infa.lt

Žaidimų automatai kelnių kišenėje

Žaidimų automatai kelnių kišenėje

11 sausio
13:31 2019
Išmanieji telefonai ir socialinia tinklai

nuotrauka: © Arvydas Daunys / infa.lt

Išmanieji telefonai ir socialiniai tinklai vis daugiau nerimo kelia net Silicio slėnyje“, – akcentuoja vokiečių leidinys Der Tagesspiegel.

„Aš praleidžiu su savo iPhone daugiau laiko nei reikėtų“, prisipažino savo interviu CNN metu Apple vadovas Tim Cooc.

„Debatai apie negatyvias išmaniųjų telefonų naudojimo pasekmes šiais metais pasiekė kokybiškai naują lygmenį ir intensyvumą, – pažymi straipsnio autorius Oliver’is Voss. – Kritikai apskritai įspėja apie pavojingą priklausomybę nuo mobiliųjų telefonų, o Prancūzija dar vasarą įstatymu uždraudė visiems vaikams iki 16 metų amžiaus mokyklose naudotis mobiliaisiais telefonais. Pasak apklausų, 86% vokiečių taip pat palaikytų tokį draudimą“.

Tuo pačiu, vis daugiau kritikų atsiranda pačioje interneto technologijų atšakoje. Pavyzdžiui, Facebook bendraįkūrėjas Sean Parker sako, jog socialinis tinklas trukdo produktyvumui ir „Dievas težino ką jis daro su mūsų vaikų smegenimis“.

„Facebook tinklas, kaip ir kitos interneto kompanijos, savo interesams pasinaudoja žmogiškosios psichikos pažeidžiamumu, paaiškina S. Parker’is. Kad išlaikytų žmogaus dėmesį, jos daro akcentą į gudrią apdovanojimų sistemą. Pagrindinis čia yra mygtukas „Man patinka“, kurį kažkada pritaikė Facebook. Dabar panašius mechanizmus naudoja beveik visos tarnybos, nuo Twitter iki Instagram“, – rašoma straipsnyje.

„Džastinas Rozenšteinas (Justin Michael Rosenstein), mygtuko „Man patinka“ atradėjas, šiandien sulygina jį su heroinu. Pats jis užblokavo kai kuriuos socialinių tinklų papildinius savo išmaniajame telefone“, – rašo Oliver’is Voss.

Apie interneto tarnybų keliamą pavojų įspėja ir kiti žinomi Silicio slėnio atstovai. „Tai panašu į priklausomybę“, – pasakė Mitchell Baker, Mozilla naršyklės kompanijos-plėtotojos vadovė. Buvusio Google darbuotojo James Wiliams nuomone, skrolingas – informacijos prasukimas iš viršaus į apačią jūsų išmaniajame telefone – tolygus žaidimo automato „vienarankio bandito“ veikimo principui, kuriam paleisti tereikia paspausti rankenėlę.

„Pasak jo, papildinių mechanizmo veikimą telefone smegenys vertina kaip „žaidimų automatą informacijai gauti“, – rašo leidinys.

„Skaitmeninio detokso kursai, pertraukos naudojant Facebook, Twitter ir įvairūs papildiniai , skirti tam, kad galima būtų kontroliuoti ir išmatuoti juose praleidžiamą laiką, tampa vis labiau populiaresni. (…) Markas Zuckerbergas taip pat įvedė funkciją „Jūsų laikas praleistas Facebook“. Tiesa, – pastebi žurnalistas, atrasti ją nustatymuose pakankamai sudėtinga“.

„Idėją, nors ir gana keistą turi Kristianas Štiokeris (Christian Stöcker), kognytivinės psichologijos ekspertas ir skaitmeninės komunikacijos profesorius Hamburgo taikomųjų mokslų universitete. Nukreipiančių dėmesį įtaisų sutramdymui jis siūlo įteisinti mokestį už dėmesingumą“, – teigia leidinys.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 113

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...