• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Rusijos GRU nervingai rūko kamputyje: Kinija eksportuoja elektroniką į JAV su čipais-šnipais

Rusijos GRU nervingai rūko kamputyje: Kinija eksportuoja elektroniką į JAV su čipais-šnipais

05 spalio
00:00 2018

JAV žvalgybos tarnybos aptiko, jog Kinijos karinė žvalgyba pasinaudojo kompiuterine įranga, tiekiama į Jungtines Valstijas, špionažui. Apie tai rašo „Bloomberg“ su nuoroda į nuosavus šaltinius.

Operacijos metu, kurią jau pavadino stambiausiu iš žinomų valstybiniu kiberšpionažu istorijoje, į motinines plokštes, skirtas amerikiečių kompanijoms buvo įtaisomi ryžio grūdo dydžio čipai, sugebantys perimti duomenis ir pagal komandą įdiegti į serverius kenksmingą kodą.

Dar 2015 metais Apple ir Amazon kompanijos aptiko šnipinėjimo įrangą savo įrenginiuose. Po vidaus tyrimo korporacija kreipėsi į JAV valdžią.

Bloomberg duomenimis, čipų-šnipų atsiradimas siejamas su kompanijos Super Micro Computer Inc., registruotos San Chosė mieste, laikomame Silicio slėnio sostine, komplektuojančių dalių tiekėjais. Ši kompanija aktyviai dirba su kompanijomis iš KLR ir ji turi 900 klientų iš 100 pasaulio šalių.

Nežiūrint į tai, kad Apple ir Amazon neigia agentūros šaltinių pranešimus, kai kurios detalės iš Bloomberg publikacijos patvirtinamos netiesioginiais įrodymais. Pavyzdžiui, 2015 metais Apple nutraukė bendradarbiavimą su Super Micro, paaiškinusi tai nedideliu saugumo incidentu. 2017 Amazon paskelbė apie išaikintas saugumo spragas Super Micro produktuose. Šiuo metu nuo šios kompanijos įrangos atsikrato socialinis tinklas Facebook, o amerikiečių spectarnybos vykdo kinų kolegų veiksmų tyrimą.

Anksčiau JAV viceprezidentas Maikas Pensas (Mike Pence) pareiškė, kad rusų įsikišimo bandymai atrodo tik blankūs šešėliai to, ką išdirbinėja Kinija. Tuo pačiu Pensas rėmėsi JAV žvalgybos duomenimis.

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 163

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Reklama

Apklausa

Kokią psichologinę pagalbą rinktumėtės?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas