• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Guldydama vaiką šalia savęs mama kelia jam grėsmę, – tvirtina VTAT

Guldydama vaiką šalia savęs mama kelia jam grėsmę, – tvirtina VTAT

08 gruodžio
21:07 2018

Evelina Geležiūnienė

Su Viktorija susitikome po to, kai pamačiau apie ją reportažą laidoje „Patriotai“ . Ši istorija prasidėjo dar 2015-ais metais…

Mamai su savo sūneliu, kuriam tuo metu tebuvo vos 3 mėnesiai teko atsigulti į ligoninę… Ir nepatikėsit kas įvyko – ogi ligoninės socialinė darbuotoja nusprendė, kad mama kelia grėsmę savo vaiko gyvybei vien dėl to, kad guldo jį miegoti šalia savęs (mat pergyveno, kad mama gali užgulti savo vaiką..) Ironiška, tiesa? Mama, norėdama savo vaiką glausti, myluoti, apglėbti šiluma savo mylimiausią žmogutį pasaulyje, tampa potencialia grėsme vaikui. Apie vaiko ryšį, žindymo naudą, poreikį būti šalia mamos jau net ir nerašysiu, nes visi, sveiku protu besivadovaujantys žmonės, tą poreikį puikiai suprastų.

Taigi, karuselė užsisuko… Kauno m. VTAT įvertino, kad tai yra DIDŽIULĖ GRĖSMĖ vaikui ir nusprendė vaiką perduoti laikiniems globėjams (ne giminėms, o svetimiems žmonėms). Į faktą, kad vaikas buvo žindomas motinos pienu – niekas dėmesio nekreipė. Juk svarbiausia, kad mama neguldytų šalia savęs vaiko. Jeigu paklaustumėt VTAT, kodėl laikina globa skirta svetimiems žmonėms – gautumėt jau tapusį standartiniu jų atsakymą: “Dėl šio vaiko globos niekas iš giminių į skyrių nesikreipė”.

Na, o mamą įpareigojo išklausyti pozityvios tėvystės kursus. Kuo vaiko guldymas šalia savęs susijęs su pozityviu auklėjimu – spręskite patys. Galiu tik išduoti paslaptį, kad tokiuose kursuose apie kūdikių migdymą – net neužsimenama, bet tebūnie…. Mama išklausė šiuos kursus. Ir visa šita “Pagalba šeimai” truko TIK 1 metus ir 3 mėn!!!

Nors pačių kursų trukmė tėra tik 10 val., bet šių kursų visada reikia laukti. Laukti kada jie bus organizuojami, laukti kada grupė susidarys ir pan. Taigi, – tai gali užtrukti mažiausiai pusę metų, kol sulauksite bent jų pradžios. Puikus laiko vilkinimas, prisidengiant kilniu tikslu.

Pagaliau Kauno m. VTAT nusprendė, kad mama jau nebekels vaikui grėsmės ir teikėsi grąžinti vaiką į jo biologinę šeimą. Vaikui juk jau 1,6 metų. Mama su džiaugsmu ir viltimi, kad visos negandos jau praeityje, pradėjo vėl iš naujo kurti savo gyvenimą, ji net nenutuokė, kad visa ši karuselė ir vėl užsisuks iš naujo, vos tik sūnelis pradės eiti į darželį (o tai buvo vienas iš VTAT reikalavimų). Ir visos jos svajonės bei viltys vėl bus sudaužytos į šukes, o ji ir vėl taps „bloga“ mama, nes gauna per mažas pajamas.

Darželio atstovai dirbo iš peties: nuolat rašė skundus į Kauno m. VTAT: tai vaikas per daug valgo, tai nereguliariai lanko darželį, tai ne taip aprengtas ir t.t. Viso to pasekoje, Kauno m. VTAT nusprendė: vaiką reikia nedelsiant paimti iš mamos, nes tai GRĖSMĖ VAIKUI. Ar kas nors paklausė mamos nuomonės dėl susidariusių situacijų? Žinoma, kad ne. Vaiką paėmė tiesiai iš darželio, o mamai darželio atstovai pareiškė: „Šiandien tu vaiko pasiimt negalėsi“.

Ir vaikas buvo perduotas vėl laikinam globėjui (pavadinkime jį Aukliumi, nes jis pats save taip ir įvardino). Kodėl ne vaiko artimiesiems? Atsakymas būtų toks pats, kaip ir pirmą kartą. Mamai teliko tik gūžčioti pečiais ir ieškot teisybės KAŽKUR. Kodėl įvardinau KAŽKUR? Kaip ir įprasta – niekas už nieką neatsakingas, o kalta tik mama, kad jos mažos pajamos.

Na ir štai keletas pradinių reikalavimų: susirasti darbą, atlankyti vėl kursus, susirasti būstą (gyvenimas su tėvais – blogybė). Mama įvykdė VISUS reikalavimus, tačiau vaikas grąžintas nebuvo. Atsirado kiti reikalavimai: įsidėti spiralę, susirasti draugą, lankyti kursus pavadinimu „VAIKO AUGINIMAS SU KITAIS TĖVAIS“. Taip, perskaitėte teisingai. Mama siekia susigrąžinti vaiką ir jai pasiūlomi tokie kursai. Vienintelis pokytis – vaikas buvo perkeltas pas kitus laikinus globėjus (pavadinkime juos Y) Pasvalyje. Oficialiai nurodoma priežastis – neva Auklius susirgo, todėl buvo rasti kiti globėjai.

Nuoširdžiai pasakysiu – abejoju tokia priežastimi. Pirmas dalykas, – tai laikinoji globa trunka 12 mėn., taigi nori nenori ją tektų nutraukt ir apsispręst: ar vaikas grąžinamas į šeimą, ar kreiptis į teismą dėl nuolatinės globos. Nuolatinės globos nustatymui preteksto nėra. O štai grąžint vaiką į šeimą turbūt net ir nebuvo minties.

Nors laikina globa pas Auklių ir baigėsi, tačiau jis niekaip negali pamiršti nei globoto berniuko, nei jos mamos. Vaikšto pas mamą į darbą, rašinėja žinutes, prašo dabartinių globėjų, kad jam leistų susitikt su Viktorijos sūnumi (nors ir mama tam prieštarauja), siūlosi į krikšto tėvus. Gavęs neigiamą atsakymą dėl krikšto tėvo statuso – siūlosi pabūti filmuotoju ar fotografuotoju. Labiausiai įsimintina, kad jis asmeniškai bendrauja su Kauno m. VTAT, VGC „Pastogė“ direktore ir netgi prokurore (kuri vykdo visokius ikiteisminius).

Ir tai ne mano fantazijos, o jo žodžiai per Rūtos Janutienės laidą „Patriotai“. Po parodytos laidos ledai kaip ir pajudėjo – buvo surengtas Kauno m. VTAT alia posėdis, kuris pasirodo net nebuvo oficialus. Na, tiesiog susirinko prie stalo pašnekėt, padiskutuot kaip seni geri draugai ir tiek. Žinoma, – buvo ir tas buvęs Auklius. Kokiu tikslu – galime tik spėlioti….

Socialinė darbuotoja parašė Viktorijai SMS: „Aš neliepiau tau įsidėti spiralės, čia tik mano patarimas. Bet jei nuspręstum, tai reiktų siuntimo, kad pasiimtum iš gydytojos. Aš pasidomėjau kur įdėtų nemokamai.“ Beje, žinutėje yra nurodytos ir įstaigos.

Šiuo metu mamai nurodė mesti darbą ir eiti gyventi su vaiku į krizių centrą. Ir tai vadinasi „VARDAN VAIKO GEROVĖS“….

Dabar Viktorijai labai reikia palaikymo ir šiek tiek pagalbos. Moteris yra užguita, įbauginta ir nebepasitiki praktiškai jau niekuo. Kur jau čia pasitikėsi, kai atrodytų, kad Vaiko teisių sergėtojai turėtų padėti šeimai, o viskas vyksta atvirkščiai… Viktorijos namuose trūksta vaikiškos lovytės, galbūt dar šio bei to (nedrįso man pasakyti) ?

Norėčiau dar paminėti, kad vien tik viena kelionė į susitikimus su sūneliu jai kainuoja 17 eu… (Priminsiu, turbūt pasiremdami faktu, kad vaikas turi būti kuo arčiau šeimos – nusprendė jį apgyvendinti Pasvalyje. Na, kas čia yra tie 150 km pirmyn ir 150 km atgal)

Jeigu dar vis įsivaizduojate, jog „vaikų už nieką neatima“, „nereikia mušti ir neatims“, „tik iš geriančių atima“ ir pan. – galbūt pakeisit savo nuomonę? Ir gal pagaliau jau suprasite, kad „Barnevernet‘o“ ideologijos šaknys Lietuvoje išdygo tikrai ne 2018-07-01…

komentarai 3

 1. At    -  2018-12-09, 10:48

  Tokias komunistines socialines darbotojas reik mest lauk iš darbo.Jos ipratusios nuo sovietinių laikų,tik vieną žino,glasnost sovietov.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Lina    -  2018-12-10, 10:14

  Kažkas žiauraus. Nesuvokiamo. Nupušo Lietuvos valdžia. Pamato silpnesne moterį ir užgula ja visa savo supuvusia sistema. Manau pradės mamos elgtis neadekvačiai iš sielvarto gal tada pristabdys ta genocida. Man baisu skaityti ,kad tai vyksta mano šaly i kuria taip trokštu kada nors sugryžti,bet dabar dėkinga Dievui ,kad esu ne ten 😪.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Pasipiktines pilietis    -  2018-12-10, 19:09

  Brudai siauteja toliau… Ir izuliau… Turbut tauta griebsis sakiu, neliks kito kelio pasipriesinti…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Skelbiama apie vakcinas nuo koronos. Ar ryšitės skiepytis?


 • Ne. Nė už ką. (67%, 222 balsavo)
 • Dar nežinau. Neturiu nuomonės. (17%, 56 balsavo)
 • Taip. Be abejonės. (16%, 54 balsavo)

Viso balsavo: 332
Pradėta - 2020 5 gruodžio @ 11:49
Pabaiga - 2021 5 sausio @ 11:49

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Guldydama vaiką šalia savęs mama kelia jam grėsmę, - tvirtina VTAT* - nuoroda: https://infa.lt/27575/guldydama-vaika-salia-saves-mama-kelia-jam-gresme-tvirtina-vtat/