infa.lt

ES pritarė veiksmų planui kovai su dezinformacija

ES pritarė veiksmų planui kovai su dezinformacija

17 gruodžio
11:35 2018

nuotr.: lrp.lt

Europos Vadovų Taryba (EVT) pritarė ES kovos su dezinformacija veiksmų planui ir paragino jį vykdyti, kad kitąmet vyksiantys Europos Parlamento rinkimai būtų laisvi, sąžiningi ir saugūs.

EVT susitikime dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, kad tik veikdamos kolektyviai ES šalys narės sugebės efektyviai kovoti su dezinformacija iš nedraugiškų šalių, todėl Lietuva palaiko šį veiksmų planą.

Komisija ir ES išorės veiksmų tarnyba pasiūlė Europos lygiu sukurti greitojo reagavimo sistemą, kuri leistų ES šalims koordinuotai reaguoti į dezinformaciją, dalintis informacija ir užtikrinti spartų atsaką į kenkėjišką kišimąsi į demokratinių rinkimų procesą.

Veiksmų plane numatyta dirbti su socialiniais tinklais, siekiant užkirsti kelią melagingų žinių plitimui. Taip pat pasiūlytos priemonės visuomenės atsparumui stiprinti.

Pasak Prezidentės, Lietuvos sukaupta patirtis, telkiant visuomenės, žiniasklaidos iniciatyvas kovai su dezinformacija informaciniuose laukuose, gali būti naudinga ir kitoms ES šalims.

Kitąmet Lietuvoje vyks net trys rinkimai: kovą – savivaldybių, gegužę – Prezidento ir Europos Parlamento, todėl kova su melagingų žinių skleidimu tampa dar svarbesnė.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 60

Žymos

Atsiliepimų 2

 1. Rr    -  2018-12-17, 16:20

  Naudos Overtono lango metodą

  Atsakyti į šį komentarą
 2. ieškantiems tiesos    -  2018-12-18, 17:54

  Visa oficiali žmonijos “istorija”-atviras melas:

  sunaikinta-tiesa.jimdo.com/blog

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...