infa.lt

Rolandas Paksas. Su V.Putinu pakalbėta. O kas toliau?

Rolandas Paksas. Su V.Putinu pakalbėta. O kas toliau?

sausio 02
20:322019

Rolandas Paksas

Istorijon nuėję 2018-ieji dar spėjo nusidažyt sensacija – gruodį europarlamentaras, prezidentas Rolandas PAKSAS su taikos misija vyko į Maskvą. Jos atgarsiai, kaip ir derėjo laukti, buvo su sistemine priegaide: „kas prašė, kas įgaliojo, kam atstovavo“?.. Bet štai jums uždavinys, kurį sprendžiau pati, skubėdama naujametinio interviu: kam iš tikrųjų atstovavo prezidentė D.Grybauskaitė, palaiminusi Globalios migracijos paktą, jeigu didžioji visuomenės dalis yra prieš perėjūnus, norinčius gyventi kitų sąskaita, ir kam atstovavo prezidentas Paksas, jeigu beveik visa tauta nenori karo…– Baigėsi 2018-ieji. Kurlink pasistūmėjo Lietuva per praėjusius metus: arčiau Amerikos, Europos, santarvės ar pilnesnio šaldytuvo?..

– Jei atsakyčiau vienu žodžiu, – išsiskirstymo link. Didesnio chaoso, sakyčiau, didesnio atitolimo nuo valstybinių reikalų, didesnio valdžios nesusišnekėjimo, didesnio žmogaus nusivylimo link. Manęs vis neapleidžia jausmas, kad reakcingų Vašingtono sluoksnių, arba reakcingų Vašingtono vanagų, interesų aptarnavimo forpostas šitame žemės gabalėlyje yra kaip pilotinis projektas: jeigu Lietuva pasakys šitaip, kaip reaguos kaimynė Rusija, o jeigu Lietuva pasielgs šitaip, kaip kaimynė reaguos, – ar galima toliau eiti, ar negalima. Praėjusį rudenį popiežius Pranciškus Lietuvoje tarė labai reikšmingus žodžius, kad Lietuva (kiek juos perfrazavus) turėtų būti tiltas tarp Rytų ir Vakarų… Kaip gražiai tą vakarą ir kelias dienas iki jo išvykimo visi citavo jo žodžius ir kaip staiga juos visi pamiršo.

– Turbūt dėl to, kad tai nereali svajonė.

– Man patinka Martinas Liuteris Kingas, kuris sako: „Aš turiu svajonę“, dėl kurios verta gyventi… Tik ji turi būti ilgesnė už gyvenimą. Dėl tokios svajonės būtų galima ir numirti. Pastaruoju metu turbūt ne tik aš, bet ir jūs, matyt, nebegirdite nieko daugiau kaip tik apie Lietuvai iškilusias grėsmes, dėl kurių tik statome karinius miestelius, perkame raketas, kamufliažinėmis uniformomis lendame į tankus, – ginkluojamės, ginkluojamės, ginkluojamės, didiname biudžeto asignavimus kariniams reikalams, net nepagalvodami, kas bus rytoj. Stefanas Cveigas (Zweig) knygoje „Vakarykštis pasaulis (europiečio prisiminimai)“ rašo apie karinę psichozę, kilusią prieš Pirmąjį pasaulinį karą: nuo ryto iki vakaro nesibaigiančios kalbos apie karą, skatinusios šovinistines bei dirbtinio patriotizmo nuotaikas, reklamavusios ir karo žygius, jų didvyrius, vertus ordinų, ir karo medicinos pasiekimus, jei, neduokdie, sprogmuo kažkam nutrauktų koją mūšyje… Štai po tokios psichozinės dienos, rašė Cveigas, parėjus namo norisi nusipjauti koją, kad ją pakeistum gerai išreklamuotu protezu…

– Ar jūsų vizitas į Maskvą, į pačią nuolat eskaluojamo priešo irštvą, neprilygsta, anot Cveigo, norui „nusipjauti koją“?

– Grįžęs iš Maskvos žurnalistams minėjau 95 tūkst. nutrauktų kojų ir rankų atvejų Sirijos kare. Aš jau nekalbu apie 600 tūkst. žuvusių ir 200 tūkst. dingusių be žinios šiame XXI amžiaus pragare. Aš jau nekalbu apie tai, kad praktiškai visi jos gyventojai tapo pabėgėliais (du su puse milijono prarastų būstų). Atsakydamas vienai žurnalistei paklausiau, ar ji norinti, kad toks pats scenarijus pasikartotų Lietuvoje, jeigu būtų išprovokuotas Rusijos ir JAV karas? Žmonės juk supranta, kad jeigu kiltų karas, jie ir jų vaikai taptų patrankų mėsa, jų namai būtų nušluoti nuo žemės, o tie, kurie šiandien narsiai demonstruoja kovingą retoriką kaimynų atžvilgiu, bematant dingtų į amerikas, australijas arba sulįstų į bunkerius…

– Jei neklystu, buvo oficialus Rusijos Valstybės Dūmos pirmininko Viačeslavo Volodino kvietimas europarlamentarui R.Paksui. Bet prezidentas Paksas ten, regis, nuvyko su šimtmečio idėja Lietuvai. Dėl to ir kilo klausimas, kam jis atstovauja?

– Klausykit, jeigu užsienio reikalų ministro Linkevičiaus ar kokio kito politinio isteblišmento iniciatyva yra kariauti, aš tikrai jiems neatstovauju, aš važiavau su kitokia pozicija, būdamas įsitikinęs, kad ir vienas žmogus, turintis gyvenimo vertą idėją ar svajonę, gali daug ką padaryti. Man nesuprantama, kaip gali būti: Europos Parlamento narys sakosi kalbėjęs su Rusijos Valstybės Dūmos pirmininku, su Rusijos Federacijos Tarybos pirmininke, su vienos galingiausių pasaulio valstybių vadovu Vladimiru Putinu ir nei užsienio reikalų ministras, nei prezidentė nepaklausia: apie ką jie ten šnekėjosi? Ne, buvo pasakyta, mano poelgis neva skaldo Europos Sąjungos vienybę. Na, jeigu jau vienybė tokia silpna, kad susitikimas su trimis vadovais, siekiant demilitarizuoti šitą regioną, gali ją suskaldyti, tai ko jinai verta.

– Paaiškinkite plačiau savo idėją.

– Taip geografiškai susiklostė, kad jeigu neišsivaikščiosime visiškai, gyvensime čia, žemės lopinėlyje prie Baltijos, ir Kaliningradas nuo mūsų niekur nepabėgs, bet kai dabar pasižiūri į tas vietas, kur yra sukauptos ir tebekaupiamos raketos, tankai, lėktuvai, laivai ir pan., suvoki, kad greitai nebus vietos, kur galėtum normaliai pasivaikščioti. Mano idėja buvo pasiūlyti, kad šitoje kaimynystėje galėtume gyventi visiškai kitaip, ne ginkluojantis viena prieš kitą, ne gąsdinant vienai kitą, o nusiginkluojant. Net šaltojo karo metais nenutrūkdavo didžiųjų valstybių santykiai ir iniciatyvos dėl ginkluotės sumažinimo, o pastaruosius du dešimtmečius aš nieko panašaus nebegirdžiu. Kalbėdamas su Rusijos Valstybės Dūmos pirmininku aš ir pasiūliau tą idėją: susėskim prie vieno stalo ir pabandykim pakalbėt, gal čia, šitame žemės lopinėlyje, diplomatinėmis politinėmis priemonėmis galima užtikrinti jo saugumą. Matyt, toji tema V.Volodinui pasirodė įdomi, nes baigiantis pokalbiui sužinojau, kad netrukus susitiksiu su Valentina Matvijenko, o susitikęs su ja buvau informuotas, kad kitą dieną mane kviečia ir V.Putinas.

– Kiek laiko truko jūsų pokalbis su V.Putinu?

– Mes kalbėjome apie pusę valandos, – turint omenyje, kad buvau vienas, be delegacijos, sakyčiau, nemažai. Putinui patiko mano idėja, sako, pabandykim. Spėjome paliesti ir kitų temų, be to, net nežinojau, kad V.Putinas kadaise buvo tapęs Lietuvos „Žalgirio“ draugijos dziudo čempionu…

– Ką galvojate girdėdami prieštaringas šio vizito interpretacijas?

– Iš savo patirties žinau, kad susiklosčius situacijai, kai argumentai vieno ar kito pasirinkimo atžvilgiu apylygiai, reikia elgtis taip, kaip, atrodo, yra teisinga. Man atrodo, kad pasielgiau teisingai. Mano vizitas sustiprino per ilgus metus susiformavusį pojūtį, kad su Rusija išmintinga ir naudinga šnekėtis; pažinau rusus, kai dar skraidžiau Sovietų Sąjungos rinktinėje, kai bendravau su jais būdamas meras, kai buvau prezidentas…

– … ir kai per juos netekote posto…

– Sakykim. Ne taip svarbu, bet turiu teisę galvoti, kad pažįstu rusų tautą. Antra, aš suprantu, kad tai yra ilgas kelias, suprantu, kad – sudėtingas kelias, kad jis iš daug ko susideda, bet įsivaizduoju, kad mano vizitas išmušė, išmuša arba išmuš stulpą, kuriuo remiasi reakcinių karo vanagų kampanijos propaganda (Putinas sakė, kad Rusijoje irgi yra tokių, kurie nori kariauti, kurie nori pateisinti antpečius) ir išklibino nuostatą, kad su Rusija neįmanoma šnekėtis, – du pagrindinius stulpus, ant kurių statoma priešprieša ir karo psichozės kurstymas. Aš puikiai suprantu, kad, sakykime, apsimoka šaukti, kad mus puola, ir traukti iš valstybės biudžeto pinigus ginkluotei…– Grįžkime prie šios dienos momento: jei valstybei 2018-ieji buvo išskirtiniai, kokie jie buvo jums?

– Be abejo, valstybės mastu metai buvo išskirtiniai, kad ir kokią datą laikytumei Lietuvos arba Nepriklausomybės pradžia. Yra žmonių, kurie mato Lietuvą nuo karaliaus Mindaugo arba nuo jos vardo paminėjimo analuose, tačiau yra ir tokių, kuriems Nepriklausomybė prasideda nuo jų pačių užimamo posto. Tokiems tinka monsinjoro Kazimiero Vasiliausko pastebėjimas, kad Lietuva buvo ir vakar… O jeigu kalbėčiau apie šeimą, džiaugiuosi, kad visi sveiki, vaikams sekasi, kad galbūt dėl buvusių išbandymų kaskart juntu daugiau tarpusavio supratimo ir palaikymo. Džiaugiuosi, kad praėjusį sezoną teko daug skraidyti ir vasarą nebuvo savaitgalio be mūsų, lakūnų, ketvertuko aviacinių pasirodymų; jie patinka ir žmonėms, ir mums, porą rekordų esame pasiekę per šį sezoną.

– Išbandymus paminėjote būtuoju laiku, – norite pasakyti, kad jie baigėsi?

– Jeigu taip būtumėt paklaususi prieš vizitą į Rusiją, būčiau sakęs, kad patys didžiausi – jau praeityje. Tačiau, sėdėdamas didžiuliame V.Putino kabinete, žinojau ne tik, prieš ką sėdžiu, bet neturėjau iliuzijų ir dėl to, kaip būsiu sutiktas Lietuvoje. Matyt, išbandymai dar neis žemėjančia kreive…

– Negi niekada nekyla ūpas sėsti į lėktuvą, kurį taip meistriškai pilotuojate, ir nusikelti kur į tolimą kraštą ar kokią salą, kvėpuoti piktumais neužnuodytu oru, grožėtis kaip saulė teka, kaip leidžiasi, kaip vidunakčio dangum nuplaukia mėnuo?..

– Daug kartų… Bet, matyt, likimas, kaip ta upė, teka: tu gali bandyti prisiirti arčiau kranto bent šiek tiek, bet prieš srovę nepaplauksi. Žinoma, norėtųsi saugesnio, ramesnio kranto, kuriame stovi mano lėktuvas, kuriame gimsta geros emocijos, bet, matyt, neišvengiama toji tėkmė. Kaip mano mėgstamas Grigorijus Lepsas dainuoja: tu man pasakyk, kas pirmas sustoja, kai esi nešamas srovės…

– Ar bent kiek ramina žinojimas, kad lig šiol dalis politikų tebebijo jūsų?

– Dėl tariamos satisfakcijos, kad tavęs bijo, pacituosiu vieno kino grando žodžius: man visiškai nesvarbu, ką apie mane galvoja žmonės, kurie manęs nepažįsta, bet man būtų labai skaudu, jeigu tie žmonės, kurie mane gerai pažįsta, apie mane imtų galvoti, kaip rėkia antraštės ir rašo laikraščiai. Tie žmonės, kurie arti manęs, šeima, draugai ir bendražygiai, visada supranta, ką darau ir kodėl darau, tie, kurie nepažįsta, gal po šešerių, gal po dešimties metų supras. Tikiuosi.


Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Martynas   -  2019-01-03, 12:27

    Paksas visu 100pr teisus! Bet prezidentinė ir lansberginė aplinka niekad neleis ,kad Lietuva neprovokuotų rusų, nes nebus tada pagrindo pirkti ginklus ir gauti už tai gerus „Otkatus“…O karo atvėju jie pirmieji pasiruošią mauti paskui savo sąskaitas užsienio bankuose…

Rašyti Atsiliepimą

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar sutinkate, kad mokyklose vaikai neturėtų naudotis telefonais?


  • Taip, palaikyčiau tokį ribojimą (88%, 175 balsavo)
  • Ne, nepalaikyčiau tokio ribojimo (10%, 20 balsavo)
  • Nežinau, neturiu nuomonės (3%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 200
Pradėta - 2019 vasario 23 @ 18:59
Pabaiga - 2019 kovo 23 @ 18:59

Leidžiama ... Leidžiama ...

Apklausa

Už kurį kandidatą balsuotumėte Lietuvos prezidento rinkimuose?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
  Kova su dezinformacija – ES prioritetas, teigia prezidentūra

Kova su dezinformacija – ES prioritetas, teigia prezidentūra

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Rolandas Paksas. Tautos interesai – ant ES derybų stalo

Rolandas Paksas. Tautos interesai – ant ES derybų stalo

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Ministras A. Veryga įsitikinęs, jog nuo tymų apsaugo tik skiepai, tačiau yra prieš privalomus skiepus

Ministras A. Veryga įsitikinęs, jog nuo tymų apsaugo tik skiepai, tačiau yra prieš privalomus skiepus

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Galimai būsima prezidentė pasipiktino, kad S. Skvernelis, galimai perėmė prezidentės funkcijas santykiuose su Baltarusija

Galimai būsima prezidentė pasipiktino, kad S. Skvernelis, galimai perėmė prezidentės funkcijas santykiuose su Baltarusija

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Ugnius Kiguolis. Prevencinis ieškinys seimo nariams Gintautui Paluckui ir Juliui Sabatauskui

Ugnius Kiguolis. Prevencinis ieškinys seimo nariams Gintautui Paluckui ir Juliui Sabatauskui

atsiliepimų 8Skaityti visą įrašą
  Arvydas Daunys. Jeigu būčiau visagalis arba, kaip išsaugoti Žemę

Arvydas Daunys. Jeigu būčiau visagalis arba, kaip išsaugoti Žemę

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Kas yra magas? (4)

Kas yra magas? (4)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Asimetrija Lietuvos pilietybės įgijimo-praradimo baruose

Asimetrija Lietuvos pilietybės įgijimo-praradimo baruose

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Algimantas Rusteika. Jie vėl ateina mūsų išgelbėti

Algimantas Rusteika. Jie vėl ateina mūsų išgelbėti

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  P. Gražulis: „galimai neteisėti Dalios Grybauskaitės veiksmai sudaro prielaidas abejoti rinkimų teisėtumu ir legitimumu“

P. Gražulis: „galimai neteisėti Dalios Grybauskaitės veiksmai sudaro prielaidas abejoti rinkimų teisėtumu ir legitimumu“

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Neteisėtas Seimas. Seimo konservatoriai ir kandidatė į prezidentus abejoja Seimo komisijos veiklos teisėtumu

Neteisėtas Seimas. Seimo konservatoriai ir kandidatė į prezidentus abejoja Seimo komisijos veiklos teisėtumu

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Mindaugas Puidokas: „Koks mano planas Lietuvai – „slaptas“ ar vertybinis?“

Mindaugas Puidokas: „Koks mano planas Lietuvai – „slaptas“ ar vertybinis?“

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Gerti meta visi. Kai kurie suspėja tą padaryti dar būdami gyvi. Anekdotai

Gerti meta visi. Kai kurie suspėja tą padaryti dar būdami gyvi. Anekdotai

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Kas yra magas? (3)

Kas yra magas? (3)

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Nuomonių diktatūra ir Snaigių karta kaip nauja žmonių rūšis

Nuomonių diktatūra ir Snaigių karta kaip nauja žmonių rūšis

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Rolandas Paksas. Esu ir liksiu ne ES, o Lietuvos pilietis

Rolandas Paksas. Esu ir liksiu ne ES, o Lietuvos pilietis

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Žurnalisto Andriaus Tapino skundą prieš Seimo Etikos ir procedūrų komisiją nagrinės teismas

Žurnalisto Andriaus Tapino skundą prieš Seimo Etikos ir procedūrų komisiją nagrinės teismas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  A. Veryga pasisako už mirties bausmės panaikinimą pasaulyje net dėl su narkotikais susijusių nusikaltimų

A. Veryga pasisako už mirties bausmės panaikinimą pasaulyje net dėl su narkotikais susijusių nusikaltimų

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  M. Puidokas siūlo vienytis, o A. Juozaitis sako, jog nėra apie ką kalbėtis

M. Puidokas siūlo vienytis, o A. Juozaitis sako, jog nėra apie ką kalbėtis

atsiliepimų 6Skaityti visą įrašą
  Gabrielius Landsbergis: „Paklauskite Jevgenijos Markovnos“

Gabrielius Landsbergis: „Paklauskite Jevgenijos Markovnos“

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Ar verta balsuoti Europos Parlamento rinkimuose ir remti prof. V. Radžvilo Visuomeninį rinkimų komitetą?

Ar verta balsuoti Europos Parlamento rinkimuose ir remti prof. V. Radžvilo Visuomeninį rinkimų komitetą?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Arvydas Juozaitis ir Vytautas Radžvilas susitarė EP ir prezidento rinkimų klausimu

Arvydas Juozaitis ir Vytautas Radžvilas susitarė EP ir prezidento rinkimų klausimu

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Man ne gėda būti iš kaimo

Man ne gėda būti iš kaimo

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Patys plaukit savo indus

Patys plaukit savo indus

atsiliepimų 4Skaityti visą įrašą
  G. Landsbergis atsisako atsakyti į Seimo komisijos klausimus įvardindamas jos veiklą, kaip galimai neteisėtą

G. Landsbergis atsisako atsakyti į Seimo komisijos klausimus įvardindamas jos veiklą, kaip galimai neteisėtą

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Algimantas Rusteika. Ar išnaudosime galimybę, kuri nepasikartos?

Algimantas Rusteika. Ar išnaudosime galimybę, kuri nepasikartos?

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Referendumas dėl dvigubos pilietybės, pasak V. Pranckiečio – šimtmečio idėja Lietuvai

Referendumas dėl dvigubos pilietybės, pasak V. Pranckiečio – šimtmečio idėja Lietuvai

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą

Atsiliepimai

Visa oficiali žmonijos “istorija”-atviras melas: sunaikinta-tiesa.jimdo.com/blog...

Nepaprastai svarbu buvo aptikti ir perskaityti šį straipsnį, ačiū autoriui. Regis, neurotikų aplink - dauguma....

Lietuvos televizijų ir radijų (bet kokių) ĮPRASTINĖ PROGRAMA 6:00 -...

lrytas delfi 15mi n pamirso sita atveji aprasyt,matyt nesvarbus buvo...

Šiemet labai akcentuojama, kad serga ar miršta neskiepyti žmonės. Kai mirė nuo gripo, visos žiniasklaidos...

Tai tiems ir reikia moketi, o tie , kurie nepritare, vadinasi, yra pravaikstininkai....

Jei bus privalomi skiepai tada nepasirasinesiu poliknikoje,kad Sutinku....neaisku kam ta rasliava...Ir tada ikurkite iskarto ir...

mieli teveliai ir mamytes valgant maista taip pat nera saugu nes neaisku is ko jis...

Ko jus taip pergyvenat del antivakseriu vaiku?! O jus patys, suauge-revakcinuoti?! Seniai jusu vakcinu efektyvumo...

jergus tymai , nejuokinkit patymuos ir praeis, nemirtina liga , vejaraupiais vaikystej prasirgom pazilionkino ir...

Niekad tymai nebuvo baisi liga, dabar gi mokslo ir medicinos amziuje del tymu dreba vos...

O siaube... Ir priimkite dar daugiau tų nevidonų......

Dar vienas durnas antivakseris. Įdomu ką kvaksės, kai jo vaikas susirgs tymais ar užsikrėtusių bus...

Labai lauksiu ULAC atstovės patikslinimo, kiek skiepytų vaikų susirgo....

  Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

atsiliepimų 6Skaityti visą įrašą
  Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

atsiliepimų 8Skaityti visą įrašą
  Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

atsiliepimų 11Skaityti visą įrašą
  Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

atsiliepimų 28Skaityti visą įrašą
  Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

atsiliepimų 20Skaityti visą įrašą
  Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

atsiliepimų 4Skaityti visą įrašą
  Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, tikiuosi, jog patiks: *Rolandas Paksas. Su V.Putinu pakalbėta. O kas toliau?* - nuoroda: https://infa.lt/28219/rolandas-paksas-su-v-putinu-pakalbeta-o-kas-toliau/