infa.lt

Kodėl reikia išslaptinti duomenis apie KGB?

Kodėl reikia išslaptinti duomenis apie KGB?

09 spalio
13:07 2018

respublika.lt nuotr.

Rytoj, spalio 10 d., 12 val. rengiama Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos nario Zbignevo Jedinskio (Zbignev Jedinskij) spaudos konferencija „Kodėl reikia išslaptinti duomenis apie KGB?“ Spaudos konferencijoje dalyvaus Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila.

Pranešėjai pateiks paaiškinimus, kodėl būtina išslaptinti duomenis ir apie tuos, kurie, kaip KGB agentai, prisipažinusius slapta bendradarbiavus su SSRS KGB. Šių duomenų įslaptinimas tapo naudingas, visų pirma, ne Lietuvos, bet Rusijos valstybei.

Dėl šių priežasčių Seimo narys Zbignevas Jedinskis įregistravo Seime Asmenų, slapta bendradarbiavusių su buvusios SSRS specialiosiomis tarnybomis, registracijos, prisipažinimo, įskaitos ir prisipažinusiųjų apsaugos, taip pat Seimo, Prezidento, savivaldybių ir Europos Parlamento rinkimų įstatymų pataisas.

Šie įstatymų pakeitimai būtini ir taikytini jau 2019 m. vyksiančių rinkimų metu.

Pranešėjų nuomone, Lietuvos piliečiai rinkimų metu turi teisę žinoti, kurie kandidatai ir kokių užsienio valstybių specialiosioms tarnyboms darbuojasi, ne tik jau neegzistuojančios valstybės – Tarybų Sąjungos– tarnyboms slaptai dirbę asmenys, bet šiuo metu egzistuojančių užsienio valstybių tarnyboms dirbantys asmenys.

Dėl šių įstatymų pakeitimų būtina išplėsti tarpžinybinės liustracijos komisijos funkcijas, jos veiklą padaryti profesionalia.

Pranešėjų nuomone, ankstesnių kadencijų Seimai dirbo neprofesionaliai, diskutavo dėl neegzistuojančios valstybės naudai slapta dirbusių asmenų liustravimo, tačiau visiškai nesirūpino tikrosiomis grėsmėmis Lietuvos nacionaliniams saugumui.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Kodėl reikia išslaptinti duomenis apie KGB?* - nuoroda: https://infa.lt/25900/kodel-reikia-isslaptinti-duomenis-apie-kgb/