infa.lt

„Seniausio“ Korano aptikimas žadina aistras viename didžiausių Britanijos miestų

„Seniausio“ Korano aptikimas žadina aistras viename didžiausių Britanijos miestų

24 liepos
01:02 2015

The Washington Post

 

„Trečiadienį Birmingemo universitetas paskelbė, jog aptiko vieną seniausių pasaulyje Korano fragmentą, tikėtina, kildinamą iš pranašo Mahometo laikų“, – praneša Karla Adam straipsnyje paskelbtame The Washington Post.

Koranas - paveiksl4lis

„Aš įsitikinęs, jog žmonės iš visos Britanijos atvažiuos į Birmingemą, kad pamatyti šiuos puslapius“, – pareiškė Saidas Mohamedas Afzalas, Centrinės Birmingemo mečetės vadovas.
„Manuskriptą, prieš tai saugomą Artimųjų Rytų knygų ir dokumentų kolekcijos sudėtyje, ištyrė radioaktyviosios anglies datos nustatymo metodu Oksfordo universiteto laboratorijoje. Mokslininkai išsiaiškino, kad 95% tikimybe rankraštis buvo sukurtas tarp 568 ir 645 metais, o reiškia, yra vienas seniausių išlikusių Korano tekstų“, – sako žurnalistė.

Pasak Birmingemi universiteto profesoriaus, David Thomas, manuskripto autorius galėjo būti pažįstamas su pranašu. „Gali būti, jis jį matė, galbūt girdėjo jo pamokslus. Jis galėjo pažinoti pranašą asmeniškai – ir šioje mintyje, konkrečiai, yra kažkas tokio“, – pasakė profesorius BBC žurnalistui.

Rankraštį sudaro du pergamento lapai, o parašytas jis Hijazi ankstyva arabiškų rašmenų forma Nuo spalio 2 iki 25 Birmingemo universitete jį galės pamatyti visi norintys.

 

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *„Seniausio“ Korano aptikimas žadina aistras viename didžiausių Britanijos miestų* - nuoroda: https://infa.lt/2543/seniausio-korano-aptikimas-zadina-aistras-viename-didziausiu-britanijos-miestu/