infa.lt

Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima [2]

Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima [2]

09 gruodžio
20:50 2018

mamos atsiųsta redakcijai nuotrauka

tęsinys, ankstesnė dalis čia

Mamos pasakojimas:

Teismas… Neatvyksta nei vaiku teisiu atstovė, nei socialine darbuotoja… Posėdis atidedamas vėl beveik 2 mėnesiams. Vaikai be priežasties toliau lieka globos namuose, be teisės net paimti savaitgaliams. Mažasis broliukas – atskirtas. Dar pora mėnesių kančios 3 mažiems vaikams ir jų artimiesiems. Už ką?

Trečias teismo posėdis – socialine darbuotoja į daugelį klausimu atsako – neprisimenu. Už ką paėmė vaikus jau taip pat ne viska prisimena – drabužiai netinkami, šuo smirda, ir apskritai ji bijo šunų… Paklausus, ar žinojo, kad įdukra ir globotinis yra biologiniai brolis ir sesuo – teisinasi nežinojusi, nes nebuvo parašyta, nes nesimatė skirtumo priežiūroje, jai atrodė, kad visi trys vaikai mano biologiniai.

Tada parodoma nuotrauka, kur vaikai aprengti tais pačiais drabužiais ir globos namuose Gilė. Paklausta, kaip siejasi Jos ankstesnis liudijimas, kur ji teigė, kad vaikai buvo atvežti nešvarūs, smirdantys, aprengti ne pagal sezoną, buvo iškarto prausiami ir perrengti ir rodomos faktinės nuotraukos – atsako, nežinau, man taip sakė.

Dar įdomesnis darosi naujosios globėjos Eglės Vaitkevičienės liudijimas, kuri Zarasų apylinkės teisme tiksliai atkartoja Ingridos Pateckienės žodžius – vaikas atvežtas nešvarus, smirdi, aprengtas ne pagal sezoną, beveik be kojinių. Tik čia iškyla vienas mažas klaustukas, nes vaiką vežė ne tą pačią dieną, vežė iš globos namų Gilė, ir Ingrida Pateckienė teisme liudijo, kad vaikai buvo iš karto nuprausti ir perrengti …

Ar tai galima vadinti instituciniu dorojimusi su neįtikusiu asmeniu? Nevengiant net melagingų parodymų teisme? Kitas įdomumas – Zarasų apylinkės teismas įslaptina bylą, įrašo negali gauti net advokatai… kodėl?

Globos namai Gilė niekam neišduoda leidimo paimti vaikų savaitgaliui – jie neturi pakankamai personalo, kad paruoštų sutartį dėl svečiavimosi… Čia nuo rugpjūčio mėnesio iki gruodžio… Nejaugi taip savaime? Stebuklų nebūna…

Aš pranešu Globos namų Gilė direktorės pavaduotojai – jos atsakymas „tai jau ne mūsų reikalas“, pranešu policijai ir vaikų teisėms. Pranešu mūsų atvejo vadybininkei Monikai Jankauskaitei ir gaunu klausimą – ką ketinate daryti? Čia įvyksta pokalbis pirmadienį, penktadienį p. Monika man atsiunčia el-laišką su klausimu – kokios naujienos?

Su mergaite situacija dar labiau detektyvinė. Mergaitė buvo vedama į baleto mokyklą, ten kažkas įvyko. Įdukra pradėjo priešintis, vien nuo pasakymo, kad reikės eit i šokių pamokas – krisdavo ant žemės ir klykdavo. O šokti jai patinka…

Aš paprašiau iš globos namų Gilė mokytojos kontaktų ir sutarties su mokykla. Lyg savaime aiškūs dalykai, bet… pasirodė, kad sutartis nebuvo sudaryta, mokytojos kontaktų nėra… Mergaite (7m) elgiasi taip, kaip neturėtų elgtis tokio amžiaus vaikas, kaip iki tol niekada anksčiau nesielgė (infa.lt redakcija neturi teisės viešinti tokio pobūdžio duomenų)… Policijoje vyksta tyrimas.

Atvejo vadybininkė Monika Jankauskaitė į susidariusią situaciją atsakė: „Aš bendradarbiauju, tačiau kontaktų man nedavė. Jūs juk galite kalbėtis su „Gile” tiesiogiai ir tai būtų kur kas efektyviau nei per mane. Jei nenorėjo vaikas lankyti baleto, galite pasitarusi su administracija siūlyti kitų šokių būrelį, kur Gintarei galbūt patiks.“

Ir toks retorinis klausimas, kuris iš mūsų čia kvailas, ir kas rūpinasi vaikais…

 

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 2 686

Žymos

1 Atsiliepimas

 1. Daina Skripkauskiene    -  2018-12-11, 17:37

  Dieve brangus, kas dedasi? Sukils viena diena Lietuva, oi kaip sukils!!! Mielieji Ponai ir Ponios, seimunai ir t. t toliau.. Jus manote, kad viena diena jums neatsirugs? Ir dar kaip, su kaupu!!!

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...