infa.lt

Renkami parašai referendumui surengti, keičiant Konstitucijos 9 str, kad referendumui skelbti pakaktų surinkti 50 000 parašų

Renkami parašai referendumui surengti, keičiant Konstitucijos 9 str, kad referendumui skelbti pakaktų surinkti 50 000 parašų

03 lapkričio
08:39 2018

Spalio 31-ąją, Vėlinių išvakarėse, Lietuvos Respublikos Vyriausioji rinkimų komisija iniciatyvinės grupės koordinatoriams išdavė parašų rinkimo lapus privalomojo referendumo surengimui dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9-ojo straipsnio 3-ios dalies pakeitimo sekančiai „Referendumas taip pat skelbiamas, jeigu jo reikalauja ne mažiau kaip 50 tūkstančių piliečių, turinčių rinkimų teisę“ bei atskirus parašų rinkimo lapus pritariantiems, kad 9-ąjį Konstitucijos straipsnį papildyti 5-aja dalimi. Pastarojoje būtų įtvirtinama nuostata, kad „Referendumu priimti įstatymai keičiami tik nauju referendumu“.

Nors 1992 metų spalio 25-ąją Lietuvos piliečiai sugebėjo ypu patvirtinti savo ryžtą gyventi pagal nepriklausomos valstybės pagrindinio įstatymo 154-ius straipsnius, 2018-ųjų Konstitucijos dieną posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija suabejojo Tautos gebėjimu apsispręsti dėl vieno straipsnio dviejų, neatsiejamai susijusių, nuostatų vienu metu. Tokiu būdu privalomojo referendumo iniciatyvinei grupei teks siekti surinkti ne 300-us tūkstančių, o ne mažiau nei 600-us tūkstančių rinkimų teisę turinčių piliečių parašų.

Tiesa šį kartą parašus iniciatyvinė grupė ir jai talkinantys piliečiai gali rinkti pusę metų. Beveik neįmanomo tikslo įgyvendinimą palengvina ir ta aplinkybė, kad jau nuo pirmos parašų rinkimo dienos savo pilietinę valią galima pareikšti elektroniniu būdu. Nuorodas galite rasti čia: https://www.rinkejopuslapis.lt/iniciatyvos.

Iniciatyvinės grupės koordinatoriai

Vytautas Kadžys

Aras V. Sutkus.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 371

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...