infa.lt

Sakmė apie Meilę ir Išsiskyrimą

Sakmė apie Meilę ir Išsiskyrimą

09 rugpjūčio
01:01 2015

happyphilosophy.ru

paveikslėlis

Viena iš gražiausių ir išmintingų sakmių apie meilę.

Pievos pakraštyje stovėjo Meilė ir Išsiskyrimas, ir gėrėjosi jauna pora. Išsiskyrimas ir sako Meilei: „Lažinamės, jog aš juos išskirsiu?!“.

Meilė atsakė: „Palauk truputį, leisk man prieiti prie jų vieną vienintelį kartą, o tada tu galėsi eiti prie jų tiek, kiek užsinorėsi – tada mes pamatysime, ar gali tu juos išskirti“. Išsiskyrimas sutiko.

Meilė priėjo prie jaunuolių poros, žvilgtelėjo jiems į akis ir pamatė, kaip jose prabėgo kibirkštėlė… Meilė pasitraukė ir tarė: „Dabar tavo eilė“.

Išsiskyrimas atsakė: „Ne, dabar aš nieko nesugebėsiu padaryti – dabar jų širdys pilnos meilės. Aš ateisiu pas juos vėliau“.

Bėgo laikas. Išsiskyrimas užėjo į poros namus ir pamatė jaunąją motiną su mažyliu, tėvą. Išsiskyrimas tikėjosi, jog meilė jau praėjo ir su viltimi peržengė jų namų slenkstį. Tačiau pažvelgusi jiems į akis ji pamatė Dėkingumą. Išsiskyrimas apsisuko ir tarė: „Aš ateisiu pas juos vėliau“.

Praėjus laikui Išsiskyrimas vėl užsuko į jų namus – namuose triukšmavo vaikai, iš darbo grįžo pavargęs tėvas, motina ramino vaikus. Išsiskyrimas tikėjosi, jog jau dabar, tai jis tikrai sugebės juos išskirti – juk per tiek laiko Meilė ir Dėkingumas turėjo seniausiai išsivadėti iš jų širdžių. Bet pažvelgęs į jų akis pamatė ten Pagarbą ir Supratimą. „Aš grįšiu vėliau“ – pamanė Išsiskyrimas.

Praėjo laikas. Ir vėl į šiuos namus atėjo Išsiskyrimas. Žiūri jis – vaikai jau suaugę, žilas tėvas kažką aiškina savo anūkams, žmona kažką ruošia virtuvėje. Žvilgtelėjo Išsiskyrimas jiems į akis ir nusivylęs atsiduso: jose jis pamatė Pasitikėjimą. „Aš grįšiu dar vėliau“ – ištarė Išsiskyrimas ir išėjo.

Praėjo dar vienas laiko tarpas. Ir vėl Išsiskyrimas užsuko į šiuos namus, žiūri, o ten laksto anūkai, prie židinio sėdi, nuliūdusi sena moteris. Išsiskyrimas žiūri ir galvoja sau: „Na štai, panašu jog atėjo mano laikas“ . Norėjo žvilgtelėti senutei į akis, tačiau toji atsistojo ir išėjo iš namų. Išsiskyrimas paskui ją. Greitai senutė priėjo kapinaites ir atsisėdo prie kapo. Tai buvo jos vyro kapas.

paveikslėlis

Panašu, jog aš pavėlavau, – pamanė Išsiskyrimas, – Laikas už mane padarė mano darbą“. Ir žvilgtelėjo senutei į akis. O jose pamatė Atmintį – atmintį apie Meilę, Dėkingumą, Pagarbą, Supratimą ir Pasitikėjimą…

1 Atsiliepimas

  1. leja    -  2015-08-09, 22:05

    Labai gražus ir jausmingas, toks žmogiškas kūrinys. Tikrai paveikė. Ačiū labai.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Sakmė apie Meilę ir Išsiskyrimą* - nuoroda: https://infa.lt/2650/sakme-apie-meile-ir-issiskyrima/