infa.lt

Interpolas skandalo centre: Kremlius apkaltino JAV kišantis į rinkimus

Interpolas skandalo centre: Kremlius apkaltino JAV kišantis į rinkimus

20 lapkričio
19:03 2018

REUTERS

Kremlius apkaltino JAV kišantis į Interpolo vadovo rinkimus, kurie turi įvykti trečiadienį, lapkričio 21 dieną, praneša Interfax.

Į tarptautinės kriminalinės policijos prezidento postą pretenduoja Rusijos pilietis VRM generolas-majoras Aleksandr Prokopčiuk, nuo 2016 metų esantis Interpolo vice-prezidentu. Pirmadienį grupė amerikiečių senatorių parašė kreipimąsi į Donaldą Trampą (Donald Trump) ir Interpolo Generalinei Asamblėjai, reikalaudami nerinkti ruso organizacijos vadovu, pavadinę jį „lape vištidėje“.

Kreipimesi pabrėžiama, jog Rusija reguliariai pasinaudoja Interpolu „suvesdama sąskaitas ir persekiodama politinius oponentus, disidentus bei žurnalistus“, o Prokopčiuk yra asmeniškai įtrauktas į šią bauginimo strategiją.

Išskyrus JAV prieš ruso paskyrimą pasisakė Lietuva ir Ukraina. Abi šalys pareiškė, jog, jeigu Prokopčuk taps tarptautinės policijos vadovu, jos su visu rimtumu svarstys galimybę pasitraukti iš organizacijos.

„Pasaulis negali leisti Rusijai vadovauti Interpolui. Mano patirtis rodo kodėl to negalima leisti, įspėja aktyvistas, vadovavęs kampanijai už „Globalų Magnitskio įstatymą“ Viljamas Brauderis (William Browder). Pasak jo, serijiniai RF piktnaudžiavimai gerai dokumentuoti ir nepaneigiami, ir, jeigu Putino šalininkas taps vieno iš svarbiausių pasaulio institutų vadovu, tai bus „absurdišku Kafkos vertu scenarijumi“.

Be ruso Aleksandr Prokopčiuk į šį postą pretenduoja vykdantis Interpolo vadovo pareigas Pietų Korėjos atstovas Kim Jong Yang, kuris anksčiau užėmė vyriausiojo vice-prezidento postą.

Ankstesnis Interpolo prezidentas Meng Hongwei po arešto Kinijoje kaltinant korupcija atsistatydino.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 82

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar jūs pasitikite rinkimais? T.y. tuo, kad jie vyksta sąžiningai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...