infa.lt

Gerkite kavą į sveikatą!

Gerkite kavą į sveikatą!

26 liepos
01:05 2018

© Arvydas Daunys | infa.lt nuotr.

Kavos mėgėjai mažiau linkę į onkologinių susirgimų ir infarktų riziką, be to teigiamam efektui sveikatai neturi reikšmės nei kavos paruošimo būdas, nei genetinės organizmo ypatybės, susijusios su kofeino metabolizmu, praneša vokiečių leidinys Sueddeutsche Zeitung.

„Netgi tas, kas seka savo spaudimo ir širdies būklę, gali ramiai gerti daug kavos. Kava naudinga ne tik saikingomis dozėmis (iki 5 puodelių per dieną) – palankiai gyvenimo trukmei atsiliepia ir padidintos dozės. Apie tai, Jama Internal Medicine puslapiuose rašo tiriantys onkologinius susirgimus ekspertai iš amerikiečių Nacionalinio sveikatos instituto“, – patikslina publikacijos autorius Werner Bartens.

Komanda, vadovaujama Erikos Loftfield išanalizavo 500 000 britų, kurių duomenys randasi UK-Biobank duomenų bazėje (ten saugoma informacija ir apie jų genetinį profilį), sveikatos būklę.

Kavos mėgėjų tarpe buvo užfiksuota mažiau onkologinių susirgimų ir infarktų – prie tokios džiuginančios išvados priėjo mokslininkai po 10 metų trukusio tyrimo.

„Nesvarbu kokiais kiekiais vartojama kava, – ji gyvenimo trukmę veikė išimtinai pozityviai“, – rašoma straipsnyje.

„Mūsų rezultatai tapo dar vienu įrodymu to, kad kava gali būti priskirta prie sveikos mitybos produktų“, – sako Erikka Loftfield

Kavos paruošimo būdas, akivaizdu, nevaidina didelio vaidmens. Neabejotina, labiau palankios gyvenimo trukmės prognozės atiteko tiems, kad vartoja maltą kavą. „Tačiau ir greitai tirpstanti bei netgi kava be kofeino palankiai veikia sveikatą – galbūt kitų komponentų esančių kavoje dėka, – rašo straipsnio autorius.

Tyrėjai nurodo į tai, jog analizavo sveikatos būklės duomenis pakankamai didelės žmonių grupės, tačiau jų stebėjimai neleidžia padaryti galutinių išvadų apie tiesioginę kavos įtaką gyvenimo trukmei.

„Egzistuoja įtikinami teigiamo gėrimo poveikio organizmui mechanizmai: kava gali daryti priešuždegiminį efektą, palaikyti kraujagyslių elastingumą sulaikyti cukraus lygį kraujyje ir kepenų enzimuose“, – praneša straipsnio autorius.

Ir nepamirškime, pastebi reziumuodamas autorius, „pasisėdėjimai prie kavos puodelio, kapučino pertraukėlė biure ar espresso esant vienatvėje – tai visada gydomasis balzamas dvasiai, prailginantys jūsų gyvenimą“.


Žymos

komentarai 2

 1. Elena    -  2018-07-26, 13:14

  Ačiū.Puiku

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Hm    -  2018-07-26, 21:56

  …Taip sakant nuramino narkomanus… Kaip gali būti sveiką gerti, bet kokiais kiekiais kancerogenus??? Pradėkite maitintis susvilusiu maistu ir patys sau sakykite – laabai skanu ir sveika…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


 • Nereikia (64%, 86 balsavo)
 • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
 • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Gerkite kavą į sveikatą!* - nuoroda: https://infa.lt/24232/gerkite-kava-i-sveikata/