infa.lt

Gelbėdamas politinę karjerą Donaldas Trampas gali pribaigti Rusijos ekonomiką

Gelbėdamas politinę karjerą Donaldas Trampas gali pribaigti Rusijos ekonomiką

17 rugpjūčio
01:01 2018

Naftos gavyba

Nafta

Pasaulio rinkos ir toliau fiksuoja juodojo aukso kainų kritimo tendenciją: ekspertai sieja tai su JAV dolerio pabrangimu ir staigiu tiekimo šuoliu iš Saudo Arabijos, ko pasekoje JAV rinkoje pasiektas rekordinis per pastaruosius 18 mėnesių naftos perteklius.

Kaip mano ekspertai, Saudo Arabija padidino gavybą iki 1,24 mln barelių į dieną. Rusijoje šis augimas vertinamas kaip beprecedentis, kas leidžia suabejoti Rijado pažadais sumažinti naftos gavybą siekiant stabilizuoti žaliavos kainą.

Ekspertai neatmeta, kad naftos rinka randasi ant permainų slenksčio, kurių rezultatu taps naftos kainų sumažėjimas iki 50 dolerių už barelį. Analitikai įžiūri tame aktyvios Baltųjų rūmų politikos, nukreiptos į naftos kainos atpigimą. Be to, politikos, nukreiptos kaip į šalies vidų, taip ir į užsienį.

Kalba eina, pirmiausia, apie Donaldo Trampo (Donald Trump) reikalavimą OPEC nedelsiant sumažinti naftos kainą. Analitikai tuo pačiu pažymėjo patvirtintą JAV įstatymo projektą suteikiančio teisę teisminiam persekiojimui už kartelines manipuliacijas naftos rinka.

Po to, pažymi ekspertai, Saudo Arabija dalinai sustabdė susitarimą su Rusija dėl rinkos stabilizacijos ir pasiekė rekordinį rodiklį naftos gavyboje per pastaruosius ketverius metus.

Kaip mano Bloomberg, vertėtų turėti omenyje D. Trampo nurodymo vykdymo tikimybę: kalba eina apie nurodymą tiekti į rinką naftą iš JAV valstybės rezervo.

Trampas siekia sumažinti benzino kainas iki lapkričio rinkimų į Kongresą: eilė ekspertų daro prielaidą, kad nuo šių rinkimų rezultato priklauso ne tik vietų pasiskirstymo Kongrese baigtis, bet ir prezidento Donaldo Trampo likimas. Baltųjų rūmų vadovas vardan to gali išmesti į rinką iki 30 mln barelių, kas taptų stambiausiu istorijoje amerikiečių strateginio rezervo išmetimu.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 174

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar jūs pasitikite rinkimais? T.y. tuo, kad jie vyksta sąžiningai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...