infa.lt

Indijos Aukščiausias teismas panaikino bausmes už homoseksualius santykius

Indijos Aukščiausias teismas panaikino bausmes už homoseksualius santykius

rugsėjo 06
16:32 2018

Aukščiausias Indijos teismas panaikino šalies baudžiamojo kodekso dalį, pagal kurią už homoseksualius ryšius buvo numatyta bausmė – piniginė bauda arba kalėjimas iki 10 metų, praneša BBC.

LGBT judėjimo šalininkai prie teismo sienų džiūgavo išgirdę sprendimą.

„Baudžiamasis persekiojimas už seksualinius santykius – neracionalus, nekonstitucinis ir apskritai yra savivalė“, – taip, pasak BBC pasakė teisėjas skaitęs teismo sprendimą.

2009 metais baudžiamoji atsakomybė už vienos lyties porų santykius buvo panaikinta Aukščiausiojo teismo Delyje, tačiau jau 2013 metais įstatymas buvo atstatytas, kai įtakingos politinės, visuomeninės ir religinės organizacijos pateikė peticijas jam apginti.

Įstatymo 377 straipsnis, kuris numato atsakomybę iki 10 metų kalėjimo už homoseksualius santykius, įsigaliojo 1861 metais, kai Indija buvo Didžiosios Britanijos kolonija.

Tai vienas seniausių pasaulio įstatymų apie bausmes už homoseksualius santykius. Reikėtų pastebėti, jog Indija neskubėjo jo atšaukti. Dideliuose miestuose spaudimas valdžiai vis didėjo, tačiau pastaroji rėmėsi konservatyviosios ir kaimų gyventojų dalies nuomone.

Vis tik toji  tradicijų besilaikanti gyventojų dalis pralaimėjo, Aukščiausias teismas padėjo tašką, o jo sprendimo apskųsti nebeįmanoma. LGBT Indijoje švenčia pergalę.

Aukščiausiojo teismo teisėjai pažymėjo, jog 377 straipsnis ir toliau reguliuoja klausimus, kalbant apie homoseksualius santykius ne savo noru, santykius su nepilnamečiais ir zoofiliją.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar palaikote išlaidų gynybai didinimą iki 2.5% BVP?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Indijos Aukščiausias teismas panaikino bausmes už homoseksualius santykius* - nuoroda: https://infa.lt/25125/indijos-auksciausias-teismas-panaikino-bausmes-uz-homoseksualius-santykius/