infa.lt

Rolandas Paksas. Su V.Putinu pakalbėta. O kas toliau?

Rolandas Paksas. Su V.Putinu pakalbėta. O kas toliau?

sausio 02
20:32 2019

Rolandas Paksas

Istorijon nuėję 2018-ieji dar spėjo nusidažyt sensacija – gruodį europarlamentaras, prezidentas Rolandas PAKSAS su taikos misija vyko į Maskvą. Jos atgarsiai, kaip ir derėjo laukti, buvo su sistemine priegaide: „kas prašė, kas įgaliojo, kam atstovavo“?.. Bet štai jums uždavinys, kurį sprendžiau pati, skubėdama naujametinio interviu: kam iš tikrųjų atstovavo prezidentė D.Grybauskaitė, palaiminusi Globalios migracijos paktą, jeigu didžioji visuomenės dalis yra prieš perėjūnus, norinčius gyventi kitų sąskaita, ir kam atstovavo prezidentas Paksas, jeigu beveik visa tauta nenori karo…– Baigėsi 2018-ieji. Kurlink pasistūmėjo Lietuva per praėjusius metus: arčiau Amerikos, Europos, santarvės ar pilnesnio šaldytuvo?..

– Jei atsakyčiau vienu žodžiu, – išsiskirstymo link. Didesnio chaoso, sakyčiau, didesnio atitolimo nuo valstybinių reikalų, didesnio valdžios nesusišnekėjimo, didesnio žmogaus nusivylimo link. Manęs vis neapleidžia jausmas, kad reakcingų Vašingtono sluoksnių, arba reakcingų Vašingtono vanagų, interesų aptarnavimo forpostas šitame žemės gabalėlyje yra kaip pilotinis projektas: jeigu Lietuva pasakys šitaip, kaip reaguos kaimynė Rusija, o jeigu Lietuva pasielgs šitaip, kaip kaimynė reaguos, – ar galima toliau eiti, ar negalima. Praėjusį rudenį popiežius Pranciškus Lietuvoje tarė labai reikšmingus žodžius, kad Lietuva (kiek juos perfrazavus) turėtų būti tiltas tarp Rytų ir Vakarų… Kaip gražiai tą vakarą ir kelias dienas iki jo išvykimo visi citavo jo žodžius ir kaip staiga juos visi pamiršo.

– Turbūt dėl to, kad tai nereali svajonė.

– Man patinka Martinas Liuteris Kingas, kuris sako: „Aš turiu svajonę“, dėl kurios verta gyventi… Tik ji turi būti ilgesnė už gyvenimą. Dėl tokios svajonės būtų galima ir numirti. Pastaruoju metu turbūt ne tik aš, bet ir jūs, matyt, nebegirdite nieko daugiau kaip tik apie Lietuvai iškilusias grėsmes, dėl kurių tik statome karinius miestelius, perkame raketas, kamufliažinėmis uniformomis lendame į tankus, – ginkluojamės, ginkluojamės, ginkluojamės, didiname biudžeto asignavimus kariniams reikalams, net nepagalvodami, kas bus rytoj. Stefanas Cveigas (Zweig) knygoje „Vakarykštis pasaulis (europiečio prisiminimai)“ rašo apie karinę psichozę, kilusią prieš Pirmąjį pasaulinį karą: nuo ryto iki vakaro nesibaigiančios kalbos apie karą, skatinusios šovinistines bei dirbtinio patriotizmo nuotaikas, reklamavusios ir karo žygius, jų didvyrius, vertus ordinų, ir karo medicinos pasiekimus, jei, neduokdie, sprogmuo kažkam nutrauktų koją mūšyje… Štai po tokios psichozinės dienos, rašė Cveigas, parėjus namo norisi nusipjauti koją, kad ją pakeistum gerai išreklamuotu protezu…

– Ar jūsų vizitas į Maskvą, į pačią nuolat eskaluojamo priešo irštvą, neprilygsta, anot Cveigo, norui „nusipjauti koją“?

– Grįžęs iš Maskvos žurnalistams minėjau 95 tūkst. nutrauktų kojų ir rankų atvejų Sirijos kare. Aš jau nekalbu apie 600 tūkst. žuvusių ir 200 tūkst. dingusių be žinios šiame XXI amžiaus pragare. Aš jau nekalbu apie tai, kad praktiškai visi jos gyventojai tapo pabėgėliais (du su puse milijono prarastų būstų). Atsakydamas vienai žurnalistei paklausiau, ar ji norinti, kad toks pats scenarijus pasikartotų Lietuvoje, jeigu būtų išprovokuotas Rusijos ir JAV karas? Žmonės juk supranta, kad jeigu kiltų karas, jie ir jų vaikai taptų patrankų mėsa, jų namai būtų nušluoti nuo žemės, o tie, kurie šiandien narsiai demonstruoja kovingą retoriką kaimynų atžvilgiu, bematant dingtų į amerikas, australijas arba sulįstų į bunkerius…

– Jei neklystu, buvo oficialus Rusijos Valstybės Dūmos pirmininko Viačeslavo Volodino kvietimas europarlamentarui R.Paksui. Bet prezidentas Paksas ten, regis, nuvyko su šimtmečio idėja Lietuvai. Dėl to ir kilo klausimas, kam jis atstovauja?

– Klausykit, jeigu užsienio reikalų ministro Linkevičiaus ar kokio kito politinio isteblišmento iniciatyva yra kariauti, aš tikrai jiems neatstovauju, aš važiavau su kitokia pozicija, būdamas įsitikinęs, kad ir vienas žmogus, turintis gyvenimo vertą idėją ar svajonę, gali daug ką padaryti. Man nesuprantama, kaip gali būti: Europos Parlamento narys sakosi kalbėjęs su Rusijos Valstybės Dūmos pirmininku, su Rusijos Federacijos Tarybos pirmininke, su vienos galingiausių pasaulio valstybių vadovu Vladimiru Putinu ir nei užsienio reikalų ministras, nei prezidentė nepaklausia: apie ką jie ten šnekėjosi? Ne, buvo pasakyta, mano poelgis neva skaldo Europos Sąjungos vienybę. Na, jeigu jau vienybė tokia silpna, kad susitikimas su trimis vadovais, siekiant demilitarizuoti šitą regioną, gali ją suskaldyti, tai ko jinai verta.

– Paaiškinkite plačiau savo idėją.

– Taip geografiškai susiklostė, kad jeigu neišsivaikščiosime visiškai, gyvensime čia, žemės lopinėlyje prie Baltijos, ir Kaliningradas nuo mūsų niekur nepabėgs, bet kai dabar pasižiūri į tas vietas, kur yra sukauptos ir tebekaupiamos raketos, tankai, lėktuvai, laivai ir pan., suvoki, kad greitai nebus vietos, kur galėtum normaliai pasivaikščioti. Mano idėja buvo pasiūlyti, kad šitoje kaimynystėje galėtume gyventi visiškai kitaip, ne ginkluojantis viena prieš kitą, ne gąsdinant vienai kitą, o nusiginkluojant. Net šaltojo karo metais nenutrūkdavo didžiųjų valstybių santykiai ir iniciatyvos dėl ginkluotės sumažinimo, o pastaruosius du dešimtmečius aš nieko panašaus nebegirdžiu. Kalbėdamas su Rusijos Valstybės Dūmos pirmininku aš ir pasiūliau tą idėją: susėskim prie vieno stalo ir pabandykim pakalbėt, gal čia, šitame žemės lopinėlyje, diplomatinėmis politinėmis priemonėmis galima užtikrinti jo saugumą. Matyt, toji tema V.Volodinui pasirodė įdomi, nes baigiantis pokalbiui sužinojau, kad netrukus susitiksiu su Valentina Matvijenko, o susitikęs su ja buvau informuotas, kad kitą dieną mane kviečia ir V.Putinas.

– Kiek laiko truko jūsų pokalbis su V.Putinu?

– Mes kalbėjome apie pusę valandos, – turint omenyje, kad buvau vienas, be delegacijos, sakyčiau, nemažai. Putinui patiko mano idėja, sako, pabandykim. Spėjome paliesti ir kitų temų, be to, net nežinojau, kad V.Putinas kadaise buvo tapęs Lietuvos „Žalgirio“ draugijos dziudo čempionu…

– Ką galvojate girdėdami prieštaringas šio vizito interpretacijas?

– Iš savo patirties žinau, kad susiklosčius situacijai, kai argumentai vieno ar kito pasirinkimo atžvilgiu apylygiai, reikia elgtis taip, kaip, atrodo, yra teisinga. Man atrodo, kad pasielgiau teisingai. Mano vizitas sustiprino per ilgus metus susiformavusį pojūtį, kad su Rusija išmintinga ir naudinga šnekėtis; pažinau rusus, kai dar skraidžiau Sovietų Sąjungos rinktinėje, kai bendravau su jais būdamas meras, kai buvau prezidentas…

– … ir kai per juos netekote posto…

– Sakykim. Ne taip svarbu, bet turiu teisę galvoti, kad pažįstu rusų tautą. Antra, aš suprantu, kad tai yra ilgas kelias, suprantu, kad – sudėtingas kelias, kad jis iš daug ko susideda, bet įsivaizduoju, kad mano vizitas išmušė, išmuša arba išmuš stulpą, kuriuo remiasi reakcinių karo vanagų kampanijos propaganda (Putinas sakė, kad Rusijoje irgi yra tokių, kurie nori kariauti, kurie nori pateisinti antpečius) ir išklibino nuostatą, kad su Rusija neįmanoma šnekėtis, – du pagrindinius stulpus, ant kurių statoma priešprieša ir karo psichozės kurstymas. Aš puikiai suprantu, kad, sakykime, apsimoka šaukti, kad mus puola, ir traukti iš valstybės biudžeto pinigus ginkluotei…– Grįžkime prie šios dienos momento: jei valstybei 2018-ieji buvo išskirtiniai, kokie jie buvo jums?

– Be abejo, valstybės mastu metai buvo išskirtiniai, kad ir kokią datą laikytumei Lietuvos arba Nepriklausomybės pradžia. Yra žmonių, kurie mato Lietuvą nuo karaliaus Mindaugo arba nuo jos vardo paminėjimo analuose, tačiau yra ir tokių, kuriems Nepriklausomybė prasideda nuo jų pačių užimamo posto. Tokiems tinka monsinjoro Kazimiero Vasiliausko pastebėjimas, kad Lietuva buvo ir vakar… O jeigu kalbėčiau apie šeimą, džiaugiuosi, kad visi sveiki, vaikams sekasi, kad galbūt dėl buvusių išbandymų kaskart juntu daugiau tarpusavio supratimo ir palaikymo. Džiaugiuosi, kad praėjusį sezoną teko daug skraidyti ir vasarą nebuvo savaitgalio be mūsų, lakūnų, ketvertuko aviacinių pasirodymų; jie patinka ir žmonėms, ir mums, porą rekordų esame pasiekę per šį sezoną.

– Išbandymus paminėjote būtuoju laiku, – norite pasakyti, kad jie baigėsi?

– Jeigu taip būtumėt paklaususi prieš vizitą į Rusiją, būčiau sakęs, kad patys didžiausi – jau praeityje. Tačiau, sėdėdamas didžiuliame V.Putino kabinete, žinojau ne tik, prieš ką sėdžiu, bet neturėjau iliuzijų ir dėl to, kaip būsiu sutiktas Lietuvoje. Matyt, išbandymai dar neis žemėjančia kreive…

– Negi niekada nekyla ūpas sėsti į lėktuvą, kurį taip meistriškai pilotuojate, ir nusikelti kur į tolimą kraštą ar kokią salą, kvėpuoti piktumais neužnuodytu oru, grožėtis kaip saulė teka, kaip leidžiasi, kaip vidunakčio dangum nuplaukia mėnuo?..

– Daug kartų… Bet, matyt, likimas, kaip ta upė, teka: tu gali bandyti prisiirti arčiau kranto bent šiek tiek, bet prieš srovę nepaplauksi. Žinoma, norėtųsi saugesnio, ramesnio kranto, kuriame stovi mano lėktuvas, kuriame gimsta geros emocijos, bet, matyt, neišvengiama toji tėkmė. Kaip mano mėgstamas Grigorijus Lepsas dainuoja: tu man pasakyk, kas pirmas sustoja, kai esi nešamas srovės…

– Ar bent kiek ramina žinojimas, kad lig šiol dalis politikų tebebijo jūsų?

– Dėl tariamos satisfakcijos, kad tavęs bijo, pacituosiu vieno kino grando žodžius: man visiškai nesvarbu, ką apie mane galvoja žmonės, kurie manęs nepažįsta, bet man būtų labai skaudu, jeigu tie žmonės, kurie mane gerai pažįsta, apie mane imtų galvoti, kaip rėkia antraštės ir rašo laikraščiai. Tie žmonės, kurie arti manęs, šeima, draugai ir bendražygiai, visada supranta, ką darau ir kodėl darau, tie, kurie nepažįsta, gal po šešerių, gal po dešimties metų supras. Tikiuosi.


Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Martynas    -  2019-01-03, 12:27

    Paksas visu 100pr teisus! Bet prezidentinė ir lansberginė aplinka niekad neleis ,kad Lietuva neprovokuotų rusų, nes nebus tada pagrindo pirkti ginklus ir gauti už tai gerus „Otkatus“…O karo atvėju jie pirmieji pasiruošią mauti paskui savo sąskaitas užsienio bankuose…

Rašyti Atsiliepimą

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Ar "Vaikų teisių įstatymas" turi būti panaikintas?

Ar pritartumėte tam, kad Vaikų teisių įstatymas būtų panaikintas?

Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
    G. Landsbergis reikalauja S. Skvernelio ir V. Bako atsakymų dėl su Baltarusija susijusių verslininkų paramos LVŽS

G. Landsbergis reikalauja S. Skvernelio ir V. Bako atsakymų dėl su Baltarusija susijusių verslininkų paramos LVŽS

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Arvydas Daunys. Informacinis karas – nugalėtojas pasiima viską

Arvydas Daunys. Informacinis karas – nugalėtojas pasiima viską

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Dalius Stancikas. Konstitucinis perversmas

Dalius Stancikas. Konstitucinis perversmas

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    A. Ažubalis ir L. Kasčiūnas apkaltino šmeižiant Lietuvos partizanus „Rossija 24“ TV kanalą

A. Ažubalis ir L. Kasčiūnas apkaltino šmeižiant Lietuvos partizanus „Rossija 24“ TV kanalą

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Kauniečiai reikalauja atšaukti Kauno gyventojus diskriminuojančias prieglobsčio prašytojų privilegijas

Kauniečiai reikalauja atšaukti Kauno gyventojus diskriminuojančias prieglobsčio prašytojų privilegijas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Konservatoriai apie Lukiškių aikštę:  „Ar Lietuvos partizanai bus išgirsti?“

Konservatoriai apie Lukiškių aikštę: „Ar Lietuvos partizanai bus išgirsti?“

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    J. Džiugelis: R. Karbauskio vaiko teisių įstatymo pataisos grąžintų į tuos laikus, kai vaikus buvo galima mušti

J. Džiugelis: R. Karbauskio vaiko teisių įstatymo pataisos grąžintų į tuos laikus, kai vaikus buvo galima mušti

atsiliepimų 6 Skaityti visą įrašą
    Seimo pirmininko pavaduotoja R. Baškienė atsiriboja nuo „sušaudžiusių Gabrielių“

Seimo pirmininko pavaduotoja R. Baškienė atsiriboja nuo „sušaudžiusių Gabrielių“

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    R. Karbauskis teigia, jog vaiko teisių įstatymo pataisų pateikimo atidėjimas naudingas tik politinėms spekuliacijoms

R. Karbauskis teigia, jog vaiko teisių įstatymo pataisų pateikimo atidėjimas naudingas tik politinėms spekuliacijoms

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Sausio 13 – oji 2019 – aisiais: Kokią Lietuvą sukūrėme?

Lidžita Kolosauskaitė. Sausio 13 – oji 2019 – aisiais: Kokią Lietuvą sukūrėme?

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Rolandas Paksas. Prezidentės tikslas – bet kokia kaina atvesti į valdžią konservatorių partiją

Rolandas Paksas. Prezidentės tikslas – bet kokia kaina atvesti į valdžią konservatorių partiją

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Atėjo metas klausyti ne įvaizdžių ir retorikos, o tikrovės ir tiesos

Atėjo metas klausyti ne įvaizdžių ir retorikos, o tikrovės ir tiesos

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Aplinkos ministerijos viliotinis Seime pavyko: plynų kirtimų draudimas saugomose teritorijose bus sprendžiamas tik pavasarį

Aplinkos ministerijos viliotinis Seime pavyko: plynų kirtimų draudimas saugomose teritorijose bus sprendžiamas tik pavasarį

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Ieškau artimos sielos…

Ieškau artimos sielos…

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    „Sistemingi „valstiečių“ bandymai riboti žiniasklaidą yra grėsmė Lietuvai“ – tvirtina liberalai

„Sistemingi „valstiečių“ bandymai riboti žiniasklaidą yra grėsmė Lietuvai“ – tvirtina liberalai

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Socialdemokratai Vilniui siūlo išskirtines sąlygas, lyginant su kitais šalies miestais

Socialdemokratai Vilniui siūlo išskirtines sąlygas, lyginant su kitais šalies miestais

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Žmogaus teisių komitetas ramina – niekas neturi tikslo atimti vaikus

Žmogaus teisių komitetas ramina – niekas neturi tikslo atimti vaikus

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Konservatorius nesuvokia finansų analitiko S. Jakeliūno pasisakymų apie Revolut. Kur problema?

Konservatorius nesuvokia finansų analitiko S. Jakeliūno pasisakymų apie Revolut. Kur problema?

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Konservatoriai priešinasi valstiečių siekiui uždrausti skalūnų dujų ir naftos išgavimą, įžvelgdami Rusijos ranką

Konservatoriai priešinasi valstiečių siekiui uždrausti skalūnų dujų ir naftos išgavimą, įžvelgdami Rusijos ranką

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Blaivybė ir saikingas vartojimas- du skirtingi požiūriai

Blaivybė ir saikingas vartojimas- du skirtingi požiūriai

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Sandra Bernotaitė. Liberalas, patriotas, emigrantas

Sandra Bernotaitė. Liberalas, patriotas, emigrantas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Rimtas požiūris į šeimą. Idėja Lietuvai

Algimantas Rusteika. Rimtas požiūris į šeimą. Idėja Lietuvai

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    L. Kukuraitis atsakydamas M. Puidokui teigia: „Mergaitė yra aiškiai išreiškusi savo pritarimą dėl įvaikinimo“

L. Kukuraitis atsakydamas M. Puidokui teigia: „Mergaitė yra aiškiai išreiškusi savo pritarimą dėl įvaikinimo“

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    N. Puteikis: „Du iš trijų LAT teisėjų, priėmusių sprendimą užstatyti prekybos centru Trakų prieigas, negalėjo būti nešališki“

N. Puteikis: „Du iš trijų LAT teisėjų, priėmusių sprendimą užstatyti prekybos centru Trakų prieigas, negalėjo būti nešališki“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    A. Armonaitė: „prisidengiant kova su propaganda, kuriama terpė apriboti laisvą žodį ir valdžios kritiką“

A. Armonaitė: „prisidengiant kova su propaganda, kuriama terpė apriboti laisvą žodį ir valdžios kritiką“

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Žurnalistas Andrius Tapinas davė premjerui 14 dienų viešam atsiprašymui ir paneigimui

Žurnalistas Andrius Tapinas davė premjerui 14 dienų viešam atsiprašymui ir paneigimui

atsiliepimų 8 Skaityti visą įrašą
    Mindaugo Puidoko spaudos konferencija. Darysiu viską, kad gaučiau sesers globą, sako norimos įvaikinti užsienyje mergaitės brolis

Mindaugo Puidoko spaudos konferencija. Darysiu viską, kad gaučiau sesers globą, sako norimos įvaikinti užsienyje mergaitės brolis

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą

Atsiliepimai

Gaila, kad kovoję už Lietuvos laisvę neturėjo drąsos pasakyti Grybauskaitei, kad ji yra viena tų,...

Reikėtų įstatymo, kad išrinkti sąrašiniai seimo nariai, išdavę juos rėmusią partiją būtų pakeisti tais, kurie...

Skaudžiausia, kai apie Sausio 13-ąją kalba žmogus, tuo metu stovėjęs kitoje barikadų pusėje ir kariavęs...

Visų mūsų (tuo metu gyvenusių) priimta Konstitucija seniai vartoma taip, kaip kažkam patogu. Kai keičiama...

Tai šitaip yra Lietuvoj Arvydai. Europos mastu jau planuojama apmokestinti dalijimąsi nuorodomis ir bus...

Jokiame kare nugalėtojų nebuvo ir nebus. Karuose būna tik pralaimėjusieji....

Naivuolis:) O šiaip, tai ką sako kt tai taip ir yra, nėr ko piktintis,...

kaip suprantu auklėjimas ir priežiura yra nuostabus dalykas,tačiau keista, kada visa tai pradedama nuo žemiausios...

Pokazuchinė kova. Tegul pabando patriukšmauti prieš mūsų gaujos valdomus teismus. Bus daugiau naudos....

Taip pat galima būtų paklausti, kodėl nerodo kiek žmonių išžudė Armija Krajova nariai. Žudė visi...

2019 m. sausio 14 d. įstatymas kaip ir patvirtintas, bet išmoka 30,02 Eur. Klaida? Baikit...

Įdomu, kodėl Rusijos TV nepadaro reportažo iš Kaniūkų kaimo Šalčininkų rajone, kur sovietų partizanai išžudė...

Dar vienas sovietinis - stalininis ČK įstatymas, o jo vykdymą spręs taip pat "troika". Per...

Vitaminas D tai tikrai būtinas, nes pvz tyrimai man žiemą ir pavasarį visad rodo, kad...

    R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

atsiliepimų 7 Skaityti visą įrašą
    Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

atsiliepimų 11 Skaityti visą įrašą
    Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

atsiliepimų 28 Skaityti visą įrašą
    Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

atsiliepimų 20 Skaityti visą įrašą
    Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, tikiuosi, jog patiks: *Rolandas Paksas. Su V.Putinu pakalbėta. O kas toliau?* - nuoroda: https://infa.lt/28219/rolandas-paksas-su-v-putinu-pakalbeta-o-kas-toliau/