infa.lt

Atrastas baltymas padedantis užsiauginti raumenis

04 rugpjūčio
01:01 2018

aš storas - ką daryti?

Mokslininkai aptiko raumenų augimo „jungiklį“ konkrečiame baltyme, tuo pačiu atsakę į klausimą, kodėl vienus besitreniruojančius fiziniai pratimai pakeičia, o kitiems tik pagerina savijautą. Dabar atsirado galimybė pagerinti ištvermę ir užsiauginti raumenų masę.

Kodėl vieni žmonės adekvačiai reaguoja į aerobinius pratimus ir jėgos treniruotes, o kiti – ne? Mokslininkai iš Joslin diabeto tyrimo centro (JAV) aptiko molekulinį „jungiklį“, paaiškinantį šią organizmo savybę.

Komanda ištyrė anksčiau neanalizuotą biologinį kelią ir aptiko baltymą JNK, padedantį reaguoti į fizines apkrovas.

Išaiškėjo, jog, jeigu baltymas JNK aktyvuojasi treniruočių metu, tai stimuliuoja skeleto raumenų augimą. Jeigu baltymas deaktyvuojasi – tai pagerėja ištvermės rodikliai ir aerobiniai sugebėjimai.

Žmonių testai parodė, jog JNK buvo savo aktyvumo viršūnėje, kai savanoriai spaudė kojomis svorius. Priešingai, dirbant dviračio treniruoklyje – pratimai ištvermei – baltymas visiškai nebuvo aktyvuotas.

„Tai panašu į „perjungėją“ – kai jis įjungtas – auginami raumenys, o kai išjungtas – padidėja darbingumas ir ištvermė“, – sako tyrėja Sarah Lessard.

Tuo pačiu, pas kai kuriuos žmones pastebimas nedidelis JNK aktyvumas aerobinių treniruočių metu. Toks geno elgesys paaiškina, kodėl žmonės kai kada nereaguoja į ištvermės pratimus, rašoma EurekAlert tinklapyje.

Neskaitant terapinių priemonių raumenų auginimui ir kovai su raumenų distrofija sukūrimo, šis atradimas turi didelę reikšmę antro tipo diabeto profilaktikai ir ligos komplikacijų sumažinimui, o taip pat kompleksinei širdies-kraujotakos ligų profilaktikai, teigia mokslininkai.

Dabar komanda tikrina efektą su pacientais turinčiais padidintą antrojo tipo diabeto riziką. Jei mokslininkams pavyks įrodyti ir paaiškinti, kad padidintas JNK aktyvumas aerobinių treniruočių metu iš tiesų padidina diabeto išsivystymo riziką, tai padės pašalinti šį veiksnį linkusiems į jį žmonėms.

Kita mokslininkų grupė paaiškino, kodėl vartodami vieną dietą kai kurie žmonės meta svorį, o kiti ne. Pasak jų versijos, pagrindinį vaidmenį vaidina unikali žarnyno bakterijų sudėtis. Atrasti konkretūs mikroorganizmai, kurie padidina dietos efektyvumą arba suveda jos poveikį į nieką.

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Vakarų debilai valdžioje pasapnavo, kad gali nugalėti Rusiją, atsibudę pamąstė savo debiliškomis smegenimis, kad gerai...

Kas sugeba - daro. Kas nesugeba - vadovauja. Kas nesugeba vadovauti - moko....

Kryti i bedugne - sustabdyti neimanoma!...

salys mandagiai ju taip ir nepasiunte?...

ir reikejo daryti,kada valdei!...

LB

dėl tavęs šiek tiek pamažinsim....