infa.lt

Indijos Aukščiausias teismas panaikino bausmes už homoseksualius santykius

Indijos Aukščiausias teismas panaikino bausmes už homoseksualius santykius

06 rugsėjo
16:32 2018

Aukščiausias Indijos teismas panaikino šalies baudžiamojo kodekso dalį, pagal kurią už homoseksualius ryšius buvo numatyta bausmė – piniginė bauda arba kalėjimas iki 10 metų, praneša BBC.

LGBT judėjimo šalininkai prie teismo sienų džiūgavo išgirdę sprendimą.

„Baudžiamasis persekiojimas už seksualinius santykius – neracionalus, nekonstitucinis ir apskritai yra savivalė“, – taip, pasak BBC pasakė teisėjas skaitęs teismo sprendimą.

2009 metais baudžiamoji atsakomybė už vienos lyties porų santykius buvo panaikinta Aukščiausiojo teismo Delyje, tačiau jau 2013 metais įstatymas buvo atstatytas, kai įtakingos politinės, visuomeninės ir religinės organizacijos pateikė peticijas jam apginti.

Įstatymo 377 straipsnis, kuris numato atsakomybę iki 10 metų kalėjimo už homoseksualius santykius, įsigaliojo 1861 metais, kai Indija buvo Didžiosios Britanijos kolonija.

Tai vienas seniausių pasaulio įstatymų apie bausmes už homoseksualius santykius. Reikėtų pastebėti, jog Indija neskubėjo jo atšaukti. Dideliuose miestuose spaudimas valdžiai vis didėjo, tačiau pastaroji rėmėsi konservatyviosios ir kaimų gyventojų dalies nuomone.

Vis tik toji  tradicijų besilaikanti gyventojų dalis pralaimėjo, Aukščiausias teismas padėjo tašką, o jo sprendimo apskųsti nebeįmanoma. LGBT Indijoje švenčia pergalę.

Aukščiausiojo teismo teisėjai pažymėjo, jog 377 straipsnis ir toliau reguliuoja klausimus, kalbant apie homoseksualius santykius ne savo noru, santykius su nepilnamečiais ir zoofiliją.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


  • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
  • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
  • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Indijos Aukščiausias teismas panaikino bausmes už homoseksualius santykius* - nuoroda: https://infa.lt/25125/indijos-auksciausias-teismas-panaikino-bausmes-uz-homoseksualius-santykius/