infa.lt

Seimas pritarė pataisoms dėl referendumo organizavimo procedūrų

Seimas pritarė pataisoms dėl referendumo organizavimo procedūrų

18 gruodžio
23:00 2018

Demokratija

Seimas po svarstymo pritarė Referendumo įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIIIP-2559(2), kuriomis siekiama patikslinti nuostatas dėl referendumo organizavimo procedūrų, agitacijos, balsų skaičiavimo, praplėsti balsavimo vietų užsienyje skaičių, nustatyti darbo užmokesčio mokėjimą balsavimo komisijų nariams. Įstatyme taip pat siūloma atsisakyti „Lietuvos pašto“ paslaugų, kurios bus pavedamos kaip funkcijos atlikti komisijų nariams ir kurjerių tarnyboms.

Atsižvelgiant į tai, kad Vyriausioji rinkimų komisija neturi teisės užsiimti agitacija dėl referendumo, siūloma įtvirtinti instituciją, kuri informuotų visuomenę dėl priimamo klausimo svarbos valstybės gyvenimui.

Projektu tikslinama išorinės politinės reklamos sąvoka ir numatoma, kad išorinė politinė reklama įstatyme būtų suprantama kaip vaizdo ar garso priemonėmis viešai skleidžiama politinė reklama. Išorine politine reklama būtų laikoma taip pat politinė reklama, skelbiama viešose vietose, pastatuose, transporto priemonėse.

Svarstomomis pataisomis siekiama įtvirtinti griežtesnius reikalavimus dėl reputacijos, referendumo komisijos nariams. Pagal naujas nuostatas į referendumo komisiją galėtų būti siūlomas tik nepriekaištingos reputacijos Lietuvos Respublikos pilietis.

Teisės akto pakeitimais būtų praplečiamas balsavimo vietų užsienyje skaičius sudarant galimybę balsuoti papildomoje balsavimo vietoje užsienyje prie Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos.

Siūloma, kad sprendimą dėl kitų balsavimo vietų užsienyje tinkamumo referendumui vykdyti priimtų Užsienio reikalų ministerija, suderinusi su Vyriausiąja rinkimų komisija.

Po svarstymo už teisės akto pakeitimus balsavo 50 Seimo narių, prieš – 5, susilaikė 35 parlamentarai. Tam, kad naujos nuostatos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 115

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...