• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

R. Karbauskis tinkamais dvigubai pilietybei lietuviais laiko gyvenančius tik valstiečių nurodytose valstybėse

R. Karbauskis tinkamais dvigubai pilietybei lietuviais laiko gyvenančius tik valstiečių nurodytose valstybėse

25 rugsėjo
01:05 2018
Ramūnas Karbauskis ir Saulius Skvernelis

Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Valstiečiai nutarė surengti referendumą dėl dvigubos pilietybės, kad, pasak jų, išvykę ir būtinybės verčiami įgyti užsienio šalies pilietybę lietuviai galėtų išlaikyti tamprų ryšį su Tėvyne, nepraradę Lietuvos pilietybės. Tam, pasak Žaliųjų-Valstiečių lyderio, Ramūno Karbauskio, bus rengiamas net 2 dienų referendumas, su 2 savaičių laiko tarpu tarp balsavimų, kas šiaip jau yra negirdėta pasaulyje. O jei dar atsižvelgsime į tai, kad šiuo metu Seime svarstomos Referendumo įstatymo pataisų projektas, kuriuo numatoma, vien šiam dvigubos pilietybės referendumui nuleisti balsavimo kartelę, kad mažiau piliečių galėtų priimti „teisėtą“, reikalingą R. Karbauskiui sprendimą – darosi jau net nejauku.

Bet kai nori – kodėl gi ne? Juk įstatymų leidyba valstiečių rankose. Juolab, kad norai tikrai pagirtini – „išlaikyti tamprų lietuvių ryšį su Tėvyne“. Tiesa, pasirodė, jog tie geri norai lietuvius skirsto į gerus ir blogus, tad ir valstiečių numatomų „ryšių tamprumas“ priklausys nuo šalies kurioje jie gyvena. Jeigu jūs gyvenate „tinkamoje europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančioje šalyje“ – valio, jums bus palikta Lietuvos pilietybę – jūs tikras lietuvis, nusipelnęs turėti dvigubą pilietybę ir su ja susijusias privilegijas.

Bet štai kitu atveju – jei jūs aplinkybių verčiamas apsigyvenote ne toje šalyje, kurią apibrėžė Žalieji-Valstiečiai pagal tinkamumą – tada lauk – lietuviško paso jūs netenkate, mat esate netikęs lietuvis. Įdomu kuo bus laikomi Sibiro lietuviai ir jų palikuonys, ištremti TSRS valdžios.

Dar nė viena Lietuvos partija iki šiol nedrįso skirstyti lietuvių į gerus ir blogus. Tačiau dabar tą darys ne tik ta partija – tą turės įteisinti visa lietuvių Tauta tokiu referendumu, kuriam įvykus vieni lietuviai taps blogesni, nei kiti.

Tai buvo infa,lt proza, toliau seks valstiečių parengta dokumentika:

Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas yra konstatavęs, kad siekiant išplėsti galimybes įgyti dvigubą pilietybę ir suteikti kuo daugiau iš Lietuvos išvykusių piliečių galimybę išlaikyti tamprų, pilietybės saitais susaistytą ryšį su valstybe turi būti vykdomas privalomasis referendumas, kuriam būtų pateiktas klausimas dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo.

Seimo nutarimu referendumui teikiamas Konstitucijos 12 straipsnio tekstas, kuriuo siūloma taisyti Konstituciją, numatant išimtį, jog Lietuvos Respublikos pilietis pagal kilmę, įgijęs konstitucinio įstatymo numatytus Lietuvos Respublikos pasirinktos europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančios valstybės pilietybę, Lietuvos Respublikos pilietybės nepraranda.

„Seimo darbo grupė yra nusprendusi rekomenduoti Seimui europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančiomis valstybėmis pripažinti ES valstybes nares ir valstybes, priklausančias NATO bei EBPO organizacijoms. Tuo pat metu numatoma, jog šio europinės ir transatlantinės integracijos kriterijaus neatitinka tos valstybės, kurios kartu dalyvauja buvusios SSRS pagrindu sukurtose politinėse, karinėse, ekonominėse ar kitose valstybių sąjungose ar sandraugose. Pavyzdžiui, tokiomis būtų pripažintos Nepriklausomų valstybių sandraugos, Eurazijos ekonominės sąjungos ar Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos narės“, – sakė Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

Pagal projektą referendumu priimti Konstitucijos pakeitimai įsigaliotų nuo 2020 m. sausio 1 d., o Seimas iki 2019 m. gruodžio 31 d., turėtų konstituciniu įstatymu nustatyti pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką.

Pasak frakcijos seniūno, įvertinus, kad Konstitucijos I skirsnio nuostatų pakeitimui reikalinga surinkti ypač didelį piliečių balsų skaičių (daugiau kaip pusę piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus), referendumas būtų vykdomas per dvi 2019 m. dienas, sutampančias su kitais planuojamais rinkimais – Prezidento rinkimų I turu gegužės 12 d. ir Europos Parlamento narių rinkimais gegužės 26 d., kurią taip pat vyktų ir II Prezidento rinkimų turas (jeigu toks bus reikalingas).

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 285

Žymos

Atsiliepimų 9

 1. Gėda    -  2018-09-25, 09:09

  aš už juos balsavau. Už šituos klounus. Tfu.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. to Gėda    -  2018-09-25, 09:57

  daug kas balsavo, dauguma… gal čia kokia klaida? Toks įspūdis, kad kopijuoja konservatorių programą, nes šitą sąlygą jau mačiau anksčiau pas konservatorius dėl šitų tinkamų integracijai valstybių

  Atsakyti į šį komentarą
 3. DURNIAI IEŠKO KO NEPAMETĘ    -  2018-09-25, 12:28

  Man patinka, kada kvailiai gauna per nosį, verta kvailius pamokinti, negaila dėl durnių net penkias dienas referendumą daryti :D

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Myndė    -  2018-09-25, 13:54

  Aš tai siūlyčiau kitą, garantuotesnį kelią: balsuoti iki pergalingos (valstiečiams) pabaigos; kad labai ilgai lauk netektų, galima, pvz., tuo laikotarpiu pensijų nemokėt. Nekur dėsis, ateis…

  Atsakyti į šį komentarą
 5. To Myndė    -  2018-09-25, 14:52

  Tai jie ir taip jau panašiai daro.1 dieną balsuojame, tada 2 savaites plauna smegenėles, o tada vėl balsuojame. Ten gi idijotai susėdę, net nesupranta kaip visa tai atrodo iš šono žiūrint. O gal vis tik supranta?

  Atsakyti į šį komentarą
 6. Meilė    -  2018-09-25, 14:58

  Nereikia pykčių berniukai, vis tiek bus kaip jie nuspręs. Svarbu išlaikyti tarpusavio santarvę ir neiti ant šių ponų pavadėlio, juk jie labiausia siekia sugriauti mūsų vienybę. Mes su meile nueisime toliau,ignoruokime draugiškai tą jų referendumą, o per rinkimus balsuokime tik už asmenybes. Tegu tai bus geriau padorus konservatorius, nei kvailas valstietis. Už protingus valstiečius balsuot irgi galima. Bet ne už jų vadus, kurie velnių priėdę veda Lietuvą į pražūtį.

  Atsakyti į šį komentarą
 7. Algirdas    -  2018-09-25, 16:09

  Na jau mieli komentatoriai, reikalas tas, kad tų balsuojančiųjų tebuvo tik 49,9%. Dauguma nebalsavo visai ir ne tik „valstiečiai“, tačiau ir jokia kita partija praktiškai jokio pasitikėjimo neturi. Turėkit minty, jog jau keletą rinkimų iš eilės žmonės balsuoja už kažkokį visiškai naują politinį darinį, o po to nusivilia ir jį sumaišo su žemėmis. Jūs, tie kurie vis dar už kažką tebebalsuojate, ramiai patys sau vieni pagalvokit ar prieš sekančius rinkimus neatsiradus kažkokiam visiškai naujam politiniam dariniui kuris gražiais pažadais vėl sužadintų jums viltį, kad gal gal… galbūt šįsyk… taigi, atsakykit nuoširdžiai ar vargintumėtės balsuoti? Juk, tiesa tokia ir jau net ir patys matot, kad jus mausto. Referendumas vyks 2 dienas su savaitės pertrauka? Nenuostabu. Greit rinkimai vyks dvi savaites tiesiog todėl, kad „Poilsio“ partijos gretos vis gausėja ir ponas „Niekas“ renka vis daugiau balsų. Mano prognozė sekantiems rinkimams: balsuos mažiau nei 40% balso teisę turinčių, aišku, jeigu balsavusiųjų skaičius nebus klastojamas.

  Atsakyti į šį komentarą
 8. Rasa    -  2018-09-25, 17:20

  Ne jie sumaste sita beprotybe,apie dviguba jau vapaliojo anksciau Lietuvos parazitka ir konservai.jei tikrai ja prastumines ,belieka tik uzkasti referendumo pazymejimus kaip tapinas moke.

  Atsakyti į šį komentarą
 9. Algis    -  2018-09-25, 23:06

  Jau kai manai, kad nieko durniau nesugalvosi, jie ima ir vėl nustevina!

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Reklama

Apklausa

Kokią psichologinę pagalbą rinktumėtės?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas