataskaitoje, kurią išleidžia Federalinės rezervų sistemos valdyba. Eilė darbdavių, rašoma ten, praneša, jog jie patyrė „ghostingą“, ir čia turima omenyje situacija, kai darbuotojai tiesiog nustojo ėję į darbą be jokių paaiškinimų, o susisiekti su jais buvo neįmanoma“, – pažymi leidinys.

„Ghostingas tapo problema ir Didžiajai Britanijai, – pabrėžia laikraštis. – Apklausa, pravesta darbo paieškos saito CV-Library, kurioje dalyvavo 1200 Britanijos specialistų, parodė, jog kas dešimtas darbuotojas nutardavo neiti į pokalbį su potencialiu darbdaviu pačią paskutinę minutę, be to, šis skaičius išaugo iki 17,7% tarp tūkstantmečio kartos atstovų, o tarp jau dirbančių žmonių 10% „metė per bortą“ savo darbdavius praeityje“.

„Užimtumas šiandien randasi rekordiškai aukštame lygmenyje, – aprašo The Telegraph situaciją Britanijoje, – ir pilna darbo rinka reiškia, jog kompanijoms tenka kovoti pritraukiant kvalifikuotus kadrus ir išsaugant jau esamus darbuotojus“.

„Ieškantys darbo pradeda suvokti tą faktą, jog jie gali pasinaudoti daugybe darbo pasiūlymų norėdami gauti didesnį atlyginimą. O jau dirbantys darbuotojai, savo ruožtu, supranta, jog susirasti darbą yra lengviau, nei kada nors anksčiau, ir todėl paprasta išeiti pro duris – tai patrauklesnis variantas, lyginant su nejaukiais pokalbiais ir būtinybe atidirbti laiką nuo prašymo atleisti padavimo iki faktinio atleidimo“, – rašoma straipsnyje.

„Be viso to, technologijos pakeitė jaunuolių bendravimo būdus. Socialiniai tinklai ir pokalbių programėlės mažina asmeninių kontaktų skaičių ir paverčia normaliu dalyku galimybę nutraukti kontaktą su bet kuo be jokių pasiaiškinimų ar pasiteisinimų“, – pažymi The Telegraph.

„Ir, nors ghostingas yra labiau tūkstantmečio kartos tendencija, jis neapsiriboja tik jaunais darbuotojais. Kartais jo priežastimi gali būti asmeninė krizė – piktnaudžiavimas alkoholiu ar psichoaktyviomis medžiagomis, buitiniai ar šeimyniniai klausima, ar šaipymasis darbe“, – rašoma straipsnyje.

„Šiandien „ghostingas“ – tai neatskiriama darbuotoju samdymo proceso dalis, ir organizacijos turi tą suvokti, rašo straipsnio autorius. – Tai skaitmeninio pasaulio produktas, pasaulio, kuriame mes šiandien gyvename. Žmonės taip priprato prie beveidžių kontaktų ir anoniminių veiksmų internete, jog, jų nuomone, ghostingas – tai priimtinas elgesys“.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Tūkstantmečio karta tiesiog palieka darbą ir darbdaviai nieko negali padaryti* - nuoroda: https://infa.lt/28593/tukstantmecio-karta-tiesiog-palieka-darba-ir-darbdaviai-nieko-negali-padaryti/