infa.lt

7 skirtumai tarp religijos ir dvasingumo

7 skirtumai tarp religijos ir dvasingumo

05 rugpjūčio
01:01 2015

Dejan Davchevski

paveikslėlisKai kažkas kalba kitiems žmonėms, jog laiko save dvasingu žmogumi, dažnai pastarieji klaidingai mano, jog anie turi omenyje religiją – toje ar kitoje jos formoje.

Kartais jie prieina iki to, jog laiko dvasingus žmones savotiškais sektantais – svarbiausia todėl, kad mažai žino apie tai, kokią reikšmę mes suteikiame šiam žodžiui, ir bijosi, jog anie bando jais manipuliuoti.

Tačiau, jei įdėmiau žvilgtelėti dvasingumo kryptimi ir pasistengti suprasti, kas gi tai iš tiesų, bet kuris sveikai mąstantis žmogus lengvai supras, jog tai visiškai ne religija, kad jame (dvasingume) nėra nieko paslaptingo, ir juo labiau – antgamtiško, ir , kad žodis „sekta“ tinka prie dvasingumo mažiausiai iš visų kitų.

Šie 7 skirtumai tarp religijos ir dvasingumo padės jums suprasti, kas gi tai yra iš tiesų – dvasingumas.

1. Religija verčia jus klauptis prieš ją – dvasingumas siūlo jums laisvę

Religija verčia jus priimti atitinkamą ideologiją ir laikytis tam tikrų taisyklių, priešingu atveju jums žadama dangaus bausmė. Dvasingumas gi, padeda sekti tuo, kur veda širdis, ir daryti tai, ką mes laikome teisingu.

Jis padeda mums pasiekti gyvenime to, ką mes iš tiesų laikome teisingu – nesižvalgant į šventas knygas, su kuriomis mes toli gražu ne visada sutinkame nuo pat pradžių iki pabaigos. Jis padeda mums patiems išsirinkti, kuo tikėti tiek, kad priskirti jam dieviškumą.

2. Religija žaidžia mūsų baimėmis – dvasingumas padeda mums įgyti drąsą

Religija pasakoja mums, ko mes turime bijotis, ir kas mums gresia jei nedarysime kaip liepiama. Dvasingumas verčia mus suvokti pasekmes, tačiau neverčia mūsų koncentruotis į negatyvą. Jis padeda mums judėti į priekį, nežiūrint į nieką. Padeda mums daryti tai, ką mes laikome teisingu – nežiūrint į bet kokias galimas pasekmes. Jis parodo mums, kaip grįsti savo poelgius meile, o ne neapykanta, padeda įveikti baimę ir apversti ją savo naudai.

3. Religija tvirtina, jog jai žinoma giluminė tiesa – dvasingumas skatina tiesos paieškas

Nėra religijų, kuriose nebūtų pilna griežtų, kartą ir visiems laikams nustatytų dogmų, kuriose kalbama, kaip, kuo ir į ką jūs privalote tikėti.

Dvasingumas leidžia jums traukti ieškoti tiesos savu, tik jums žinomu keliu, ir suprasti ją taip, kaip sugebate tik jūs. Jis leidžia mums žvilgtelėti į savo vidų, ir nugrimzdus į savo dvasios gelmes, kartą ir visiems laikams suprasti, jog tikroji giluminė tiesa todėl ir vadinama gilumine tiesa, nes ji viena ir ta pati kiekvienam iš mūsų. Bet jis ir leidžia mums tikėti sava tiesa – ta tiesa, kurią mes matome per savo širdies prizmę.

4. Religija bando mums atstumti nuo kitų religijų – dvasingumas gi, bando jas suartinti

Mūsų pasaulyje yra daugybė religijų, kurių adeptai, kaip taisyklė, moko savo pasekėjus, jog tik ji viena (religija) yra teisinga ir tikroji , ir tik ji viena verta to, kad ja sekti. Dvasingi žmonės mato tiesą visose šiose religijose, ir bando surasti jose tai, kas pas jas yra bendro, nes giluminė tiesa – ji viena kiekvienam iš mūsų, nežiūrint į visą mūsų unikalumą ir skirtingumus.

Dvasingi žmonės bando įsigilinti į to pranešimo, kurį savyje turi visos religijos – esmę, ir mažai kreipia dėmesio į tai, kokia forma jos jį pateikia.

5. Religija daro jus priklausomais nuo jos – dvasingumas veda link nepriklausomybės

Daugelio religijų tikintieji mano, jog žmogus iš tiesų vertas laimės bei sėkmės tik tuo atveju, jei yra aktyvus jos šalininkas, ir reguliariai dalyvauja visuose būtinuose ritualuose.

Dvasingumas parodo mums visiems, kad mes neprivalome kažkuo remtis, arba nuo kažko priklausyti, kad būtume laimingais. Laimės šaknys visada dygsta iš mūsų pačių, ir tik nuo mūsų pačių priklausys – ar ji žaliuos, ar nuvys. Atminkite – mes visada esame būtent tame laike ir toje vietoje, kurie suteikia mums galimybę būti laimingiems. Mums nebūtina dėl to lankytis tam tikruose renginiuose ar dalyvauti įvykiuose. Dieviškumas yra kiekviename iš mūsų. Ir mes jo verti. Visada.

6. Religija pagrįsta bausmės baime – dvasingumas primena mums apie karmą

Religija mums tvirtina, jog, jeigu mes nepaklusime tam tikrų taisyklių rinkiniui, po mirties, kažkur ten, anapusiniame pasaulyje, mūsų už tai laukia bausmė.

Dvasingumas gi, padeda mums suprasti, jog kiekvienas mūsų įvykdytas poelgis turi savas pasekmes, ir kad būtent jos galutinėje pasekoje gali tapti mūsų palaiminimu ar bausme – dėl ko visiškai nebūtina laukti dieviškojo teismo. Mūsų poelgių pasekmės priklauso tik nuo fundamentalių šios visatos įstatymų – nepriklausomai nuo to, tikite jūs tuo, ar ne.

7. Religijos verčia mus žengti svetimomis pėdomis – dvasingumas padeda atrasti savąjį kelią

Kiekvienos religijos pagrindas – tai, kaip taisyklė, istorija apie dievą ar dievus, jų kelius į nušvitimą, ir tiesą, kurią jie atrado šiame kelyje. Ie kiekviena iš jų tvirtina, jog tiesą galima atrasti, tik tiksliai pakartojus jų praeitą ar jų nustatytą kelią.

Dvasingumas gi, leidžia jums keliauti link tiesos savo paties keliu. Jis leidžia jums pasiekti ją tuo būdu, kuris prieinamas tik jums – tuo būtu, kurį jums nurodo jūsų širdis. Ir jeigu tikroji tiesa iš tiesų viena kiekvienam iš mūsų – ar ne tas pats, kokiu aplinkiniu ir vingiuotu keliu jūs ją pasieksite?

Dvasingumas ir religijos neatskiriamai susiję, juk kiekviena religija pasakoja mums apie tai, kaip mes, eiliniai žmonės, galėtume prisiartinti prie Dievo – ir kažkuria prasme netgi tapti juo. Tačiau visų šių istorijų detalės ne tiek jau ir svarbios – juk jos reikalingo stik tam, kad padėti mums pasiekti tikrąją tiesą. Ir, jeigu jau mums pavyko tą padaryti, jeigu mes ją pasiekėme – ne taip jau ir svarbu, kaip būtent mes tą padarėme. Ir atminkite – ji yra kiekvienoje religijoje, tačiau tai, ar mums pavyks ją pasiekti, priklausys tik nuo mūsų.

Jums rinktis.

 

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 2 331

Žymos

Atsiliepimų 3

 1. arunas    -  2015-08-10, 09:58

  Prastas straipsnis – toli nuo tiesos ir išminties, silpnas abiejų pažinimas, kas jį rašė nei dvasingas, nei religingas

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Rasa    -  2015-08-22, 21:16

  ,,giluminė tiesa – ji viena kiekvienam iš mūsų, nežiūrint į visą mūsų unikalumą ir skirtingumus.“

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Viktorija    -  2015-12-19, 16:32

  Ezoterika. Atsivertus tinklapį pasitinka raginimas: „tu užklydai ten, kur reikia.“ Iš kur jau taip žinote? Ar jūs kartais nemanipuliuojate skaitytojais? Pavarčiau vieną kitą publikaciją, ypač apie religiją ir dvasingumą, – ne, tai dvasinis kičas. Verčiau domėkitės tuo, kas amžiais išbandyta – krikščionybe.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...