infa.lt

Kodėl reikia išslaptinti duomenis apie KGB?

Kodėl reikia išslaptinti duomenis apie KGB?

09 spalio
13:07 2018

respublika.lt nuotr.

Rytoj, spalio 10 d., 12 val. rengiama Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos nario Zbignevo Jedinskio (Zbignev Jedinskij) spaudos konferencija „Kodėl reikia išslaptinti duomenis apie KGB?“ Spaudos konferencijoje dalyvaus Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila.

Pranešėjai pateiks paaiškinimus, kodėl būtina išslaptinti duomenis ir apie tuos, kurie, kaip KGB agentai, prisipažinusius slapta bendradarbiavus su SSRS KGB. Šių duomenų įslaptinimas tapo naudingas, visų pirma, ne Lietuvos, bet Rusijos valstybei.

Dėl šių priežasčių Seimo narys Zbignevas Jedinskis įregistravo Seime Asmenų, slapta bendradarbiavusių su buvusios SSRS specialiosiomis tarnybomis, registracijos, prisipažinimo, įskaitos ir prisipažinusiųjų apsaugos, taip pat Seimo, Prezidento, savivaldybių ir Europos Parlamento rinkimų įstatymų pataisas.

Šie įstatymų pakeitimai būtini ir taikytini jau 2019 m. vyksiančių rinkimų metu.

Pranešėjų nuomone, Lietuvos piliečiai rinkimų metu turi teisę žinoti, kurie kandidatai ir kokių užsienio valstybių specialiosioms tarnyboms darbuojasi, ne tik jau neegzistuojančios valstybės – Tarybų Sąjungos– tarnyboms slaptai dirbę asmenys, bet šiuo metu egzistuojančių užsienio valstybių tarnyboms dirbantys asmenys.

Dėl šių įstatymų pakeitimų būtina išplėsti tarpžinybinės liustracijos komisijos funkcijas, jos veiklą padaryti profesionalia.

Pranešėjų nuomone, ankstesnių kadencijų Seimai dirbo neprofesionaliai, diskutavo dėl neegzistuojančios valstybės naudai slapta dirbusių asmenų liustravimo, tačiau visiškai nesirūpino tikrosiomis grėsmėmis Lietuvos nacionaliniams saugumui.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 129

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...