infa.lt

D. Trampą įžeidė E. Makrono pasiūlymas sukurti Europos kariuomenę

D. Trampą įžeidė E. Makrono pasiūlymas sukurti Europos kariuomenę

10 lapkričio
21:22 2018
Donaldas Trampas

AP nuotrauka

JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) pavadino „įžeidžiančiu“ Prancūzijos prezidento Emanuelio Makrono pasiūlymą sukurti vieningą Europos kariuomenę gynybai nuo Kinijos, Rusijos ir netgi JAV veiksmų.

„Prancūzijos prezidentas pasiūlė, kad Europa sukurtų savo nuosavas ginkluotąsias pajėgas, skirtas apsiginti nuo JAV, Kinijos ir Rusijos. Labai apmaudu, tačiau, galbūt Europai pradžioje reikėtų bent jau įnešti savo sąžiningą dalį į NATO finansavimą, kurį JAV labai subsidijuoja!“ – parašė D. Trampas savo Twitter paskyroje.

Baltųjų rūmų šeimininkas paaiškino, jog norėtų matyti stiprią Europą, tačiau vis tik pasisako už teisingesnį išlaidų pasiskirstymą.

Tuo tarpu, dvipusių derybų metu tarp JAV ir Prancūzijos, kurios vyko vakar Eliziejaus rūmuose, D. Trampas ir E. Makronas susitarė dėl išlaidų didinimo gynybai NATO atžvilgiu, ir Prancūzijos prezidentas pažadėjo padidinti Prancūzijos įmokų dalį.

Donaldas Trampas ir JAV pirmoji ponia atvyko į Prancūziją dalyvauti atminimo renginiuose skirtuose Pirmojo pasaulinio karo pabaigs šimtmečio sukakčiai. Į didelio masto renginį buvo pakviesti ir daugiau kaip 120 aukšto rango svečių, tame tarpe valstybių, dalyvavusių Pirmajame pasauliniame kare, JT ir Europos organizacijų vadovai.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 135

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar jūs pasitikite rinkimais? T.y. tuo, kad jie vyksta sąžiningai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...