infa.lt

Mindaugas Puidokas reikalauja ministro L. Kukuraičio paaiškinimų dėl įtarimų keliančio įvaikinimo atvejo

Mindaugas Puidokas reikalauja ministro L. Kukuraičio paaiškinimų dėl įtarimų keliančio įvaikinimo atvejo

17 gruodžio
17:05 2018

Mindaugas Puidokas

Nepilnametės Lietuvos pilietės įvaikinimas ir perdavimas skubos tvarka įtėviams iš Naujosios Zelandijos yra dar vienas galimas tarptautinio įvaikinimo reikalavimų pažeidimo skandalas.

Visuomenės nepasitenkinimą pagrįstai sukėlė šis įvykis, kadangi vaiką skubos tvarka bandoma išsiųsti į tolimą šalį net už 20 tūkst. km visiškai nepažįstamiems žmonėms, kurie dar tik ruošiasi atvykti į Lietuvą, o mergaitę išsirinko iš nuotraukos.

Sunerimę globėjai ir dėl vaikų teisių pažeidimų įbauginti tėvai, kaip aiškėja šiuo metu, negali būti ramūs, kad vaikai netaps vaiko teisių tarnybų ir atsakingų institucijų įkaitais bei neatsidurs kitame pasaulio krašte tik iš nuotraukų matytuose svetimuose namuose pas neaiškius dėdes ir tetas.

Seimo narys M. Puidokas, matydamas susidariusią neeilinę situaciją, kreipėsi raštu į atsakingus Lietuvos institucijų vadovus, reikalaudamas, kad būtų išaiškintos visos įvaikinimo procesui svarbios faktinės aplinkybės ir nustatyta ar nėra pažeidžiami tiek Lietuvos Respublikos, tiek ir tarptautiniai įvaikinimo reikalavimus nustatantys teisės aktai.

Visuomenėje kyla klausimų, kodėl šis įvaikinimo atvejis yra toks skubus ir nieko konkrečiai nėra paaiškinama tiek globėjams, tiek kitiems suinteresuotiems visuomenės atstovams keliant pagrįstų įtarimų dėl galimų vaiko interesų pažeidimų.

Atkreiptinas dėmesys, kad visuomenės susirūpinimą ignoruoja ir žiniasklaidos atstovų kalbinta Kauno r. savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos pareigas laikinai einanti Andželika Vežbavičiūtė, kuri atsisakė komentuoti sprendimo dėl mergaitės išsiuntimo užsienio globėjams aplinkybes.

Seimo nario M. Puidoko pareiškime klausiama ar šiam atvejui ištirti nebūtų tikslinga  sudaryti darbo grupę, kuri reaguotų į iškilusią probleminę situaciją ir pateiktų išsamius atsakymus bei situacijos teisinį vertinimą. Tarp pateikiamų klausimų siekiama išsiaiškinti ar bus užtikrintas Konvencijos dėl vaikų apsaugos ir bendradarbiavimo tarptautinio įvaikinimo srityje 32 straipsnio reikalavimas ir ar šiuo įvaikinimo atveju niekas finansiškai ar kitaip nepasipelnė iš veiklos, susijusios su įvaikinimu?

Ar šis įvaikinimo atvejis nėra galimos prekybos žmonėmis atvejis? Ar Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba tinkamai atliko teisės aktuose numatytą įtėvių patikrinimą, mokymą ir atestavimą?

komentarai 6

 1. Kęstutis    -  2018-12-17, 19:03

  Tai ką LIETUVOJ PER DAUG GYVENTOJŲ? Ar bent skaito mūsų valstybės vadovai , ką visais laikais darydavo su įvaikintais vaikais Naujojoj Zelandijoj irAustralijoj su įvaikintais iš kitų valstybių vaikais?Siūlau pasidomėti.Nes gali ateiti laikas kai bus tesiami šie piliečiai, kurie organizuoja ir padeda išvežti iš TĖVYNĖS LIETUVOS PILIEČIUS.Man keista kur žiūri LR prezidentė ir kiti vadovai kurie atsakingi už VALSTYBĖS VALDYMĄ.Kurie valdo ir nesustabdo šito yra tiesiogiai atsakingi Už LIETUVOS PILIEČIŲ gyvybes bei gerovę.Rinkom į seimą iš nevilties visokius perėjūnus,bet vieną kartą įmanoma išrnkti ir tuos kam tikrai rūpės valstybės likimas.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. As    -  2018-12-17, 20:24

  Globejams neleidzia isivaikinti mergaites, o ruosiasi issiusti uz juru mariu. Viskas aisku, kodel tokia skuba. Nejaugi lietuve mergaite neturi teises gyventi lietuviu seimoje?! Vaiku teisiu apsauga vadinasi-ka ir nuo ko saugo? Vezbaviciute buvo tokia gerbiama Deimantes grobimo diena, o dabar- kaip vandens i burna prisisemusi. Nejaugi paaukstinta pareigose pamyne savo savigarba ir pradejo dirbti tiems, kuriems vaikai rupi tik kaip preke? Tie prakeikti pinigai…

  Atsakyti į šį komentarą
 3. g    -  2018-12-17, 22:11

  Toks dalykas, kaip tarptautinis isivaikinimas, ISVIS NETURI EGZISTUOTI!!!!!

  Atsakyti į šį komentarą
 4. John    -  2018-12-18, 07:13

  Eilinė prekyba žmonėmis tik čia vaikais ir dar oficialiai. Klondaikas! Kol žmonės tylės tol ir vyks skandinavų savivalė.

  Atsakyti į šį komentarą
 5. Lietuvėlei jau galas-kodėl bijote apie tai net prasižioti?    -  2018-12-18, 17:46

  Kodėl nepasakyti tiesiai šviesiai-tai yra kuo tikriausias pasaulį valdančios žydijos suplanuotas RASINIS lietuvių tautos ir visų dar likusių baltųjų europiečių genocidas, masiškai kolonizuojant dar išlikusias baltujų šalis juodasnukių beždžionžmogių ordomis ir prievarta sumaišant vietinių gyventojų likučius su negrų ir afganų kolonistais?

  Jau visai netrukus išlikę baltieji europiečiai bus suvaryti į rezervatus ir baigs lygiai taip pat,kaip kadaise indėnai-buvusias baltujų žemes masiškai kolonizavę juodašikniai savo pramogai lankys dar išlikusių baltujų saleles,kaip mes dabar zoologijos sodus.
  Arba dar smagiau-įkiš tokį nelaimėlį į narvą ir vežios savo kolonizuotų miestų gatvėmis,rodydami už pinigus…
  Vaikų atiminėjimas ir šeimų likvidavimas-jau paskutinė šio kruopščiai parengto genocido stadija,visiškai užkertant kelią demografiniam tautos atsikūrimui-ar bus prasmė kurti šeimą,iš anksto žinant,kad tavo vaikus gali pagrobti amžiams kaip daiktus dėl menkiausio pirstelėjimo?
  Ar kas nors apskritai susimąstėte, KOKIU TIKSLU vykdomas šis masinis baltosios rasės žmonių genocidas?

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar 2019-ieji atitiko jūsų lūkesčius, ar iš valstiečių to ir tikėjotės?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Mindaugas Puidokas reikalauja ministro L. Kukuraičio paaiškinimų dėl įtarimų keliančio įvaikinimo atvejo* - nuoroda: https://infa.lt/27843/mindaugas-puidokas-reikalauja-ministro-l-kukuraicio-paaiskinimu-del-itarimu-keliancio-ivaikinimo-atvejo/