infa.lt

„Europoje ir Amerikoje laikas įteisinti besąlygines bazines pajamas“, – teigia britų verslininkas

„Europoje ir Amerikoje laikas įteisinti besąlygines bazines pajamas“, – teigia britų verslininkas

22 rugsėjo
01:01 2018

paveikslėlis

Markas Zuckerbergas, Bilas Geitsas, Ilonas Maskas ir Ričardas Brensonas – per pastaruosius keletą metų, besąlyginių bazinių pajamų šalininkų skaičius pasipildė verslo ir IT industrijos lyderiais.

Dauguma iš jų tiki, kad besąlyginės bazinės pajamos (BBP) taps išsigelbėjimu totalios automatizacijos epochoje ir atskleis naujas galimybes žmogui. Tačiau Virgin Group įkūrėjas Ričardas Brensonas (Richard Branson) įsitikinęs, kad besąlyginės pajamos – tai teisingumo pasireiškimas ir kovos su nelygybe instrumentas.

R. Brensonas besąlygines pajamas pavadino pagrindiniu finansinės nelygybės problemos sprendimu. Apie tai jis papasakojo savo interviu New York Times leidiniui. „Gėda žiūrėti, kaip žmonės miega gatvėse, nors aplink juos tiek materialių gėrybių“, – pastebėjo verslininkas.

Brensonas įsitikinęs, kad BBP laikas Europoje ir Amerikoje jau atėjo. Besivystant dirbtinio intelekto technologijoms, naujo formato socialinių pašalpų poreikis tik augs. Ir ne todėl, kad robotai ir algoritmai išstums žmones ir paliks juos be darbo. Brensono nuomone, artimiausioje ateityje darbo diena sutrumpės, o darbo savaitė sieks tris-keturias dienas.

Išeiginės tęsis ilgiau, o tai reiškia, jog reikės daugiau pinigų. Jeigu dėl darbo valandų sumažėjimo – sumažės atlyginimas, tai sumažės ir vartojimo augimo tempai, ir kompanijos praras dalį pajamų. Besąlyginės bazinės pajamos gali padėti išspręsti šią problemą, daro prielaidą britų verslininkas.

Prie viso to jis tikisi, kad privačios dalyvaus išmokų organizavime. Verslininkais taip pat tiki, jog kompanijos bendromis pastangomis pakeis pasaulį į geresnę pusę. Svarbu dirbti kryptingai, taip, kad smulkios kompanijos spręstų lokalias problemas, o globalios korporacijos aiškintųsi su stambiais klausimais.

Dar anksčiau Brensonas buvo pažymėjęs, jog BBP stimuliuoja potraukį verslininkystei ir padeda vystyti verslą. Iki tol milijardierius buvo pareiškęs, kad dauguma šalių turi galimybę mokėti žmonėms išmokas, padengiančias bazinius poreikius. Tačiau pradžiai, vis tik reikėtų pravesti keletą plataus masto eksperimentų su bazinėmis išmokomis.

BBP programos Suomijoje ir Kanadoje kol kas vyksta ribotu režimu ir apima mažiau nei 10 tūkstančių žmonių. Eksperimente dalyvauja tik bedarbiai ir mažai apsirūpinę piliečiai, todėl formaliai išmokų negalima vadinti besąlyginėmis. Įtraukti vidurinę klasę į išmokų gavėjų sąrašą planuoja amerikiečių miestas Stoktonas, kuris testuos BBP jau šiais metais.

Reikia atkreipti dėmesį, jog Suomijos eksperimentas pasibaigs 2019 metais ir valdžia nežada jo daugiau tęsti tokiomis sąlygomis. Atvirkščiai, gaunantys išmokas privalės ieškotis darbo. Nedarbas Suomijoje pasiekė rekordines aukštumas. Dar 2015 metais jis siekė 10%. Besąlyginių bazinių pajamų idėją palaiko tik 35% Suomijos gyventojų.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 156

Žymos

Atsiliepimų 2

 1. faktas    -  2018-09-22, 21:12

  Siuo metu visame pasaulyje viskas veikia piramides principu, tad betkokia sistema, tame tarpe ir BBP yra pasmerkta, nes mazuma sedinti virsuneje niekada nesudarys geru salygu zemesniems sluoksniams.
  Taigi, kol pasaulyje neprades veikti apskritimo principas, tol gerai gyvens tik maza grupele sedinti piramides virsuneje, kad ir ka bedarytum.
  Dar vienas svarbus faktorius – resursai.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Mr. Robot    -  2018-09-23, 19:45

  Bazinės pajamos – automatikos katalizatorius

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar jūs pasitikite rinkimais? T.y. tuo, kad jie vyksta sąžiningai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...