infa.lt

Alkoholio vartojimo sąlygos bus griežtinamos

Alkoholio vartojimo sąlygos bus griežtinamos

18 spalio
11:37 2018

perka alkoholį

Vakar Seimo Sveikatos reikalų komitetas posėdyje svarstė tris Seimo narių teiktus Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų projektus.

Atsižvelgdamas į Vyriausybės išvadą, komitetas iš esmės pritarė Seimo nario Pauliaus Saudargo kartu su kitais Seimo nariais teiktam Alkoholio kontrolės įstatymo 18 straipsnio pakeitimo įstatymo projektui Nr. XIIIP-1575, kuriuo buvo siūloma drausti parduoti alkoholinius gėrimus puodelio tipo pakuotėse su nuplėšiamais dangteliais ir griežčiau reglamentuoti alaus, fermentuotų gėrimų, alkoholinių kokteilių grupėms priklausančių alkoholinių gėrimų pardavimą, atsižvelgiant į jų stiprumą ir taros dydį.

Komitetas bendru sutarimu patobulino jį, nustatydamas draudimą parduoti alkoholinius gėrimus, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija yra didesnė kaip 22 proc., gamyklų supilstytus į taures, stiklines ir/ar kitą gėrimams tiesiogiai vartoti skirtą tarą. Tai yra, alkoholiniai gėrimai, supilstyti taurės-stiklinės tipo taroje, kuriuos nusipirkus galima čia pat už kampo patogiai ir išgert, jau nebebus parduodami. Įstatymo įsigaliojimas numatomas 2019 m. liepos 1 d., iki to laiko įstatymo projektą reikės notifikuoti Europos Komisijai ir Pasaulio prekybos organizacijai.

Komitetas iš esmės pritarė Seimo narės Astos Kubilienės kartu su kitais Seimo nariais teiktam Alkoholio kontrolės įstatymo 28 straipsnio pakeitimo įstatymo projektui Nr. XIIIP-1666, kuriuo siūloma drausti gaminti ir (ar) parduoti maisto produktus, žaislus ir kitas prekes, skirtas vaikams ir paaugliams, kurių dizainas imituoja alkoholinius gėrimus ir (ar) jų tarą, tik nukėlė įstatymo įsigaliojimą į 2019 m. gegužės 1 d., nes iki to laiko įstatymo projektą reikės notifikuoti Europos Komisijai ir Pasaulio prekybos organizacijai, taip pat Vyriausybė ar jos įgaliota institucija turės priimti šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

Taip pat komitetas svarstė Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio kartu su kitais Seimo nariais teiktą Alkoholio kontrolės įstatymo 18 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIIIP-1560, kuriuo siūloma griežčiau reglamentuoti alaus, fermentuotų gėrimų, alkoholinių kokteilių grupėms priklausančių alkoholinių gėrimų pardavimą, atsižvelgiant į jų stiprumą ir taros dydį, ir, atsižvelgdamas į Vyriausybės išvadą, Europos teisės departamento prie Teisingumo ministerijos, Seimo kanceliarijos Teisės departamento, Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos pastabas bei pasiūlymus, kurį bendru sutarimu grąžino įstatymo projektą iniciatoriams tobulinti.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Alkoholio vartojimo sąlygos bus griežtinamos* - nuoroda: https://infa.lt/26083/alkoholio-vartojimo-salygos-bus-grieztinamos/