infa.lt

Lietuvos geležinkeliai planuoja pirkti konsultantų paslaugų už 11 mln eurų – valstybė tiek skiria mokinių būreliams

Lietuvos geležinkeliai planuoja pirkti konsultantų paslaugų už 11 mln eurų – valstybė tiek skiria mokinių būreliams

26 spalio
23:02 2018

Žiniasklaidai paskelbus, kad valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ ketina samdyti konsultantus, kuriems už paslaugas bus sumokėta iki 11 milijonų eurų, Seimo narys Algirdas Butkevičius pateikė savo vertinimą.

„Iš tiesų, tik „valstybė valstybėje“ gali lengva ranka konsultantams išmesti 11 milijonų eurų, t. y. tiek pat, kiek valstybė šiais metais skyrė neformaliojo vaikų švietimo krepšeliui, – stebėjosi Seimo narys. – Jei daugiau investuotume į vaikus, į švietimą, tai konsultantų nereikėtų.“

A. Butkevičiaus manymu, „Lietuvos geležinkeliams“ atleidus patyrusius ir kvalifikuotus darbuotojus, nauja komanda stokoja kompetencijos ir patirties įgyvendinti bendrovei keliamus tikslus bei uždavinius, todėl ir išaugo konsultacijų iš išorės poreikis.

Parlamentaras taip pat kelia klausimą, kiek tokie švaistūniški sprendimai prisideda prie valstybės biudžeto nesurinkimo problematikos: „Valstybės valdomoms įmonėms entuziastingai besigiriant sparčiai gerėjančiais veiklos rodikliais, gyventojai to, deja, nepajus savo kišenėse. Šiais metais į valstybės biudžetą iš valstybės valdomų įmonių surenkama kone dešimtadaliu mažiau dividendų ir pelno įmokų nei suplanuota, o kitų metų valstybės biudžeto projekte dividendų ir pelno įmokų iš valstybės valdomų įmonių planuojama surinkti dar mažiau.“

Per devynis šių metų mėnesius iš valstybės valdomų įmonių dividendų ir pelno įmokų  surinkta 158 milijonai eurų vietoj planuotų 171 milijonų eurų. Iš viso 2018 metais planuota surinkti  222 milijonus eurų. 2019 metų valstybės biudžeto projekte numatoma, kad minėtų pajamų bus surinkta 192 milijonai eurų, t. y. 13 procentų mažiau nei suplanuota šiais metais.

Spalio 25 d. BNS naujienų agentūra pranešė, kad valstybės valdoma bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ centriniame viešųjų pirkimų portale paskelbė konsultantų, turinčių tarptautinę geležinkelio įmonių konsultavimo patirtį, konkursą. Įmonė ketina įsigyti projektų ir pokyčių, duomenų, aplikacijų ir technologinės infrastruktūros, informacinių sistemų audito ir kibernetinio saugumo, veiklos funkcijų ir IT sprendimų konsultacines paslaugas, už kurias planuojama per trejus metus sumokėti iki 11 mln. eurų (su PVM).


Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Rasa    -  2018-10-29, 18:04

    Jeigu jums reikalingi konsultantai tai patys ir mokėkite už savo pinigus,kiek galima apvoginėti Lietuvą.Nesugebate dirbti be jų eikite lauk iš darbo.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


  • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
  • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
  • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Lietuvos geležinkeliai planuoja pirkti konsultantų paslaugų už 11 mln eurų - valstybė tiek skiria mokinių būreliams* - nuoroda: https://infa.lt/26298/lietuvos-gelezinkeliai-planuoja-pirkti-konsultantu-paslaugu-uz-11-mln-euru-valstybe-tiek-skiria-mokiniu-bureliams/