infa.lt

Angela Merkel atsisveikino su savo partija kaip jos vadovė

Angela Merkel atsisveikino su savo partija kaip jos vadovė

08 gruodžio
14:42 2018
Angela Merkel ir jos įpėdinė Annegret Kramp-Karrenbauer

Angela Merkel ir jos įpėdinė Annegret Kramp-Karrenbauer | REUTERS

Vakar Hamburge prasidėjo pagrindinės vedančiosios Vokietijos vyriausybinės koalicijos partijos, krikščionių-demokratų sąjungos (CDU) suvažiavimas, kuriame buvo renkamas naujas partijos pirmininkas ir, atitinkamai, sekantis kandidatas į Vokietijos kanclerius. Angela Merkel, vadovavusi CDU daugiau kaip 18 metų nutarė daugiau nekandidatuoti į šį postą.

Suvažiavime A. Merkel pasakė savo paskutinę kalbą kaip CDU vadovė. „Laikas atverti naują puslapį“, – pasakė ji ir paragino vokiečių konservatorius tarpusavio bendradarbiavimui. Pasibaigus kalbai susirinkusieji dešimt minučių plojo Vokietijos kanclerei, kai kurie verkė.

Suvažiavime buvo išrinkta nauja partijos lyderė -j a taip pat tapo moteris, Angelos Merkel politikos rėmėja, Annegret Kramp-Karrenbauer.

Iki pastarojo meto ji buvo CDU generaline sekretore.

56 metų amžiaus Annegret Kramp Karrenbauer buvo auklėjama konservatyvioje katalikų šeimoje. Vikipedijos duomenims, 1982 metais ji pabaigė gimnaziją. CDU nare ji tapo metai prieš gimnazijos baigimą.

Naujoji CDU pirmininkė nuo ankstesnės skiriasi kieta pozicija Rusijos atžvilgiu. Būtent ji po incidento Kerčės sąsiauryje, kai Rusija sulaikė Ukrainos laivus, o jos jūreivius areštavo, pasiūlė uždaryti Vakarų šalių uostus Rusijos laivams, išeinantiems iš Krymo ir Azovo Jūros.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 191

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. ricardas    -  2018-12-09, 10:17

    Va tokio zmogaus reikia Lietuvai !

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...