infa.lt

Seimo ŽT komitetas susirūpino vaiko interesų ir moters teisių apsauga smurto šeimoje atvejais

Seimo ŽT komitetas susirūpino vaiko interesų ir moters teisių apsauga smurto šeimoje atvejais

12 gruodžio
16:44 2018

O dar Kanadoje tėvelius moko, kaip teisingai rūpintis vaiku.

Seimo Žmogaus teisių komitetas (ŽTK), vykdydamas parlamentinę kontrolę, apsvarstė nevyriausybinių organizacijų pasirašytą rezoliuciją ir pateiktą panašaus turinio kreipimąsi moterų teisių ir vaiko teisių ir teisėtų interesų užtikrinimo klausimais.

Rezoliucijos teikėjai, remdamiesi patirtimi ir „ekspertize, sukaupta dirbant žmogaus teisių, ir ypač moterų žmogaus teisių, gynimo ir įtvirtinimo srityje, ir ieškodami atsakymų į neatidėliotino sprendimo reikalaujančius ir visuomenę skaldančius žmogaus teisių klausimus“, suformulavo rekomendacijas ir perdavė jas  Žmogaus teisių komitetui ir ministerijoms pagal kompetenciją.

„Dėl Vaiko teisių apsaugos reformos kilusios kritinės situacijos sprendimas turėtų pasitarnauti geresniam viešojo intereso užtikrinimui dar kartą peržiūrint ir tarpusavyje suderinant susijusių įstatymų ir jų poįstatyminių teisės aktų įtvirtinamas nuostatas taip, kad jos visapusiškai atitiktų žmogaus teisių apsaugos reikalavimus ir formuotų adekvačias jų įgyvendinimo praktikas“,– rašoma Rezoliucijoje.

Rezoliucijoje siūloma įvesti smurtą patyrusio asmens orderį, kaip apsaugos priemonę nepradėjus baudžiamojo proceso. Taip pat siūloma aiškiai reglamentuoti, kad smurto prieš moterį atvejais įpareigotas išsikelti būtų smurtautojas, o ne kartu gyvenantis vaikas paimamas iš „nesaugios aplinkos“, taip smurtą patyrusiai vaiko motinai ir tai stebėjusiam vaikui – nuo smurto šeimoje kenčiantiems pažeidžiamiems asmenims sukeliant dar ir „institucinį smurtą“.

Taip pat siūlomi privalomi mokymai visiems policijos pareigūnams ir visiems vaiko teisių apsaugos specialistams apie smurto artimoje aplinkoje prigimtį, jo atsiradimo priežastis. Rezoliucijoje  pasiūlyta ir kitų priemonių – viso jų 14 punktų.

Komiteto pirmininkui pasiūlius, komitetas nusprendė kreiptis į Seimo valdybą dėl tarp institucinės darbo grupės sudarymo Rezoliucijoje iškeltoms problemoms analizuoti ir pateikti siūlymus reikalingiems sprendimams.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Seimo ŽT komitetas susirūpino vaiko interesų ir moters teisių apsauga smurto šeimoje atvejais* - nuoroda: https://infa.lt/27700/seimo-zt-komitetas-susirupino-vaiko-interesu-ir-moters-teisiu-apsauga-smurto-seimoje-atvejais/