• Naujienos
  • Parama
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

VMVT rekomenduoja rudeninės paukščių migracijos metu saugoti paukščių gripo

VMVT rekomenduoja rudeninės paukščių migracijos metu saugoti paukščių gripo

26 rugsėjo
01:03 2018

VMVT nuotr

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad prasideda rudeninė paukščių migracija, todėl naminių paukščių augintojams būtina paisyti biologinio saugumo reikalavimų.

Atsižvelgiant į tai, pakeisti nurodymai dėl labai patogeniško paukščių gripo rizikos mažinimo ir apsaugos priemonių taikymo naminių paukščių laikymo vietose.

Prievolė pavasarinės ir rudeninės laukinių paukščių migracijos laikotarpiu (kovo, rugsėjo ir spalio mėnesiais) naminius paukščius laikyti pastatuose išlieka tik labiau imliems – vandens paukščiams. Taip pat panaikintas reikalavimas laikyti antis ir žąsis atskirai nuo kitų naminių paukščių.

Paukščius rekomenduojama laikyti pastatuose, juos išleisti tik į lauko aikšteles, įrengtas taip, kad nebūtų galimybių tiesiogiai kontaktuoti su laukiniais paukščiais.

Lauko aikštelės turi būti iš visų pusių aptvertos, o iš viršaus uždengtos tinklu arba stogu, taip sumažinant tikimybę naminiams paukščiams užsikrėsti paukščių gripu nuo laukinių migruojančių.

Europos Sąjungoje (ES) 2018 m. buvo nustatyti 33 paukščių gripo atvejai naminių paukščių laikymo vietose Nyderlanduose, Vokietijoje, Švedijoje, Italijoje ir Bulgarijoje, o laukiniams paukščiams – Danijoje, Suomijoje, Švedijoje, Nyderlanduose, Vokietijoje, Airijoje, Slovakijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas įvertino riziką naminiams paukščiams užsikrėsti Europoje plintančiu didelio patogeniškumo paukščių gripu.

Mokslininkų manymu, šios ligos rizika Lietuvai kol kas nėra didelė, – pavasarinės paukščių migracijos metu nebuvo užregistruotas nė vienas atvejis, o 2017 metais paukščių gripas buvo nustatytas 5 gulbėms.

Infa.lt
Paremkite infa.lt  
žiūrėjo 61

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Paremti infa.lt per PayPal

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Kiek tikite valdžia?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...